Asi blázním. - začít se snažit?

Anonymní
19.5.20 08:00

Asi blázním.

Ahojky, omlouvám se za anonym, ale mám tu skoro celou rodinu. Mám přítele, kterému je 32 mě je 25. Máme svůj byt a chceme stavět baracek. Máme oba dobrou práci máme se rádi. Za par dni doufám budu mít po vysoké škole. Poslední dobou cítím, že bych chtěla dítě, máme skoro roční stěně. Přítel chce už dlouho přece jen je starší než já. Ale občas mě napadají myšlenky jestli není brzo jestli to zvládnu, jestli nemáme třeba ještě šetřit :think: proste chápete mě…měla jste to tak některá? Je to normální? :oops: Moc děkuji za Vaše názory

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20956
19.5.20 08:01

Jj, je to normální :palec: tak at se brzy podari :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25694
19.5.20 08:07
@Anonymní píše:
Ahojky, omlouvám se za anonym, ale mám tu skoro celou rodinu. Mám přítele, kterému je 32 mě je 25. Máme svůj byt a chceme stavět baracek. Máme oba dobrou práci máme se rádi. Za par dni doufám budu mít po vysoké škole. Poslední dobou cítím, že bych chtěla dítě, máme skoro roční stěně. Přítel chce už dlouho přece jen je starší než já. Ale občas mě napadají myšlenky jestli není brzo jestli to zvládnu, jestli nemáme třeba ještě šetřit :think: proste chápete mě…měla jste to tak některá? Je to normální? :oops: Moc děkuji za Vaše názory

Tak když chcete oba, znáte se nějaký ten pátek, kde bydlet máte a peníze vám nechybí, není co řešit. Může se to povést hned první měsíc nebo taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21228
19.5.20 08:10
@Anonymní píše:
Ahojky, omlouvám se za anonym, ale mám tu skoro celou rodinu. Mám přítele, kterému je 32 mě je 25. Máme svůj byt a chceme stavět baracek. Máme oba dobrou práci máme se rádi. Za par dni doufám budu mít po vysoké škole. Poslední dobou cítím, že bych chtěla dítě, máme skoro roční stěně. Přítel chce už dlouho přece jen je starší než já. Ale občas mě napadají myšlenky jestli není brzo jestli to zvládnu, jestli nemáme třeba ještě šetřit :think: proste chápete mě…měla jste to tak některá? Je to normální? :oops: Moc děkuji za Vaše názory

Naprosto :mrgreen: ale pokud chcete stavět, tak si to promysli.. Ono pak těhotná ve výstavbě není taková pohoda :D
A třeba z přítele udělat muže by byl fajn začátek :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4712
19.5.20 08:24

Určitě obnovy jsou naprosto normální přeci jen je to velká změna v životě plus si myslím že ženy mají v sobě pudově zafixovaný strach z porodu. Pokud má člověk zázemí a vše vyřešeno není dobré to odkládat. Nikdy nevíš zda to bude hned nebo bude někde problém což je dnes bohužel už velice caste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5074
19.5.20 08:26

Za mě osobně, nejdřív svatba, pak dítě. A i kdybych na svatbě před dítětem netrvala, rozhodně bych zvážila kombinaci žena doma těhotná / s malým miminem a omezenými příjmy vs. muž v práci a pak na stavbě. I pokud budete mít firmu, spolkne to spoustu času a je to zatěžkávací zkouška vztahu, ty si budeš připadat věčně sama, on bude servanej jak borůvka… Ale pokud toto máte promyšlené, nepřipadá mi rodičovství jako úplnej úlet, z medicinského hlediska máš na to nejlepší roky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1568
19.5.20 08:34

Dítě i stavba jsou zatěžkávací zkouška, asi není úplně ideální provest oboje najednou a souběžně. Zkus si nejdříve vybrat, co dříve. Za mne - nejdříve bych si asi postavila dům a pak řešila dítě. Ale chápu, že život a touhy mohou prioritami zamíchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13348
19.5.20 08:36

Obavy v okamžiku, kdy se učít na státnice a celý tvůj život se bude měnit jsou dost logické. Takže to zatím přijmi jako fakt, že se u tebe objevuje obojí, soustřeď se na učení a pak na odpočinek po zkoušce.

Jinak obavy jestli to člověk zvládne a jak moc se mu při dítěti změní život jsou zcela přirozené a naopak, kdo je nemá je trošku podezřelý buď z toho, že kecá a nebo je poněkud mentálně limitován.

nic takového jako dokonalé mateřské štěstí od početí a zejména od prvního spatření mimíska až do jeho maturity neexistuje, složité a negativní pocity k tomu patří. pozitiviních pocitů je ve výsledném součtu více, kdyby to tak nebylo, tak by lidstvo umřelo. Jen nesmíš číst moc internety s radami pro matky.

Obecně - necheš zaráz čerstvé mimino a stavbu baráku. To je obojí dost na palici. Stejně tak nechceš první práci na plný úvazek a k tomu stavbu baráku.

Barák jako takovej dítě využije až od nějakého batolete dál a ty teda s kočárem využiješ víc prostředí kde to znáš a kde případně máš taky kamarádky s miminem.

Takže až oslavíš titul, začala bych si na tvém místě hledat práci a zůstala v ní rok. Kvůli mateřské a kvůli tomu aby ses naučila základní dovednosti jak to s prací je - pokud otěhotníš teď hned, tak se ti pak po mateřské bude práce hledat vcleku dost mizerně a odvahy začínat ve zcela neznámém terénu bez praxe budeš mít ještě méně, než když si teď představíš že budeš chodit po pohovorech.

V mezičase, zejména pokud chcete řešit majetkové věci jako je stavba baráku a dítě se chceš vdát. Není to jen papír, je to dost podstatná právní ochrana - zejména dítěte.

No o pak se potřebujete s partnerem dohodnout, jestli dřív dítě, nebo barák. Za mě je jednodušší dítě, než stavba. Asi ideální je během toho co budeš na mateřské tak začít řešit plánování a papíry. To může dělat tvůj partner a nezabere to moc času. No a reálně začít stavět až tak před prvním rokem dítka, kdy už to budete mít doma zaběhané a péči budete zvládat v pohodě a bude možné ho vrazit třeba někomu na hlídání přes noc.

Tak jako tak - přeju hodně klidu a dobrou otázku u státnic.

Jinak samozřejmě že to zvládneš. Nebude to reklamní idylka plná skotačení na louce za zvuků lidových písní a božské lásky. Ale tak to není nic v životě. Ale zvládneš to.

Příspěvek upraven 19.05.20 v 08:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3921
19.5.20 08:40
@Anonymní píše:

Majetek už máte, vzdělání a práci také, dokonce i štěně. Manželství neplánujete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3754
19.5.20 09:00

Šla bych minimalne na rok, dva do práce ať máš aspoň nějakou praxi, narok na mateřskou. Po rodicaku se kam vrátit. Mezitím bych postavila domek a pak se začala snažit o miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 09:31

Zakladatelka: barák plánujeme tak za 2 roky. Sice máme pozemek, ale přítel doplácí ještě rok leasing na auto. Takže dítě první. Svatbu plánujeme, ale vzhledem k aktuální situaci s tím teď pockame. Mám práci pracuji už 3 při dalkove studiu na plný úvazek. Takže mám nárok na mateřskou a praxe je také.

• Nahlásit
  • Citovat
16364
19.5.20 09:33

Zakladatelko, na dítě už máš ten správný věk. Vzdělání a zázemí také. Ale nejdřív bych chtěla svatbu a pak dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16364
19.5.20 09:43

To plánuješ svatbu pro 200 lidí, že chceš čekat? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
19.5.20 09:50
@Anonymní píše:
Zakladatelka: barák plánujeme tak za 2 roky. Sice máme pozemek, ale přítel doplácí ještě rok leasing na auto. Takže dítě první. Svatbu plánujeme, ale vzhledem k aktuální situaci s tím teď pockame. Mám práci pracuji už 3 při dalkove studiu na plný úvazek. Takže mám nárok na mateřskou a praxe je také.

Já bych si dala ještě rok pohody, cestování, normální práce, příprav na barák. Jestli chcete stavět za 2 roky a podaří se vám bbed, budeš mít dítě v tom nejlepším věku, kdy za tebou bude všude lézt/chodit a bude na tvé pozornosti docela závislé. To už je lepší stavět s miminkem, které většinu času prospí (v tom lepším případě…).
Na druhou stranu, zvládnete to, zázemí máte, práci taky, spokojený vztah taky. Takže záleží jen a pouze na vás :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 15:35

Brzy ani náhodou. Já ve 25 letech měla už děti chodící do školky :lol: Být na vašem místě, tak buď začnu stavět dříve a dítě „si pořídila“ až do nového nebo odložila stavbu, protože s malým dítětem to bude masakr. My jsme měli právě nejdřív děti a až jsem začala chodit do práce, tak jsme začali stavět :palec: Velký důvod byl výpadek mého příjmu, kdy při mateřské jsme si nemohli vzít tak vysokou hypotéku (měla jsem rp na nejnižší částce, protože jsem chtěla být doma s dětmi co nejdéle). :palec: Teď jsou děti už „větší“, celkem samostatné, nemusím jim stát ve všem za zadkem, já chodím do práce, takže máme dva příjmy a vše se dá v pohodě zvládnout. Jinak bych nejdřív popřemýšlela o svatbě :kytka: Já se vdávala až s dětmi a bylo to šílené :lol: A to jsem na ní nikdy netrvala, ale až s těmi dětmi jsem pochopila, že být rodina doopravdy (mít stejné příjmení) je prostě potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama