Asi mám hemeroidy

Anonymní
29.6.21 12:58

Asi mám hemeroidy

Holky, prosím o radu ve velmi citlivém tématu, prosím zachovat anonym nebo smazat.

Asi mám hemeoidy…2malé bulky v konečníku. Co s tím? Nějaké mastičky, bylinky, čípky? Co vám pomohlo?
Těhotná asi nejsem, ale miminko chceme, tak případně něco co se může i v těhotenství.
Musím k doktoru nebo pro začátek mohu zkusit nějakou léčbu doma?
A k jakému doktoru bych případně měla jít, k obdovní doktorce, řeší to i na gyndě?

Díky :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
29.6.21 13:01

Mě se teď udělal ve 40 poprvé v životě hemoroid. Mazala jsem faktu masti plus čípky a už je klid. K dr bych šla až kdyby nezabrala domácí léčba. Ještě jsou dobré sedací koupele v dubové kuře a sprchování studenou vodou.

• Citovat
  • Nahlásit
166
29.6.21 13:04

Řeší to praktik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2598
29.6.21 13:06

Preparation H mast… Teď se mi udělal v tehu malý u konečníku… Mazu denně a je pryč. Za mě ok 👍🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5559
29.6.21 13:09

Já použila procto glyvenol a super. I po namazání přestalo bolet na nějakou dobu. Dva dny a pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8085
29.6.21 13:15

Zkus si koupit prasky Diozen. Na hemoroidy super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
29.6.21 13:25

Ten preparation H masticka.. A na noc čípek, mě to pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17503
29.6.21 13:27

Nejjednodušší je zajít na proktologii kde nabízí laserové ošetření. čím déle to budeš odkládat a mazat, tím déle tě to bude svědit popřípadě bolet.

Plus začnu užívat detralex či jinou formu diosiminu s hesperidinem na zpevnění cév- zejména pokud chceš těhotnět.

A přidej vlákninu do stravy a přidej pohyb,.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 13:39

Moc děkuji za rady a vidím, že to asi běžné. :oops: Dnes si zajdu do lékárny a koupím mastičku a nějaké ty tabletky co radíte.
A uvidím, kdyžtak tedy k doktoru.

Bojím se vyrazit teď i na kolo. Zeleninu a ovoce jím hodně. Tak nevím z čeho to najednou mohu mít :,(

• Citovat
  • Nahlásit
1407
29.6.21 13:48

Dvě slova - dubová kůra :lol: Můžeš to mít z lecčeho, nejspíš ze slabý cévní stěny, a to je dědičná věc (chodí to často s křečovýma žílama a metličkama). Vůbec nepátrej, z čeho to máš, mazej k praktikovi nebo k proktologovi, on ti napíše Detralex a nějakou hemeroidí mast, případně se to vyřízne. Kolo nedoporučuju, aby ten hemeroid neprasknul. Fakt vůbec nic samodomo nezkoušej a běž k doktorovi, ať se jich co nejdřív zbavíš. Není to žádná ostuda, hemeroidy má každej druhej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2079
29.6.21 13:55

Doporučuji vyšetření na proktologii, tam Ti nejlépe řeknou, co přesně to je, jak moc je to závažné a jak moc to řešit. První pomoc: po kakání (nesnáším slovo stolice :D) se namazat mastičkou z dubové kůry (za mě je nejlepší od dr. Max) nebo si udělat sedací lázeň (dubová kůra se prodává normálně v lékárně nebo léčivkách, dle návodu se udělá odvar, naliješ do lavoru a posedíš). Obecně, i když to nekrvácí, je lepší více dbát na hygienu. ALE zásadní, co bych opravdu doporučila, je úprava stravy, aby se to nezhoršovalo. Tzn. dostatečný příjem tekutin, jídla s vlákninou, hodně ovoce a zeleniny, zakysané věci… zkrátka něco, co kakání (zase ta stolice!) změkčí. Podpůrně se dá užívat i laktulóza (za mě je dobrý duphalac), je to bez předpisu, dá se koupit v lékárně a nebije se to ani s případným těhotenstvím, kojením či jinými léky. Samozřejmě tomu moc neprospívá sedavé zaměstnání, takže zkusit pomyslet i na úpravu životního stylu. Nicméně dobrý proktolog by měl s pacientem probrat i toto vše, co bylo příčinou a co s tím dál dělat.

P. S.: I když je to nepříjemné, ano, je to velice běžné :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
29.6.21 19:56

Ahoj zakladatelko,
doporučuji pročíst:
https://porodnitrauma.cz/hemoroidy/

Je to tam celkem hezky shrnuto. Držím palce, ať jsi brzy bez obtíží :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
756
29.6.21 20:15

Ja som mala aj pred tehotenstvom a po pôrode som si užila svoje. Zachránila ma Faktu masť. Aj teraz keď sa raz za rok ozve tak tá mastička mi pomôže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat