Úzkosti a neustálý strach

Anonymní
29.6.21 12:32

Úzkosti a neustálý strach

Ahoj chtěla bych se zeptat máte nebo měli jste úzkosti, strach z nemoci? Jak se u vás projevovali fyzické a psychické potíže?
Já třeba nemám z ničeho radost, nedokážu být happy, z toho mi na zvracení což mi nikdy nebylo (asi 3 díky to mám )ale ne extrém, spíš vsugerovani, vím psychiatr atd. Léky ale chci jen vědět jak jste to prožívali nebo prozivate vy :? :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
458
29.6.21 13:03

Jo měla. Nejhorší to bylo po covidu a to jsem neměla extra hrozný průběh. Pak to bylo každou chvíli něco. Bála jsem se mít z čehokoliv radost, protože se to určitě otocii a něco se poděla. Strach z nemoci neustálý, bo mi začaly problémy se zády a nervama obecně. No a dost si toho člověk vsugeruje že jo. :roll: Pomohly mi až léky no a taky to, že přišlo léto a lepší počasí. Ono to podzimní a zimní počasí depce moc nepomáhá. :mrgreen: Hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 13:24

@Myšák24 přesně, já mám úžasného přítele už skoro 4 roky a bojím se že to je moc štěstí a že něco musí být zlé protože já jsem sním nejvíc happy :srdce: :lol: jako chci se už toho zbavit ale nechci léky nebo Chocholouška byla jsme u jedné psychollzky ale ta vyčítala furt něco ale neřešila jak se cítím a neresiks můj problém :zed: :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
202
29.6.21 13:39

Ano, po Covidu jsem měla velke úzkosti a mám motaní hlavy už půl roku. Ještě závratě nezmizely, takže ani můj strach nezmizel
Ano, taky mám úžasného přítele, chtěla jsem, aby první rok bylo všechno dokonale. Stojí to často kvůli tem mym problémům za prd, ale pořád jsme spolu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
29.6.21 15:00

Tak já už mám teda manžela a dvě děti k tomu. Možná i díky tomu jsem to zvládla, protože jsem prostě musela no. :nevim: Pomohl mi guajacuran. Je to sice volně prodejné, ale celkem mi to zabralo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 16:06

@Karolína13210 to je krásne jak u nás ❤️ jsem ráda že nejsem v tom sama :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 16:09

@Myšák24 to je jasný děti jsou vše s manželem :srdce: :) hm podívám se a třeba zakoupim :D diky :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 16:09
@Anonymní píše:
Ahoj chtěla bych se zeptat máte nebo měli jste úzkosti, strach z nemoci? Jak se u vás projevovali fyzické a psychické potíže?
Já třeba nemám z ničeho radost, nedokážu být happy, z toho mi na zvracení což mi nikdy nebylo (asi 3 díky to mám )ale ne extrém, spíš vsugerovani, vím psychiatr atd. Léky ale chci jen vědět jak jste to prožívali nebo prozivate vy :? :D

Strach z nemoci je jedním z projevů úzkostné poruchy. Mně opravdu pomohla až antidepresiva. Stačilo 8 měsíců. Kdybych to věděla, nechala bych si je nasadit o mnoho let dřív.

• Citovat
  • Nahlásit
7
29.6.21 16:13
@Anonymní píše:
Strach z nemoci je jedním z projevů úzkostné poruchy. Mně opravdu pomohla až antidepresiva. Stačilo 8 měsíců. Kdybych to věděla, nechala bych si je nasadit o mnoho let dřív.

A to jsi se té úzkosti zbavila úplně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9820
29.6.21 16:35
@Anonymní píše:
Strach z nemoci je jedním z projevů úzkostné poruchy. Mně opravdu pomohla až antidepresiva. Stačilo 8 měsíců. Kdybych to věděla, nechala bych si je nasadit o mnoho let dřív.

Taky myslim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 16:42
@Anonymní píše:

Já moc nemám ráda léky ale asi budu muset taková blbost a úplně toho člověka vymění vždy jsem byla veselá kopa ale teď jsem jen hrouda smutku :? :zed: :)

• Citovat
  • Nahlásit
29.6.21 21:55

To dobře znám. Prošla jsem si tím jednou, měla jsem rakoviny snad všeho druhu. Byla jsem tím úplně posedlá. Předcházelo tomu naprosto neprofesionalní jednaní gynekoložky, která popsala větší cystu jako masovou tkáň se kterou mě pošle na onkologii do Prahy, prý se nemám čeho bát. Ona z toho byla vyděšená snad ještě víc. Nejhorší je, že člověk si dokáže z části připustit, že je to všechno psychosomatické, ale přehluší ho ta strašná obava z vážných nemocí. A když se vyloučí jedno několika náročnými vyšetřovacími metodami, tak se rozjede další… koloběh. Jenže mně závěrem opravdu našli nádor v hlavě, sic nezhoubný, ale trauma to prostě znovu bylo a tentokrát bezevšeho s velkým rizikem sedmihodinové operace a náseldnou rekonvalescencí.. paradoxně od operace jsem pak s tímhle měla klid. A nyní se to rozjelo znovu, strach z kontroly mozku po dvou letech. Nesnaším Magnetickou rezonanci, ale v podstatě je to hlavně hrozná obava z výsledků. Přestože vím, že nádor by neměl recidivovat. Najednou jsem měla tiky, parézu lícniho nervu, necitlivost ruky.. dnes proběhla MR, nález negativní. Zatím zčasti uklidněna, ale na jak dlouho že. Vyhledám pomoc, protože sama to nezvládám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 07:35

@kikinecka23 to je mi je líto :( taky nemám moc dobrou gynekolozku takže i tím to bude… Mě je 20 takže tak v mladém věku kdy si mám užívat se radši stresují omg děs… Fajt bych chtěla aby jsme se toho zbavili všechny co tím trpime je to pro nás hruza, někde jsme hrozne slabé… My chodíme s přítelem hodně do přírody a tam vůbec nic takového nemám jsme tam úplně jiná happy a bezstarostní uzivazm si ten život, sem tam i prespime, jenže jak furt oba chodíme do prace tak ti moc nejde buď já jedné víkend volný nebo on… Osobně nejsem ráda ve společnosti stresuje mě mám ráda klid a ne hluk automobilů atd…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 08:19
@Karolína13210 píše:
Ano, po Covidu jsem měla velke úzkosti a mám motaní hlavy už půl roku. Ještě závratě nezmizely, takže ani můj strach nezmizel
Ano, taky mám úžasného přítele, chtěla jsem, aby první rok bylo všechno dokonale. Stojí to často kvůli tem mym problémům za prd, ale pořád jsme spolu :srdce:

To je hezký že to tak máme obě stejně, někdy je to semnou na nervy protože jsme byla už na tolik vyšetření že to je děs ale i tak mi řekne že mě miluje :lol: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
24
30.6.21 12:08
@Anonymní píše:
Já třeba nemám z ničeho radost, nedokážu být happy, z toho mi na zvracení což mi nikdy nebylo (asi 3 díky to mám )ale ne extrém, spíš vsugerovani, vím psychiatr atd. Léky ale chci jen vědět jak jste to prožívali nebo prozivate vy :? :D

Ahoj, abych tě trochu uklidnila a podpořila. Já měla nemoci už snad všeho druhu, 2× na pohotovosti s “infarktem”, na několika vyšetřeních s uzlinami, imunologie, CT hlavy pro vyloučení nádoru na mozku, “rakovina” znaménka, zbytečná operace slepáku a mohla bych pokračovat. Přesně tě chápu a vím, co zažíváš. U mě bylo nejtěžší probírat to s okolím. Mysleli si a stále někdo myslí, že jsem hypochondr, že mi nic není, že věci, co se mi dějí jsou normální. Ale nikdo v mých botách nechodil. Já mám neustále zvětšené uzliny a nikdo mi nedokáže říct proč, měla jsem migrény a tvrdili mi dva roky, že je to psychosomatika, byla to tetanie, měla jsem neskutečné bolesti břicha, vzali mi slepák a řekli, že od něj to nebylo a furt dokola samé nespecifické věci. Takže ta psychika šla čím dál víc ke dnu, začala jsem brát AD, teď již 2. měsíc a cítila jsem se trošku lépe, ale teď je to zase na pytel, ale věřím, že to chce čas. No co tím chci říct, určitě to začni co nejdříve řešit, protože ono si fakt z jedné bolesti můžeš přivodit úzkostnou poruchu a začarovaný kruh. :srdce: Ale neboj, je nás více, sama v tom nejsi a řešit se to dá!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat