Asi si useknu ruku - ekzém

Attila8
16.4.17 10:03

Asi si useknu ruku - ekzém

Ahojte, já už nevím co dělat, jako dítě jsem měla zarudlá místa pod koleny a v loketní jamce. Pak se to spravilo a cca do 16 let byl klid, pak se mi ale začali loupat ruce, někdy to bylo lepší někdy horší, vystřídala jsem už všechny kožní v okrese, už 15 let bojuji s ekzémem, nevím co mám dělat, jsem zoufalá! Momentálně je to ve fázi kdy ne že mi „jen“ praskají prsty do krve ale mezi prsty se mi dělají mokvající svědící rány, nic nepomáhá, excipial o ničem KLORANE bébé o ničem, konopné masti o ničem, asi si useknu ruku :-( ekzém mám jen na pravé ruce, levá je úplně v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
BQ
5855
16.4.17 10:10

@Attila8 Zkuste dietu. Měla jsem AE u kojeného syna, na radu jsem se dostala k paní Věře Zíkové a vše jsme vyléčili dietou a jídelníčkem od ní. Po třech měsících už jsme oba mohli jíst vše a pouze dodržovat určitá opatření a poměry zelené stravy. Kožní mi pro něj napsala pouze antihistaminika a kortikoidy s tím, že dieta nemá smysl, i když mi malý jasně reagoval na mléko. :/
Tady se dočtete více. https://www.proalergiky.cz/…opicky-ekzem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Attila8
16.4.17 10:17

Když jsem ve stresu tak se to rapidně a rychle zhorší, dietu zkusím, taky si myslím že je to neco z uvnitř těla, než jen povrchová záležitost

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
2668
16.4.17 10:22

A režimová opatření dodržuješ? Používáš ochranné rukavice, když myješ nádobí, pereš, uklízíš, loupeš zeleninu apod.? Kortikoidové mastičky Ti to v této fázi nedokáží uklidnit? Ty masti, které uvádíš, jsou vlastně jen na promazání, když už to máš jako mokvající, tak to vyžaduje něco jiného. Můžeš tam mít i infekci.

P. S.:Nemůžeš mít alergii na nikl nebo něco takového? Nepřicházíš do každodenního kontaktu s penězi? Či jiný alergen, který by na to působil? Chápu umístění to mezi prsty, ale ty bříška prstů se mi zdají celkem atypické ložisko, něčím se to nejspíš dráždí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.17 10:25

Ještě bych zkusila koupele ve vodě s mořskou solí. Jasně ne ve chvíli, kdy to mokvá. Já mám pro změnu lupénku, zasažené mimo jiné oba ušní lalůčky a velké stydké pysky. Chápu vás, také bych si je nejraděj nechala odříznout.

• Citovat
  • Nahlásit
1347
16.4.17 10:25

Vyzkoušejte patentnimedicina.cz - jedná se o TČM.
Vyplnila jsem online test, do týdne se mi ozvali s harmonogramem kúry, 3měsíce jsem 3× denně užívala bylinkové tabletky a nyní mám téměř zdravou pravou ruku. Levá byla vždy OK, pravá s puchýřky, ragádami - přes Vánoce pukliny do krve. 3měsíční kúra vyšla asi na 4tisíce, ale konečně mohu normálně fungovat. Doufám, že to bude mít delšího trvání, pak nasadím znovu.
Dočasně mi pomahá i laser, ale ten pouze zhojí. Ale na akutní stavy jsem byla ráda za cokoli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Attila8
16.4.17 10:30

@entropy alergii na nikl mám, ale nepracuji s penězi, mám kancelářskou práci, a vše mám plastové, klavesnici, myš i propisku. Spíš bych si mohla zajít i na alergo jestli se něco nezměnilo, nejvíce se bojím alergii na zvířata, chovám psy a doma máme žaka. :?

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Attila8
16.4.17 10:32

Je fakt že u moře se mi vše zahojí akné i ruce, a to jsem u moře vždy jen týden, manžel mi teď koupil permici do solária jestli i to třeba nepomůže…

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
1185
16.4.17 10:35

Zkušenost nemám ale napadá mě solná jeskyně, když ti pomáhá moře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
16.4.17 10:37

My jsme malemu na ekzemy v loketnich jamkach vyzkouseli masti a kremy za tisice, nakonec nam skvele pomohl bio kokosovy olej. Krasne se mu to zahojilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Attila8
16.4.17 10:38

První teda co zkusím je, na celý měsíc odstranit mléko, koupím si mandlové a kokosové do kafe a uvidím. Mléko je prej největší zpouštěč.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
2668
16.4.17 10:39
@Attila8 píše:
@entropy alergii na nikl mám, ale nepracuji s penězi, mám kancelářskou práci, a vše mám plastové, klavesnici, myš i propisku. Spíš bych si mohla zajít i na alergo jestli se něco nezměnilo, nejvíce se bojím alergii na zvířata, chovám psy a doma máme žaka. :?

To rozhodně zajdi a přemýšlej s čím vším přicházíš do kontaktu, co by mohlo ruku dráždit, a prober to s doktorkou. Možná jí napadne třeba něco i v souvislosti s těmi plasty v práci nebo jinými věcmi, se kterými jsi ve styku. Jestli ta dovolená nezaúčinkovala nejen kvůli moři, ale kvůli tomu, že jsi nebyla ve styku s tím, co Tě dráždí… jakkoliv tedy moře určitě pomáhá.
Každopádně doufám, že alergie na zvířata to není, to by byla zlá situace.

Co používáš za mýdlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Attila8
16.4.17 10:39

@Daavis ten mám, nepomohl mi :?

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Attila8
16.4.17 10:46

@entropy tak saham denně na klíče od baráku, na obojky pro psy, řetízkové, nádobí nemeju, mám myčku, nepoužívám aviváž, sprcháč, šampon mám bio bionne Kosmetik,

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
20236
16.4.17 10:52

Sestrenka drzi prisnou dietu a pomaha to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu