Asi problémy se štítnou žlázou?

Anonymní
21.2.21 16:23

asi stitna zlaza?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s podobnými zdravotními problémy jako já.
Je mi 16 let a ještě v září jsem vážila 58 kg.(Všichni mi moji postavu chválili a nejlepší bylo, že jsem pro to nemusela vůbec nic dělat..zdravě jsem se nestravovala a pohybu jsem taky neměla zrovna nejvíc.) Asi okolo listopadu jsem si všimla přibírání vlezla jsem na váhu a měla 67 kg!! Uznávám, že v té době jsem jedla více než předtím, ale tolik?!! Do toho jsem teď neustále unavená a tři měsíce jsem nedostala menstruaci až teď a trvá již dva týdny.. Myslíte, že je to štítnou žlázou? Menstruaci mám 3 roky tak už by se to stávat nemělo?? Váhu si od listopadu držím, ale protože jsem si začala dávat pozor na jídelníček a trochu cvičím. Přijdu si tlustá a i okolí mi to začalo říkat..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
336
21.2.21 16:57

Může být. A taky spoustu jiných věcí. První, co mě napadlo bylo spíš těhotenství, než štítná žláza. Utíkej k doktorce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20669
21.2.21 17:11

Těhoná nejsi? se štítnou mít problém můžeš, ale upřímně aby jsi takhle rychle přibírala za dva měsíce deset kg musela by jsi jí mít hodně rozjetou a měla i další příznaky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 18:05

@ka2ka
S přítelem spím až od prosince a do té doby jsem pohlavní styk neměla.. Ale test si zkusím udělat myslíte, že stačí obyčejný z dm? A můžu i při té menstruaci?

• Citovat
  • Nahlásit
20669
21.2.21 18:08
@Anonymní píše:
@ka2ka
S přítelem spím až od prosince a do té doby jsem pohlavní styk neměla.. Ale test si zkusím udělat myslíte, že stačí obyčejný z dm? A můžu i při té menstruaci?

obyčejný stačí ale při ms ho nedělej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 18:11

@ka2ka
Dobře, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
20669
21.2.21 18:19
@Anonymní píše:
@ka2ka
Dobře, děkuji.

neh si nabrat krev na štítnou a uvidíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
21.2.21 20:00

Ja takhle nekontrolovane zacala tloustnout po nasazeni antikoncepce. Pred antikoncepci 52 kg po 70 kg a pak uz jsem v zivote nikdy nezhubla, jen nabirala :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 20:11

@lisatka
Já nikdy antikoncepci nebrala a právě to těhotenství mi přijde kravina, protože jsem takhle přibrala v období října, listopadu a s přítelem spím od prosince a vždy s kondomem. A navíc kdybych byla těhotná tak přibírám neustále ne? Spíš mě děsí ta menstruace sice občas vynechala i několik měsíců, ale nikdy se nestalo, že by trvala takhle dlouho.. 3 měsíce nic a teď už ji mám 2 týdny a nevypadá to, že skončí.. Hledala jsem si příznaky těch problémů se štítnou žlázou a většina toho sedí tak se asi objednám na tu krev jak tady někdo radil.

• Citovat
  • Nahlásit
363
21.2.21 23:56

Kdyz vynechava menstruace, znamena to, ze mate anovulacni cykly, coz je samozrejme spatne, kdyz telo neovuluje. je to zpusobeno hormonalni nerovnovahou, ktera muze byt zpusobena spatnou funkci stitne zlazy, ale nemusi. Tim, ze si dojdete na krev urcite nic nezkazite, ale i kdyz bude krev v norme, muzete mit presto spatnou funkci stitne zlazy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 00:07

Jo, možné to je. Já neměla mensteuaci 2 měsíce, pak se teda sama dostavila, ale byla jsem furt unavená, tlačilo mě v krku, teda jen občas, jako knedlík v krku. Šla jsem na roční prohlídku, vzali mi krev a zjistila se hypofunkce štítné žlázy. Beru léky a Ms mám pravidelnou a celkově je mi lépe. Jednou jsem měla výsledky krve v pořádku, tak mi léky vysadili, že počkáme 3 měsíce a pak znova kontrola. Vydržela jsem asi měsíc a už to zase bylo, ms opožděná, unava jako prase, furt bych spala, za 2 měsíce jsem měla 10kg nahoře. Šla jsem na krev a samozdřejmě mám hypofunkci zpět. Opět beru léky, beru je 14 dní a mám 2 kila dole, trošku si hlídám co jím. Doufám, že to půjde trochu dolů. Po dvou dětech jsem moc přibrala a díky štítný +10kg. Je ze mě machna a fakt je mi z toho na nic. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 13:36
@Anonymní píše:
Jo, možné to je. Já neměla mensteuaci 2 měsíce, pak se teda sama dostavila, ale byla jsem furt unavená, tlačilo mě v krku, teda jen občas, jako knedlík v krku. Šla jsem na roční prohlídku, vzali mi krev a zjistila se hypofunkce štítné žlázy. Beru léky a Ms mám pravidelnou a celkově je mi lépe. Jednou jsem měla výsledky krve v pořádku, tak mi léky vysadili, že počkáme 3 měsíce a pak znova kontrola. Vydržela jsem asi měsíc a už to zase bylo, ms opožděná, unava jako prase, furt bych spala, za 2 měsíce jsem měla 10kg nahoře. Šla jsem na krev a samozdřejmě mám hypofunkci zpět. Opět beru léky, beru je 14 dní a mám 2 kila dole, trošku si hlídám co jím. Doufám, že to půjde trochu dolů. Po dvou dětech jsem moc přibrala a díky štítný +10kg. Je ze mě machna a fakt je mi z toho na nic. :roll:

Všechny příznaky co jste popsala mám taky a ještě navíc večerní zimnice, někde jsem četla, že i to je příznakem.. Teď jsem v karanténě, ale hned jak to půjde se objednám na krev. Dělá se při zjištění problému se štítnou žlázou nějaké speciální vyšetření? Dost se toho bojím..

• Citovat
  • Nahlásit
74
8.3.21 14:22

Ahoj,
nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady…
Když jsem byla minule u dr. tak mi bral krev a teď taky. Prý je vše ok, ale mě se tam zdá docela velký rozdíl…
Minule TSH 0,028, nyní 1,185
FT4 16,7, nyní 13,7
ATPO 29, nyní 49
aTG 32, nyní výsledek ve zprávě nemám.

Vyznáte se někdo? Jý bych se dotora zeptala, ale všimla jsem si toho až doma.
Díky za odpovědi :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20669
8.3.21 15:01

@helenk hodnoty u štítný hodně skáčou takže pokud se vejde do tabulek je větina mudr spokoná a bere se to jako o. k. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat