Asistent pedagoga ne

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.10.21 16:12

Asistent pedagoga nebo práce na home office?

Ráda bych se případně poradila..
Mám možnost pracovat jako asistent pedagoga na půl úvazku, výhledově i na více, ale vyhovoval by mi klidně i ten poloviční. Samozřejmě nevím, jak moc náročné to bude (spolupráce s učitelkou, žák atd.) Jsem bývalá učitelka, ale nepracuji v oboru už pár let.
Druhá nabídka je administrativní práce sice z domova, ale je tam určitý nátlak na nějaké výsledky, prodej, stres. HO je sice fajn kvůli dětem, ale upřímně se toho stresu dost bojím…
Co byste braly vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3041
19.10.21 16:16

Jestli je to nejaky prodej po telefonu, tak do toho bych nesla. AP na pul uvazek ma fakt maly plat, tak jestli by ti to stacilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 16:18
@Oriseka píše:
Jestli je to nejaky prodej po telefonu, tak do toho bych nesla. AP na pul uvazek ma fakt maly plat, tak jestli by ti to stacilo.

prodej úplně ne, ale nějaký tlak na výsledky tam bude.
Peníze asi nejsou největší motivace, pokud to bude více jak 10k, budu ráda.

• Citovat
  • Nahlásit
3041
19.10.21 16:23
@Anonymní píše:
prodej úplně ne, ale nějaký tlak na výsledky tam bude.
Peníze asi nejsou největší motivace, pokud to bude více jak 10k, budu ráda.

AP je nanejvys v 8. platove tride, takze maximalne 12tis. hrubeho (bez praxe). Muze to byt celkem pohoda i hodne narocne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 16:24
@Oriseka píše:
AP je nanejvys v 8. platove tride, takze maximalne 12tis. hrubeho (bez praxe). Muze to byt celkem pohoda i hodne narocne.

Praxi ve školství mám cca 6 let :) ale děkuji za info.

• Citovat
  • Nahlásit
3041
19.10.21 16:26
@Anonymní píše:
Praxi ve školství mám cca 6 let :) ale děkuji za info.

Tak to znas. Tak asi, kam te to vic tahne. Dat na svuj vnitrni pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5919
19.10.21 16:44

Proč už nepracuješ jako učitelka? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55227
19.10.21 16:55

To je otázka pro tebe, kterou si musíš sama odpovědět.
Když jsem před lety začínala, tak jsem střídala po půl roce v první třídě na pozici AP paní, která celý život učila. Ještě v té době měla půl úvazek učitelky na druhém stupni, půl asistence dopoledne na prvním. Vydržela půl roku a dýl to nedala. Nedokázala se s tím sžít. Ona byla zvyklá pracovat samostatně, organizovat si třídu, práci. A prostě asistovat někomu, tak to ji nesedlo. To samé moje kolegyně vydržela dělat 9r. AP, ale je rovněž přes 30r. vychovatelka. A víc řekla, že nikomu asistovat nebude, že to dělat nechce. Že si hodlá řídit svoji práci sama a po svém. Takže na tvém místě bych to pořádně zvážila. Jak to sama cítíš, jestli jako býv. učitelka zvládneš někomu asistovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36070
19.10.21 17:53
@Anonymní píše:
Ráda bych se případně poradila..
Mám možnost pracovat jako asistent pedagoga na půl úvazku, výhledově i na více, ale vyhovoval by mi klidně i ten poloviční. Samozřejmě nevím, jak moc náročné to bude (spolupráce s učitelkou, žák atd.) Jsem bývalá učitelka, ale nepracuji v oboru už pár let.
Druhá nabídka je administrativní práce sice z domova, ale je tam určitý nátlak na nějaké výsledky, prodej, stres. HO je sice fajn kvůli dětem, ale upřímně se toho stresu dost bojím…
Co byste braly vy?

Ty dvě pozice jsou tak diametrálně odlišné. A pozice AP dost finančně podhodnocená, jako bývalá učitelka můžeš mít problém někomu asistovat, pracovat podle jeho pokynů.
Pokud chceš do školství, myslím si, že máš šanci najít práci podle své kvalifikace, i když jsi pár let mimo obor.

U administrativní pozice je vždy tlak na nějaké výsledky, pokud jde o zahraniční obchod třeba, je logické, že prodej je důležitý. Záleží, jak jsi v tomto dobrá. I tato pozice vyžaduje specifické založení osobnosti, psychické vlastnosti. Není to pro každého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1863
19.10.21 20:19

Já bych být tebou vzala práci AP. Třeba se po nějaké době vrátíš i k učení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36070
19.10.21 21:32
@Blue2 píše:
Já bych být tebou vzala práci AP. Třeba se po nějaké době vrátíš i k učení.

Taky si myslím. Protože je běžnou praxí nejprve oslovit stávající zaměstnance, pokud se ve škole uvolní nějaká pozice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51276
19.10.21 21:58

Zalezi i na duvodu, proc jsi profesi ucitelky opustila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu