Práce je všude plno?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.10.21 13:46

Práce je všude plno?

Je anebo není? Začínám si hledat práci a posílám cv, tak uvidíme…
jakou máte zkušenosti vy? Ze všech stran vidím, že pracovníku je nedostatek a mohou si vybírat..fakticky to tak je?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1450
19.10.21 13:53
@Anonymní píše:
Je anebo není? Začínám si hledat práci a posílám cv, tak uvidíme…
jakou máte zkušenosti vy? Ze všech stran vidím, že pracovníku je nedostatek a mohou si vybírat..fakticky to tak je?

No, úplně to tak není. Záleží na profesi a oblasti ve které hledáš uplatnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
19.10.21 13:53

To záleží na tom, co hledáš za práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
19.10.21 13:54

V mém okolí je práce hodně. Ale opravdu záleží, jaký obor a odvětví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6272
19.10.21 13:55

Asi záleží na profesi… kolem mě je teda všude dost velký nedostatek lidí, kteří něco umí a chtějí pracovat. A už ani nezáleží moc na lokalitě, protože jakékoli práce související s počítačem už je často dostupná full remote

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
19.10.21 13:59

Tak to je přece spekulativní. Prodavačky, strojaře a zdravotníky budou brát vždycky všude. Ale jak si člověk přidává čím dál víc specifik - obor uplatnění, nechce dělat 16 hodin denně, chce jenom ranní, chce víc peněz, tak se nabídka holt zužuje. Podle mě, teď nemít místo a hledat třeba po mateřské s dětmi, kdy nikdo neví, jestli nebude zas až do května lockdown, je šílené. Plno lidí přišlo o práci, uplatňuje se jinde a nabírat se nikomu nechce. Ale obecně ano, práce byla a bude, akorát tohle obecné moudro ti k ničemu není. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
19.10.21 14:02

Tak aby sis mohla vybírat, musíš mít co nabídnout :nevim:
Práce je, jaká a za kolik už je věc druhá,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
19.10.21 14:04

Práce je dost, ale hodně zaměstnavatelů nabízí pouze brigádnické smlouvy, nic na plný úvazek a to jsem byla se ucházet o dělnické profese, prodavačky atd. Budu si muset najít další „brigádu“, abych si zaplatila ještě sociální pojištění, protože fakt už nevím, co mám dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4361
19.10.21 14:05

V mém oboru je práce dost, sice si hodně vymýšlím s pracovní dobou, ale jsem dost kvalifikovaná a nejdu na mzdu kterou bych mohla mít, protože mi na tom nezáleží. Takže já si nestěžuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
19.10.21 14:11

Práce je, nicméně ta práce, které ke dostatek, tak ta je finančně těžce podhodnocena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
19.10.21 14:13

Ne. :mrgreen:
Můžu mluvit za Plzeňský a Středočeský kraj, pokud tedy nehledáte práci na 3 nebo 4 směnný provoz ve fabrice, případne nejste řemeslník, nebo naopak VŠ s odborným vzděláním na místo, a nebo nemáte známé, kteří Vás dosadí, a nebo vytvoří místečko :mrgreen: :palec:. Naopak, v Královéhradeckém kraji zas chybí lidí a míst je dost na výběr.

A poslední měsíce se roztrhl pytel s DPP a částečně s brigádami i na DPČ, nejlépe do konce roku. /Zrovna já osobně zítra na jeden pohovor /!/na brigádníka jdu. Jak kdyby nestačilo: chceš dělat? chceš. přijď.

A ne si ještě vybírat a dělat výběrové řízení jak na Raketového inženýra.

A nedávno, mě dostala nová postacka - řidička s balíky, která mi říkala, že pracuje na DPP, protože ČP nechce dávat PP a mzdu má 110 Kč hrubého 8o :roll: :pocitac: Pár dní má nemocného syna a bylo to prý sakra na výplatě znát.

Příspěvek upraven 19.10.21 v 14:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10779
19.10.21 14:14

Jako já věřím, že Brno a okolí, kdo dělat chce, tak si nějakou práci určitě najde. A i dobře placenou relativně nekvalifikovanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2756
19.10.21 14:14
@Arboretka píše:
Práce je, nicméně ta práce, které ke dostatek, tak ta je finančně těžce podhodnocena.

Naprostá blbost, nejžádanější jsou pořád IT profese a ty jsou těžce nadhodnoceny…:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
19.10.21 14:26

Záleží, co umíš, jakou máš kvalifikaci, a za kolik jsi ochotna ráno vstát z postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14308
19.10.21 14:30

@Cenarius - ted vazne - pokud o necem vis, pro mamu 2 kluku, co nemuze na smeny, nema ukonceny gympl, dej vedet..Nejedna se o me, ale rada bych pomohla kamosce - bydli na predmesti Brna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat