Asistentka pedagoga a družina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.17 10:52
Asistentka pedagoga a družina

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale nechci aby zatím někdo o mé nové práci, která není jistá, věděl. Děkuji za pochopení.
Mám střední školu pedagogickou a udělala jsem si ještě rok školu na asistenta pedagoga.Byl to spíš takový kurz, ale na rok.
Mám nabídku jít od září dělat asistentku pedagoga na ZŠ k prvňáčkovi s ADHD.
On ale bude chodit do družiny. Jak je to s družinou? Asistentka s ním musí být i v družině a psát s ním třeba úkoly nebo jak je to?
A ještě se chci zeptat, když je nemocný, tak já jdu normálně do té jeho třídy a pomáhám učiteli s ostatními dětmi nebo jak? A musím mu pak dovézt úkoly? A co když onemocním já? Kdo mu pak pomáhá?
Moc děkuji za objasnění :-)
Hezký den přeji
:mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anik
Ukecaná baba ;) 1888 příspěvků 01.06.17 11:33

Než tedy odpoví někdo povolanější, tak jen řeknu jak je to v naší třídě, viděno ale zvenku, bez znalosti zákulisí.
Jeden dcery spolužák má taky asistentku, která ale pomáhá i normálně ve třídě, i když je tam hlavně pro něj. Takže když klučík není ve škole, tak ona tam je a funguje směrem k ostatním dětem. Do družiny kluk nechodí, tak s družinou nevím. A co se týká dovážení úkolů, tak to už snad dnes ani neexistuje, úkoly píšou učitelky na třídní weby, případně funguje mejl, tak to bych viděla spíš takto.
Jo a když asistentka onemocní, tak je učitelka na vše sama, žádnou náhradní nedostane. To by asi musela být nějaká dlouhodobá nemoc, aby se to nějak řešilo… Ale vím, že „často“ holka říkala, že asistentka nebyla ve škole, protože byla nemocná, nebo jí onemocnělo dítko, a že se učitelka „zlobila“ s Ondrou /nemyšleno zle, ale je to zdržení a práce navíc/. Jednou dokonce na poslední chvíli zrušili/změnili program na Den země, protože učitelka by nezvládla venku hordu dětí plus vozíček.

Chodí s nima na všechny školní akce /divadla, výlety,…/, protože klučík je navíc na vozíčku, tak ho všude tlačí. Jen na Školu v přírodě s nima nejezdí, to jezdí jeho tatínek, protože tam jde o 24-hodinovou péči a na to asistentka není, že.

Tak takto je to u nás, jestli budeš mít nějaké odchylky, nevím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.17 11:38
@Anik píše:
Než tedy odpoví někdo povolanější, tak jen řeknu jak je to v naší třídě, viděno ale zvenku, bez znalosti zákulisí.
Jeden dcery spolužák má taky asistentku, která ale pomáhá i normálně ve třídě, i když je tam hlavně pro něj. Takže když klučík není ve škole, tak ona tam je a funguje směrem k ostatním dětem. Do družiny kluk nechodí, tak s družinou nevím. A co se týká dovážení úkolů, tak to už snad dnes ani neexistuje, úkoly píšou učitelky na třídní weby, případně funguje mejl, tak to bych viděla spíš takto.
Jo a když asistentka onemocní, tak je učitelka na vše sama, žádnou náhradní nedostane. To by asi musela být nějaká dlouhodobá nemoc, aby se to nějak řešilo… Ale vím, že „často“ holka říkala, že asistentka nebyla ve škole, protože byla nemocná, nebo jí onemocnělo dítko, a že se učitelka „zlobila“ s Ondrou /nemyšleno zle, ale je to zdržení a práce navíc/. Jednou dokonce na poslední chvíli zrušili/změnili program na Den země, protože učitelka by nezvládla venku hordu dětí plus vozíček.

Chodí s nima na všechny školní akce /divadla, výlety,…/, protože klučík je navíc na vozíčku, tak ho všude tlačí. Jen na Školu v přírodě s nima nejezdí, to jezdí jeho tatínek, protože tam jde o 24-hodinovou péči a na to asistentka není, že.

Tak takto je to u nás, jestli budeš mít nějaké odchylky, nevím.

Aha, děkuji moc :*.No s těma úkolama: toto je menší škola na malém městě, web není a e-mailem úkoly neposílají, to sem ještě nedorazilo :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.17 11:59

Záleží na velikosti úvazku, který dostaneš od ředitele. Ten je vázán na doporučení z poradenského zařízení. Když onemocníš ty, bude to muset učitelka nějak zvládnout, případně si půjčí asistentku z jiné třídy, pokud tam je a bude mít volněji. Družina je věc jiná. Někteří ředitelé umí získat úvazek na asistenci i do družiny. Pokud ne, platí si rodiče asistenta sami, případně družina takové dítě ani nevezme. Tohle je trochu začarované a bylo by potřeba vědět, jak je to s jinými dětmi s asistentem na vaší škole. Co se týká úkolů - domluvíš se třeba s maminkou, že se u tebe staví, nebo se staví u učitelky. Asistent většinou pomáhá ve třídě v nepřítomnosti dítěte. Dětem, kteří tu pomoc potřebují bývá dost. Pokud máš ale střední pedagogickou školu, máš lepší práci jako učitelka v MŠ. Dostaneš zaplaceno jinak, asistenti nebývají placeni dostatečně.

Patricia89
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.17 12:16
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym, ale nechci aby zatím někdo o mé nové práci, která není jistá, věděl. Děkuji za pochopení.
Mám střední školu pedagogickou a udělala jsem si ještě rok školu na asistenta pedagoga.Byl to spíš takový kurz, ale na rok.
Mám nabídku jít od září dělat asistentku pedagoga na ZŠ k prvňáčkovi s ADHD.
On ale bude chodit do družiny. Jak je to s družinou? Asistentka s ním musí být i v družině a psát s ním třeba úkoly nebo jak je to?
A ještě se chci zeptat, když je nemocný, tak já jdu normálně do té jeho třídy a pomáhám učiteli s ostatními dětmi nebo jak? A musím mu pak dovézt úkoly? A co když onemocním já? Kdo mu pak pomáhá?
Moc děkuji za objasnění :-)
Hezký den přeji :mavam:

Taky pohled zvenku.
Ve vedlejsi tride ma kluk asistentku. Chodi normalne kazdy den do prace a i s nim do druziny. A 2× do tydne chodi do druziny na 7.hodinu-strida se s hlavni druzinarkou. Jinak chodi na 8 rovnou do tridy. Je tam kazdy do 15.00 h a vede jeden den v tydnu sportovni krouzek a jinak pomaha v druzine co je potreba ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.17 12:18

@Patricia89 tak to má smlouvu i na družinu, ne jen na asistenci.

Patricia89
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.17 12:22
@Judithkaj píše:
@Patricia89 tak to má smlouvu i na družinu, ne jen na asistenci.

Mozny to je. Je to vsechno na domluve s reditelem.
Jen sem psala, jak je to u nas ;)

Jana206
Nadpozemská drbna 28357 příspěvků 01.06.17 12:40

Asistenti, pokud k tomu mají vzdělání, si většinou doplňují úvazek v družině, protože z platu asistentky by si nevydělali ani na slanou vodu.
Rozsah hodin s asistentem pedagoga závisí na úvazku, který má ve smlouvě. Může pracovat i s ostatními dětmi. Když dítě onemocní, asistent je ve třídě. Většinou jen na hlavní předměty.

SarkaNovo
Závislačka 3624 příspěvků 01.06.17 14:30
@Jana206 píše:
Asistenti, pokud k tomu mají vzdělání, si většinou doplňují úvazek v družině, protože z platu asistentky by si nevydělali ani na slanou vodu.
Rozsah hodin s asistentem pedagoga závisí na úvazku, který má ve smlouvě. Může pracovat i s ostatními dětmi. Když dítě onemocní, asistent je ve třídě. Většinou jen na hlavní předměty.

A kolik Kč je plat asistentky? Třeba když nemá žádnou praxi? Jen tak mě to zajímá, když se všude píše, že je to málo placené nebo že by si asistentka nevydělala ani na slanou vodu 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.17 14:49

@SarkaNovo asistentka dcery - jde teda o školku a uvazek na 3h denně si měsíčně domu nese nějakých 4,5 tis :zed:

SarkaNovo
Závislačka 3624 příspěvků 01.06.17 14:54
@Anonymní píše:
@SarkaNovo asistentka dcery - jde teda o školku a uvazek na 3h denně si měsíčně domu nese nějakých 4,5 tis :zed:

Ale na ZŠ je to asi víc, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.17 15:16

Ahoj, jsem asistentka pedagoga a popíši ti jak to mám já. Mám úvazek na čtyři hodiny každý den. Nemám na starosti jedno dítě, ale tři. I když jsou všechny tři nemocný, tak tam furt jsem a pomáhám učitele. Můj plat je 7500,– za měsíc. Vím, že klučina kterému dělám asistentku chodí do družiny, ale tam měl jinou asistentku a je tam s ním do tří. Jinak aby si vypomáhala v družině, tak musíš mít smlouvu na vychovatelku a také potřebné vzdělání. Anonym kvůli údajům ohledně platu.

Kelsey
Hvězda diskuse 46610 příspěvků 01.06.17 16:48

Ja delam asistenta, ale jen ve tride, delam si pedagogickou skolu, abych mohla do druziny nez mi moje decka odrostou.
Zalezi, jak to napise poradna. Ja jsem sice psana k holcicce, ale pomaham i ostatnim detem. Kdyz zrovna vidim, ze me nepotrebuje nesedim, jak pecka jen tak. Jdu, teda decka se neucili, ze kdyz neco zavolaji si, ze chteji pomoct.
Ale do druziny psaneho asistenta nema v nasi skole nikdo. Pro tebe lepsi daji ti plny uvazek :kytka:. To je u nas nerealne, nejvys 4h. denne polovicni. Proto si delam skolu, abych to mohla kombinovat. Asistent x samostatny vychovatel v druzine.

Kelsey
Hvězda diskuse 46610 příspěvků 01.06.17 16:50

A ukoly se u nas rozhodne nepisi elektronicky :). Decka si opisi co bude za ukol do ukolnicku podle tabule.

Jana206
Nadpozemská drbna 28357 příspěvků 01.06.17 17:05

@SarkaNovo U nás se to pohybuje cca 8 tisíc, úvazky jsou vždy zkrácené, cca 4 hodiny denně, závisí to i na dotacích, které škola na asistenty dostane, jsou školy u nás v okolí, které se zapojují do projektů EU, tím pádem si mohou dovolit zaplatit jim více, protože finanční prostředky se musí vyčerpat, jinak by se musely vrátit. Četla jsem, že ani v Praze to není více než 12 000.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama