Vleklé zdravotní problémy

31.5.17 12:31

Vleklé zdravotní problémy

Dobrý den. Ráda bych se touto cestou zeptala. Jsem rozvedená a mám v péči syna. Asi před třemi roky jsem prodělala po sobě dvě operace, jsem dlouhodobě nemocná s vleklými zdravotními problémy, se kterými se potýkám. Dlouhodobě jsem byla v evidenci úřadu práce kvůli zdravotním problémům vedená jako práce neschopná bez jakéhokoliv nároku na peníze. Žádala jsem si o invalidní důchod, který mi nebyl uznán, i přes to, že byl uznán dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav. Po operacích jsem si našla práci na částečný úvazek. Po roce se můj zdravotní stav zase zhoršil a skončila jsem na úřadě práce. Jsem v evidenci od dubna, mám nárok na podporu v nezaměstnanosti půl roku i na zaplacené sociální a zdravotní pojištění, mám zdravotní omezení. Úřád práce ale se mnou jedná, jak se psem. Chtějí se mě za každou cenu zbavit, kvůli vleklým zdravotním potížím. Může úřad práce se mě opravdu chtít zbavit za každou cenu, i když pobírám ještě podporu v nezaměstnanosti a jsem v evidenci teprve druhý měsíc, jen aby mi nemuseli vyplácet podporu ani sociální a zdravotní pojištění, na co mám minimálně půl roku nárok? Stalo se vám něco podobného a můžu se nějak bránit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

578
31.5.17 13:11

Ahoj, já bych ti doporučovala pokud se tvůj zdravotní stav zhoršil, požádat znova o invalidní důchod. Pokud bys neuspěla tak se odvolat. Záleží také jak dlouhou dobu máš odpracováno a kolik je ti let. Někdy nemohou důchod vyplácet jelikož není nárok. Vyřadit z úp bez důvodu nemohou a i v případě vyřazení by jsi pobírala sociální dávky do ž. minima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama