Asistentkou s VŠ?

Anonymní
16.2.21 11:11

Asistentkou s VŠ???

Ahoj, jsem nějaký ten pátek že školy, už pár let v práci, kde to na mně padá…premyslim o změně, jde to tady od desíti k pěti, žádná nebo blbá koncepce, což přidělává práci, peníze nic extra, smlouva s mizernou budoucností…ale nějak jsem se v tom naučila žít a mám jistou autonomii, kterou asi jinde mít nebudu. Nicméně jsem našla pozici ve velice zajímavé nadnárodní organizaci s velice dobrým posláním, což je pro mně důležité, nicméně i když mám vyšší vzdělání, nemám šanci se tam zařadit na „normální pozici“,chce to hromadu zkušeností, ale teď vypsali asistentskou pozici, jakože support týmu…sli byste do toho? Je to jedna z mých snivych organizaci, kde by se člověk i hodně naučil, ale zase se bojim, abych nezůstala jen u té asistentky, vždyť proto jsem nestudovala tak dlouho…jak to chodí? Co zvolit? Problém je, že ani současná práce mně už nerozviji a začínám díky ní mít akorát tak špatné návyky (v jiných institucích se dělá podobná práce daleko jinak, lepe).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7949
16.2.21 11:14

Já si myslím, že spousta lidí po VS nastupuje na trainee, junior, asistenty apod. pozice. Hlavně aby oni zjistili, že je to tam dal bude uspokovat atd. a aby zaměstnavatel zjistil, jak na tom ten člověk je. Jelikož titul VS není všemocný. Takže bych se toho nebál a šel do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
16.2.21 11:16

Ahoj,

pracuji u jedné nadnárodní firmy a vím tady o lidech, kteří se např. z pozice recepční dostali na obchodní zástupce nebo i do vyššího managmentu. Je to jen o Tobě :-) v momentě, jak budou shánět člověka na nějakou pozici, tak vždy radši sáhnou po člověku, který je už ve firmě.

Být Tebou, tak do toho jdu :-) Třeba Ti nabídnou u pohovoru i lepší pozici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
16.2.21 11:18

Málokdy se vidí příspěvek, kde by byla špatně úplně všechna „mně“. Většinou, když lidé neví, tak to sází náhodně nebo dávají kratší verzi. Hezké :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3354
16.2.21 11:38
@MrsNorris píše:
Málokdy se vidí příspěvek, kde by byla špatně úplně všechna „mně“. Většinou, když lidé neví, tak to sází náhodně nebo dávají kratší verzi. Hezké :srdce:

Kamarádka to obchází a píše všude mne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1399
16.2.21 11:43

Já si vždy doplním misto mně, mě jméno Vojta a podle toho to napíšu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
16.2.21 11:51

V té současné práci tě podle všeho nic nedrží. Autonomii nevnímám jako bonus, tu má člověk v normálním zaměstnání po určité době snad všude. Takže trochu výmluva a pohodlnost, co? Bych do změny šla. Tituly mám dva a jsem asistentkou - vždyť to spolu nesouvisí, když mi ta práce dává vše, co potřebuju :nevim:
A že odpovíš na inzerát stejně neni zárukou, že tam nastoupíš.

@MrsNorris taky pobavilo :mrgreen:

Příspěvek upraven 16.02.21 v 11:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 11:54
@MrsNorris píše:
Málokdy se vidí příspěvek, kde by byla špatně úplně všechna „mně“. Většinou, když lidé neví, tak to sází náhodně nebo dávají kratší verzi. Hezké :srdce:

Ahoj, dík, pal to prepisu…obvykle to také obcházím spojením „mne“, což bylo i tady, ale slovník tam nahazel to mně a já si toho nevšimla. Díky za upozornění :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
542
16.2.21 11:55

@Julča001 to je ale obcházení zcela k ničemu :D
Mne může nahradit jen mě, nikoli mně…ale co, nemáme tu jazykový koutek, že :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12775
16.2.21 11:59

@Dicentra27 Ne, taky špatně, mně se píše ve 3. a 6. pádu ;).
edit. No, koukam, ze uz jsi to vymazala :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.2.21 12:09

No pro začátek by to chtělo víc pokory, dnes má VŠ každý druhý, takže dnes se berou i vysokoškoláci všude, moje kamarádka má Mgr. a dělá v Kaufladu vedoucí úseku a její manžel má dokonce doktorát a dělal ve fabrice na montáži po pár letech se dostal do managementu..takže co bys nemohla s VŠ dělat asistentku…? Někde se začít musí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
16.2.21 12:11

@Hobitka vymazala, jednak dotaz byl na jiné téma a pak v dativu spíš používám „mi“. Jenže ani to není pro plno lidí řešením :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 12:19

Šla bych do toho. Já od původního zaměstnavatele ‚odcházela‘ snad tři roky. Vždy mě nejbližší nadřízený a kolega v jednom přesvědčil, že je škoda zahodit školu a jít dělat z jeho úhlu pohledu méně odbornou práci (byť to byla pořád inženýrská práce). Nakonec odešel on, založil si svoji firmu, jenže na druhém konci republiky. Já odešla půl roku po skončení rodičovské, protože s mou novou nejbližší nadřízenou jsme si fakt nesedly. Dělám referentku na městském úřadě, v oboru jen částečně (jako jo, hodí se mi, že znám stavebnictví, ale průmyslovka by na to stačila), ale jsem maximálně spokojená. Za dva roky jsem se tu naučila víc než předtím za sedm let, mám daleko víc samostatné zodpovědnosti + ohromnou kliku na kolektiv a šéfa. Negativum jsou jen reakce okolí, kdy má spousta lidí utkvělou představu, jak se tu buď kopu do zadku a piju kafíčko nebo na druhou stranu zkreslenou představu, co bych jako úředník mohla všechno ovlivnit/vědět/zařídit… Ale to už je mimo tvou otázku :D.

• Citovat
  • Nahlásit
397
16.2.21 13:27

Šla bych do toho, je to příležitost :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5425
16.2.21 13:35

Tak na jednu stranu chceš změnu a přitom víš, že ti chybí odbornost, byť máš VŠ, na druhou stranu ti chybí jakási zdrženlivost a VŠ se oháníš. Tady ti nikdo neřekne, jaké to bude. Neznámé tvé schopnosti a dovednosti. Jak rychle se dokážeš učit a adaptovat. VŠ není všemocná a těším se kdy nadejde den, kdy to někteří pochopí. A co to je za argument, když jsem studovala tak dlouho. Učit se někteří učí celý život a to je dobře. Co je délka studia na VŠ, oproti délce pracovního života? Je to jen kapka v moři. Pár let navíc nic speciálního… Asistentka je úplně normální pracovní pozice. Zdaleka už to nebývají sekretářky, které vaří kávu. Prošla jsem mnoha asistentskymi pozicemi a byly to velmi rozmanité pozice, kdy jsem se toho poměrně hodně naučila. A na dost těch pozic vyžadovali VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat