Atb Dalacin C 300

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janca.Zik
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 28.01.19 14:34
Atb Dalacin C 300

Krásný den, mám prosbicku, užívalo Vaše dítko atb dalacin C 300 v 8.letech? Děkuji :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
meluzi
Kecalka 185 příspěvků 28.01.19 14:52

Dítě už nejsem. Nicméně Dalacin jsem užívala, když mi bylo asi 14 let. Co potřebujete vědět?

Martina 94
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 28.01.19 14:57

Já jsem užívala dalacin dal mi je zubař řezal mi 8 cky nechtěli se protrhnout :-/ a já po 2 dnech užívání měla silný prujem na zvracení a to jsem si koupila laktobacily :-) pak jsem šla k obvodakovi a on mi napsal jiné a po tech mi bylo dobré nějak mi nesedli :-) co potřebujete vědět?

sepos
Kecalka 174 příspěvků 28.01.19 15:12

@Janca.Zik
Pokud je správně nadávkovaný, tak se může. Jenom je potřeba ho opravdu hodně zapít, jinak silně dráždí jícen. ;)

Janca.Zik
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 28.01.19 15:19

Synovi ho včera napsali na pohotovosti po 12.ti hodinách,ale dočetla jsem se že nedělá dětem moc dobrotu,za celou dobu měl atb jen jednou a to duomox 500 a ten byl v pohodě,upřímně z toho dalacinu nemám moc dobrý pocit pro malé dítě,tak mě zajímalo jen jestli nekdo dával ditku v tomto věku :kytka:

meluzi
Kecalka 185 příspěvků 28.01.19 15:27

Já osobně na něj měla docela „výživnou“ alergickou reakci. Celá jsem zflekatěla. A tahali mě z toho pomocí kortikoidů. On je to docela dryák. Ale pokud je lékař předepsal, pak k tomu měl důvod. ATB se nepředepisují jen tak z legrace. V příbalovém letáku ohledně dětí píšou jen to, že je mohou ty, co jsou tobolky schopny spolknout. To asi musíte vědět vy, jestli tablety polyká dobře nebo ne…

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.01.19 16:00

@Janca.Zik Dalacin děti mohou. Na co konkrétně ho dostal? Jsou indikace, kde je jasnou volbou, třeba pokud se u anginy udělá absces někde v okolí. Nebo třeba na infekce v oblasti zubů se také dává. Velmi dobře působí na anaerobní bakterie. Jinak po tomto antibiotiku bývají průjmy, tak bych určitě dávala probiotika.

Janca.Zik
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 28.01.19 16:33

No už čtvrtý den má přes 39 horecky,nález na pruduskach í plicích,mám doma právě ještě ten duomox tak mě to láká :,( Jinak prášky polyká bez problémů,ale sám o sobě dost často trpí na prujmy,tak probio dáváme…

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.01.19 17:36

@Janca.Zik tak v tom případě ten dalacin opravdu nechápu, na zánět průdušek i na zápal plic bych dala duomox. Dalacin jen v případě, že by ten zápal plic vznikl na základě aspirace, tedy vdechnutí něčeho z dutiny ústní do plic, případně pokud by měl nějaké fakt zkažené rozpadající se zuby…ale jinak bych dalacin nedala. Dělali CRP? U nízkého CRP bych ideálně dala nějaký makrolid (klacid, rovamycin, sumamed…) U vysokého ten Duomox. A ještě bych u nízkého CRP zvažovala jestli to nemůže být chřipka v tomto období! Ta také může dělat záněty plic a léčí se to antivirotiky - Tamiflu. Tam by byl potřeba udělat výtěr z nosohltanu. Jen tedy nevím jestli to Tamiflu mohou děti.

sepos
Kecalka 174 příspěvků 28.01.19 17:40
@Janca.Zik píše:
No už čtvrtý den má přes 39 horecky,nález na pruduskach í plicích,mám doma právě ještě ten duomox tak mě to láká :,( Jinak prášky polyká bez problémů,ale sám o sobě dost často trpí na prujmy,tak probio dáváme…

Dávejte probiotika a ten Dalacin. Teplotu srážejte zábaly a paralenem nebo ibalginem. Duomox rozhodně nedávejte, má jiný spektrum účinku, jinek průnik do tkání. Hlavně nechápu, že jste ho nevrátila do lékárny… Hlavně indikovat 8 letýmu dítěti sama jiný ATB když má 39 horečky…

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.01.19 17:44

@sepos no ale odkdy se dává dalacin na zánět průdušek? To jsem ještě neslyšela. A to mám 12 let praxe. Jako dovedu si představit nějaký specifický případ kdy bych to dala, jak jsem psala výše. Ale já tedy ještě dalacin v této indikaci nenasazovala.

sepos
Kecalka 174 příspěvků 28.01.19 17:51

@Lucka1111
Evidentně jste lékařka, tak se podívejte do SPC přípravku. Horní a dolní cesty dýchací budou hned v prvních řádcích. Já mám praxi jako farmaceut a pouze 6 let, ale dalacinem pacienti chodí často i na záněty průdušek.

Megerka
Kecalka 453 příspěvků 28.01.19 17:52
@Lucka1111 píše:
@sepos no ale odkdy se dává dalacin na zánět průdušek? To jsem ještě neslyšela. A to mám 12 let praxe. Jako dovedu si představit nějaký specifický případ kdy bych to dala, jak jsem psala výše.

Ale vyloučené to není, neznáme důvod proč byl napsán, mohl být i nález v krku.

Příspěvek upraven 28.01.19 v 18:19

Megerka
Kecalka 453 příspěvků 28.01.19 17:53
@sepos píše:
@Lucka1111
Evidentně jste lékařka, tak se podívejte do SPC přípravku. Horní a dolní cesty dýchací budou hned v prvních řádcích. Já mám praxi jako farmaceut a pouze 6 let, ale dalacinem pacienti chodí často i na záněty průdušek.

Primárně se nepíše jako lék první volby u dětí.

sepos
Kecalka 174 příspěvků 28.01.19 17:56

@Megerka
Neřikám, že u dětí se píše primárně. Říkám, že v této indikaci se píše.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >