Chřipková epidemie a školka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kassor
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 27.01.19 12:40
Chripkova epidemie a skolka

Dcera je od zari ve skolce a bohuzel to je tak, ze tam vic neni nez je.. Vyzira si skolkove nemoci a ja kazdy mesic mam 1 az 2 OCR :( ted uz je zase doma a ja s ni a uplne vazne uvazuju, ze ji tak na 1 az 2 mesice stahnu ze skolky a dam na hlidani k babicce.. Udelala jste to nektera taky tak??? Vim, ze vzdy se nejaka nemoc ve skolce najde, ale ted tu zacina radit ta blba chripka a tu bych opravdu nerada a hlavne si myslim, ze si to jeji telicko potrebuje od tech nemoci odpocinout…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hapolda
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 27.01.19 12:44

Ja myslim, ze to rozhodne nebude na skodu. Na mesic bych ji omluvila a poradne vylecila.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 3402 příspěvků 27.01.19 12:46

Neudělala, myslím si, že to nepomůže. To tělo se prostě musí s tím virem setkat, zabojovat a vytvořit si proti němu imunitu. Navíc,při chřipkové epidemii ji může chytit kdekoliv mezi lidmi, přenáší se rychle. U nás ve školce teď řádí spála :nevim:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17714 příspěvků 12 inzerátů 27.01.19 12:50

@Kassor Pokud máš tu možnost a nikomu ze zúčastněných to nebude extra vadit, tak bych dítě dala na měsíc k babičce. Ono pokud má slabší imunitu, tak jít sotva doléčená do školky jí akorát způsobí, že obratem ruky chytně něco jiného.
Od toho března pak i celkově klesá ve školce nemocnost, protože odpadají takové ty kašlíčky a rýmičky způsobené přechody ze zimy do tepla.

Mmmanka
Ukecaná baba ;) 1741 příspěvků 27.01.19 12:53

Jestli je prvni rok ve skolce, tak je to vcelku normalni. ;) Nase deti odmalicka venku, sportujou, plavou, rikala jsem si, jak maji dobry zaklad a imunitu a jak nemoci zvladnem. Houby. Nastup do skolky a prvni rok leden az cerven vicemene durch na stridacku nekdo nemocny (skolkovy syn, mladsi syn, manzel, ja a tak stale dokola :lol: ). Jak si vybudovali nejakou tu “skolkovou” kolektivni imunitu, uz je to vcelku v pohode a nemocni zase moc nejsou, rekla bych tak jedna max. dve nemoci za rok (ty s horeckama). :palec:
Ten prvni rok se musi preckat, stahnuti ze skolky nic neresi dle me. 8) :kytka:

hapolda
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 27.01.19 12:54
@Aduš8 píše:
Neudělala, myslím si, že to nepomůže. To tělo se prostě musí s tím virem setkat, zabojovat a vytvořit si proti němu imunitu. Navíc,při chřipkové epidemii ji může chytit kdekoliv mezi lidmi, přenáší se rychle. U nás ve školce teď řádí spála :nevim:

Souhlasim, ALE, je potreba telo poradne vylecit. Což za tyden se poradne nezotavi. Mesic bych ji dopovala vitaminama, neposilala do roje bacilu a pak to zkusila znovu. Treba to pomuze, treba ne, ale pokud ta moznost je, udelala bych to :kytka:

jajara
Stálice 59 příspěvků 1 inzerát 27.01.19 13:04

Máme úplně stejné myšlenky, taky bych nejradši děti ze školky stáhla a poslala až v dubnu. Bohužel tu možnost nemám, navíc starší už je předškolák. Opravdu není týden, abychom neřešili zvracení, průjem, teplotku, kašlík, rýmu, pořád něco… ťuk ťuk ťuk to vždycky nějak rozchodí a nepřejde to v něco horšího, ale lecos pochytáme i my rodiče a táhne se to. Od listopadu je ve školce v průměru tak 8-10 dětí ze 20, šílená nemocnost. Spálová angína se nám zatím vyhnula.

Kassor
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 27.01.19 13:06

Asi to tak udelam, zkusim ji nechat unor u babicky a pak uvidime… Ja vim, ze se musi promorit, ale vseho moc skodi a popravde bych taky rada alespon 1 mesic byla bez OCR… Je to klasika, dcera do svych 4.5 let nez nastoupila do skolky skoro nemarodila a s detmi se ale vidala, pak ale prislo na skolku a vzalo to rychleho obratu…

vejilka
Závislačka 4968 příspěvků 27.01.19 13:07

Klidně, jestli máš tu možnost. Náš také od září nastoupil poprvé a teď od ledna ho tam dávám velmi málo. Od jara snad začne chodit zas naplno. Jinak byl doma 2 měsíce od listopadu do půlky ledna.

Uživatel je onlineLainaire8
Závislačka 2517 příspěvků 2 inzeráty 27.01.19 13:08

Je to šílený všude.. syn si SNAD nejhorší odbyl ty první měsíce od září do listopadu.. Od té doby ťuk ťuk ok.. Cpu ho rakytníkem, Preventanem, dávám i mladší dceři, která to doma vše chytala od něj a já též (těhotná :roll:) byl to příšernej podzim :zed: chci si syna nechat doma až porodím (cca do měsíce), aby to nenosil domů k miminku 8o ale nevím, je předškolák a když nemůže do školky, brečí :roll:

chaela
Ukecaná baba ;) 1755 příspěvků 1 inzerát 27.01.19 13:13

Podle mě se tím problém nevyřeší, jen odsune. Někdy se s těmi bacily setkat musí. Syn je taky často doma, teď byl celý týden a zítra ještě určitě nepůjde, jsme na hromadě všichni, momentálně jsem na tom nejhůř já, je to děs. Ale je to normální, že děti ten první rok jsou víc doma než ve školce.

Uživatel je onlineJannys
Kelišová 6649 příspěvků 27.01.19 13:18

Tohle jsem se snažila už párkrát

Tím, že jsem doma a to podotýkám, že kluci nebyli nemocní ani nachlazení.
Ale ve školce x děti nemocných s nudlí u nosu atd.Bohůžel čím víc se dítě bude izolovat od ostatních tím to bude horší.
Jak už se tu psalo to dítě si to musí projít .Pravdou taky je, že všeho moc škodí.
Věřte nebo né starší syn si odnesl vždycky všechno.
O to víc Vás pak nase*e když máte děti naprosto zdravé.
A rodiče vědomě dávají děti do školky né, že nachlazené,ale NEMOCNÉ s bolestí hlavy, rýmou , kašlem a ještě zůstávají na odpolední spaní se skleněnýma červenýma očima žalostně toužících po vlastní posteli a klidu doma.
Takže já jsem svůj boj už vzdala.

Kaileee
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 27.01.19 13:19

nepomůže to, měsíc bude doma a pak to bude nanovo.. lepší tím projít hned

Uživatel je onlineBilli
Nadpozemská drbna 26001 příspěvků 27.01.19 13:20

Udělala jsem to u syna první i druhý rok školky. Pomohlo to a oba byli zdravější. Byla jsem doma, tak to šlo.

Podle naší doktorky je promoření mýtus. Prý má zkušenosti, že děti, co nechodily do školky nebyly v první třídě nemocnější než ty, co si školkou prošly. Podle ní uplně stačí dítě neizolovat a normálně s ním chodit do obchodů, občas jet nějakým vlakem… Imunita musí mít prostor k tomu, aby postupně dozrála.
Taky mi doporučovala stáhnout níže školky. Letos jsem syna nechala doma celý prosinec. V lednu byl 4 dny.

xjuklickova
Kelišová 5247 příspěvků 1 inzerát 27.01.19 13:21

Urcite ano. Dcera je schopna vydrzet ve skolce 14 dni až teď téměř v 6 letech. Pokid mas tu moznost, tak nevahej, prechozenych nemoci si uzije ještě dost.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >