Atlas rostlin - poraďte

donaga
29.7.15 18:46

Atlas rostlin - poraďte

Ahoj všem, protože tady na emiminu se ví vše, tak žádám o radu zde :D Ráda bych sehnala nějakou knihu o rostlinách, ideálně k určování rostlin na našem území. Jako malá jsem u rodičů takovou knihu měla, naprosto špičkovu. Jen si bohužel nemohu vzpomenout na název. Byla velikosti A4, tvrdé desky, na jedné straně vždy měloa namalovaných několik rostlin, na protistraně byly informace o nich. Celkvě byly ty rostliny rozvrženy jak pro blbé :D, většinou na straně byly květiny podobné, i dle barvy, i dle typu, výborně se v ní hledalo. Rok vydání nevím, ale myslím, že to bala 80. léta minulého stolení. Nevíte jak se ta kniha jmenovala?
A nebo neporadíte nějakou podobnou knihu, která se dá sehnat?
Všem děkuji za postřehy.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

18313
29.7.15 19:24

@donaga 80. léta??? 8o A nebyl to „botanický klíč k určování rostlin“? Existoval i klíč pro ptáky a savce…
Joj, knihy mého mládí, kde vás mám… :oops: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2673
29.7.15 19:33

@Jura007 Botanický klíč Polívka Faustus? Bílý vázaný? Ale to nebyla A4 :think:
http://www.databazeknih.cz/…-klic-133097

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
29.7.15 19:42

@Jura007 Ne ne, botanický klíč to nebyl, tohle mělo takový nějaký civilnější název. Já tehdy měla tři oblíbené knížky tohoto typu, „Svet živočišnej ríše“ (v češtině to bylo Od agamy po žraloka), „Z našej prírody“ a pak to, na co si nemohu vzpomenout :zed: Já si nejsem ani jistá těmi 80: léty, možná to byly i roky 70, ale to by muselo být nějak ke konci.
Já snad půjdu k nějakému hypnotizérovi, aby ten název ze mě dostal. Hledám i v současných knihkupectvích, jestli není něco podobného, ale na nic jsem nenarazila.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama