Atopický ekzém 4 měsíce

6
22.9.20 21:06

Atopicky ekzem 4 měsíce

Ahoj, u malého doktorka zjistila atopicky ekzem na rucickach a zádech, ráda bych se zeptala co Vám pomohlo to zmírnit? Jsem z toho celá špatná :( za každou radu budu ráda. Pro info kojim :) rajčata, čokoládu nejim a peru v lovela baby. Jakou koliv řadu beru co mám jíst atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1776
22.9.20 21:08

Zkus v první řadě vysadit mléko a všechny mléčné výrobky. Dej tomu alespoň 14 dni. Nám to pomohlo :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1512
22.9.20 21:19

Nám u dcery jako první pomohla změna kosmetiky (Niveu už neee). Možná zkusit i jiný prací prášek (my pereme mýdle a sodě). S jídlem je to složité, uslyšíš rady od lepku, mléka, cukru až po vajíčka a kakao. Co jsem hledala relevantní informace, tak atopická dieta vypadá tak, že aspoň měsíc jíš v podstatě rýží a vařenou mrkev (trochu jiné zeleniny) a po cca 3 týdnech pozoruješ zlepšení (nebo taky ne). Tím tě nechci odradit. Spíš píšu vlastní zkušenost. Nám dost pomohlo dbát o prostředí, oblečení a taky klid a pohodu. Z mastí dceři sedí Baza Plus, ale to jsme už taky vyzkoušeli půl lékárny. Snažíme se dceři ulevit, co to jde a hlavně doufáme, že z toho vyroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24673
22.9.20 21:30

Máme v rodině, též u kojeného dítěte. Nejvíc dráždí mléčné výrobky, o něco méně i jídla s obsahem lepku. Bohužel se to týká i stravy kojící matky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
22.9.20 22:10

Našemu miminku se udělaly ekzémové fleky na tělíčku a ručkách a zádíčkách také někdy ve 3 - 4 měsíci, i když jsem byla dost opatrná na výběr kosmetiky a oblečení měl a má na tělíčku výhradně věci z bavlny a biobavlny, neb partner měl v dětství také atopický ekzém. Tak jsme tomu chtěli preventivně předejít.
Paní doktorka doporučila kosmetiku bioderma na atopický ekzém, může se používat i u kojenců, tak jsem samozřejmě nakoupila prevent a spray na akutní flíčky.( je to dražší kosmetika, výrobky se ale dají koupit v akci). Syn byl ze spreje nadšený, líbilo se mu, jak to stříkalo. :-) No, napodruhé už doporučila úaní doktorka návštěvu kožní lékařky - tam jsem tak brzy chodit nechtěla, říkala jsem si, že ještě zkusím měnit kosmetiku do koupele..(Mám podezření, že v Praze to je částečně z vody, u prarodičů na Vysočině se ekzém vždy uklidnil.)
Na praní používám Frosch baby, tak jsem myslela, že tím to nebude, dle D testu je nejlepší pro kojence..Předpokládala jsem, že jídlem to aké nebude, když první 3 měsíce miminku moje strava nevadila.. ( Momentálně ale nepiju ani kafe ani černý nebo zelený čaj, občas si dávám lehce kořeněná jídla, třeba i indická).
Nakonec pomohla z 80% babská rada -dvojité máchání prádla po praní - samozřejmě bez přidávání aviváže, dalších 15% přičítám změně kosmetiky a používání Weledy pro kojence do koupele kvůli té vodě.
A jeden flíček pod krkem na hrudníčku malému zůstal kvůli škrábání - to je těch posledních 5% - třeba po ránu se někdy škrabe jen tak - a musíme dávat pozor při převlékání, aby se tam neškrabal. Pro jistotu mu tam dávám i bavlněnou či bambusovou miniplenku.

Paní doktorka už to neřeší (synek má teď 7 měsíců), ohledně dvojitého máchání jen zmínila, že se ještě doporučuje přidávat ocet - právě kvůli té horší kvalitě vody..
Tak snad něco z toho pomůže i vám. :-)

Příspěvek upraven 22.09.20 v 22:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3423
22.9.20 22:14

Vysadit ze stravy veškeré mléčné produkty - mléko kravské, kozí, ovčí i sojové - vše, co obsahuje mléčnou bílkovinu (nepoužívat bezlaktózové výrobky - to je něco jiného). Dietu musíš držet ty, když kojíš, bílkovina se dostává do tvého mléka. Bezmléčná dieta je v podstatě veganská strava s masem. Vydrž aspoň měsíc a uvidíš. Alergie na bílkovinu kravského mléka je poměrně častá a projeví se buď kožními nebo střevními problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
22.9.20 22:33

Ještě jsem si vzpomněla - švagrová bydlící v Hradci Králové měla také obavy z kožních onemocnění ( ekzém, lupénka kvůli výskytu v rodině), tak synka koupala jen v kojenecké vodě.. Syn nemá žádné potíže tohoto typu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama