Atopický ekzém - co vzít na návštěvu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Iveta 23
Kecalka 226 příspěvků 24.09.14 22:40
atopický ekzém - návštěva

Ahoj,
prosím poraďte, půjdeme na návštěvu, kde má dítko atopický ekzém, co bych mohla vzít pro malou, aby to mohla jíst? Vím, že nemůže čokoládu, bonbóny typu Lipo apod, jahody… Existuje něco neutrálního? Poraďte prosím, kdo máte zkušenosti, díky

Reakce:
mocca
Závislačka 4022 příspěvků 24.09.14 22:50

@Iveta 23 Chápu to dobře, že má atopický ekzém jako průvodní jev k potravinovým alergiím? Pak je potřeba se domluvit s rodiči, co dítko smí a co ne. Na dálku těžko radit. Je mnoho potravin, co se jeví jako neutrální a přesto mohou škodit (třeba obsaženým dochucovadlem apod.) Možná bude lepší jí vzít nějakou hračku, drobnost, než pamlsek. :think:

smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 24.09.14 22:50

@Iveta 23 kukuřičné krupky třeba??

mocca
Závislačka 4022 příspěvků 24.09.14 22:52

Můj syn měl v oblibě sušené ovoce - křížaly, brusinky, rozinky, ale pokud holčička nemůže LIPO, což je v podstatě cukr a škrob, tak bych byla velmi opatrná s jakýmkoliv jídlem.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 24.09.14 22:54

Co atopik (alergik), to originál. Každý snese něco jiného. Co se zeptat přímo dotyčného, kam půjdete na návštěvu? Předpokládám třeba maminku holčičky? Co může, co jí nebo nejí… já mám 14 měsíčního atopika (a pravděpodobně alergika), když mu někdo něco chce dát, tak u nás třeba sušené ovoce, křupky (jáhlové, pohankové, kukuřičné…) nebo čerstvé ovoce (ale zase né jakékoliv, něco nesnese). Opravdu se optej nebo dones něco, co není na jídlo. :mrgreen: Nějakou drobnost, nevím, jak je dítě staré. ;)

Lejaa
Echt Kelišová 8960 příspěvků 24.09.14 22:56

Každý to může mít jiné, ale kupříkladu banány by nemuseli nic udělat. Neber nic s čokoládou, ořechy, kyselé a příliš sladké věci.
Ty banány nebo hrušky, jak někdo zmínil kukuřičné křupky třeba. Nepíšeš kolik malé je, tak nevím, z jakého soudku navrhovat.

Iveta 23
Kecalka 226 příspěvků 24.09.14 23:11

Děkuji moc za rady a tipy, malé jsou 4 roky, nějaký dáreček vezmu určitě, ale chtěla jsem vědět jestli z pamlsků existuje něco neutrálního co atopici můžou. Když se zeptám, tak řeknou, ať neberu nic, znáte to… Udělám balíček z navrhovaných a maminka ji z toho vybere, co může… :) sušené ovoce by mohlo být fajn, i křupky…

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 24.09.14 23:33

Tak neber jidlo a vezmi treba hracku

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 25.09.14 08:47

Jako atopik můžu všechno z toho, co jsi napsala - jen těch jahod nesmí být kilo. :nevim: A když se nechceš ptát předem, kup třeba omalovánky a fixy. ;)

Lejaa
Echt Kelišová 8960 příspěvků 25.09.14 09:53

@Iveta 23
4 roky? Tak to je paráda:) Můžeš vzít už cokoliv, klidně nějaké sušenky - Bebe nebo máslové. :-) hlavně bych se vyhla těm věcem co jsem psala výše.

Iveta 23
Kecalka 226 příspěvků 25.09.14 19:15

Díky všem za rady :))

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >