Atopický ekzém nováček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maminka290
Stálice 66 příspěvků 15.12.10 20:56
Atopicky ekzem nováček

Dobrý den všem,moc prosím mému synkovi se objevil atopic.ekzem,je mu 6 měs.Nikdo to v rodině nemá,jsem ztoho trochu paf 8-o Máme to asi 3 týdne dostal mastičku Locoid,dále promázávám kosmetikou Linola,nakoupila jsem vše šampon,gel,krémy atak,paní doktorka mi řekla že Locoid mám použít když se mu to zhorší,jenže to už je po třetí za tak krátký čas.Na kožním mi řekli totéž,ale já nechci tolik kortikoidy používat bojím se,jaké máte zkušenosti co mám dělat,jak předcházet,mohla mu to spusti zima?Celých 6 měs.to neměl,nejdrív to vypadalo že jsem ho zpoila v kočárku,tak jsem myslela že jsou to potničky i tak to vypadalo,jenže se ztoho vyklubal ekzem,co je nejvetší spoušťeč?Jak léčíte?prosím přesný postum,moc moc děkuji,vím že to není nejhořší věc na světě,ale jsem ztoho hrozně smutná…děkuji moc za info

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 15.12.10 21:07

A není to z příkrmů?

maminka290
Stálice 66 příspěvků 15.12.10 21:09

Neni zatím je plně kojen,právě že se to objevilo těsně před 6 měs.tak čekám…

S.maya
Závislačka 4354 příspěvků 15.12.10 21:15

No klidně se to mohlo spustit zimou. Já jsem to měla také odmala, ale málo a pak to nějak samo zmizelo. ale občas se mi na ruce objeví flíček, a to je právě zimou. V létě nic, ale v zimě je ta kůže strašně náchylná. Ten locoid bych také moc nepoužívala, tedy dlouhodobě. tu linolu také znám, ale na tu mám alergii. Vlastně jen používám z krému Excipial..ale každému nemusí dělat dobře, protože obsahuje ureu. Co jsem četla, tak hodně lidí si chváli Cetapil nebo jak se to píše anebo mast z konopí, to se dá myslím sehnat ve zdravé výživě…ale nevím jestli se to může používat pro tak mylý prcky, to by tam mělo být napsaný.

To je divný, že u Vás v rodině to nikdo nemá. Mě se to projevilo asi tím, že mi dávali umělé mléko, to totiž neobsahuje protilátky atd..a mateřské mléko obsahuje různé imunoglubuliny, tak mě asi chyběly. U nás v rodině to taky nikdo nemá.

tukinka11
Povídálka 22 příspěvků 15.12.10 21:48

My ho taky máme, zatím malinko, objevilo se to loni v zimě, okamžitě jsem začala používat A-dermu, je to sice drahé, ale od té doby máme pokoj, sem tam se malinko něco objeví, ale jinak nic. V zimě mažu ráno a večer. V létě jen po koupání. Teď na zimu je možná než mléko lepší krém.

AlenkaH
Stálice 64 příspěvků 15.12.10 22:00

Nám se nejvíc osvědčila Bioderma Atoderm-spec.pro atopiky. Při mazání A-demou strašně plakal, že ho to pálí. Bioderma v pohodě a zvládali jsme to i bez Locoidu-taky jsme ho dostali, na nejhorší fáze. Biodermou jsem ho mazala ráno večer a když bylo nejhůř, tak i přes den. Nám se objevil ekzém po skončení kojení do 10-ti dnů, testovala jsem všechny potraviny, všechno si psala a porovnávala dny, ale nic jsem kloudně nezjistila. Jediný co vím jistě, je, že malej nemůže rajčata a jahody. Jinak mu vadí i určitý typy jablek, nebo kombinace ovoce s mlékem. Možností tisíc. Ale nejlepší je, že z toho asi pomalu vyrostl. Jsou mu 3roky a pomalu se to zlepšuje:)))

tukinka11
Povídálka 22 příspěvků 15.12.10 22:17

Já myslím, že cokoliv z té „dražší“ kosmetiky pomáhá, A-derma, Bioderma atd., je potřeba zjistit co nejvíce vyhovuje, my teď zkoušíme Leciderm, je to česká firma a bylo nám to doporučeno na kožním, jako levnější varianta- zatím dobré, takže je potřeba asi opravdu zkoušet, co zabere.

KacenkaK
Závislačka 4257 příspěvků 15.12.10 22:17

tak zaprvé nejvíce ti pomůže když se uklidníš. Není to konec světa. Vím o čem mluvím - oba kluci jsou atopici. Trápila jsem se tím 2 roky a snažila se přijít na to z čeho to mají. Pak mi dr. řekl,že je to zbytečné,u obou se to rozjelo během v plného kojení. Že moje hlavní úloha je držet to na uzdě - vyhýbat se rizikovým potravinám,pros­tředí… Zcela normální je výsev a to většinou dost drsný během mrazu - takže se ted není čemu divit…

Na drsně podrážděnou červenou jakoby nateklou pokožku nám pomohly koupele v černém čaji - do vany při koupání vlít cca 1,5l silného černého čaje - nejobyčejnější jaký dokážeš sehnat - v tom množství vody 3-4 sáčky.
Na ložiška jsme mazali co se dalo. Lipobase,Pure­lan,kosmetiku z konopí…už si to ani nepamatuji…
Na zbytek těla obyč vazelínu z lékárny,nebo Leniensku od dr.

A pak nejvíce pomáhá jak děti rostou. Štěpánkovi v roce ekzém zmizel tak jak přišel - je skupina č. 1: Ekzém v roce zmizí.
Kubíkovi se kolem 3. roku ekzém usadil v podkoleních jamkách - čímž jsme s dr. usoudili,že je to skupina č. 3 - ekzém se usadí v jednom místě a do nebo během školních let zmizí… skupina 2 je,že jim to zmizí od 1 - 3 let… :wink:

Já jsem zatím kortikoidy nepoužila,ale mám je samo doma v lékárničce…

HLAVNĚ SE TÍM FAKT NETRAP - NA EKZEM SE NEUMÍRÁ!!!! Je to sice blbé,ale dá se s tím žít! Pokud je samo v nějaké mírné formě!!!!

tukinka11
Povídálka 22 příspěvků 15.12.10 22:20

Já nevím, mě nepřijde, že by plašila, jen se snaží získat informace. Ten tip s tím černým čajem je dobrý. Nám vazelínu zásadně na kožním nedoporučili, ani dětskou - ale asi každý doktor má jiný názor.

JanaK88
Závislačka 4296 příspěvků 15.12.10 22:46

Je pravda, že na AE se opravdu neumírá, ale je to příšerně obtěžující. Locoid je opravdu účinný a to znamená, že to taky je pěkný záběr na tělo, ale upřímně, když už člověk neví, co dělat, tak nakonec po kortikoidech šáhne (ten kdo to nezažil neví, co znamená brečet, protože se musí škrábat a jak to pak bolí a pálí, si může žvanit něco o tom, že stačí po nějakou dobu používat zázračné masti a ono to přejde - nepřejde jen to zmírní). Hlídej si, aby kortikoidy nebral neustále po dlouhou dobu - v létě jsem měla hrozný AE a mazala jsem Locoid Lipocream (měla jsem předtím Locoid Crelo a byl pro mě špatný) 3× denně po dobu 9 dní a bylo to už na mě hodně, protože pokožka se mi úplně napnula (i při promazávání) a byla křehká (stačilo trochu a praskla) - u mimča to nedokážu posoudit, chce to sledovat a asi bych neriskovala víc jak 1× denně 5 dní, nebo 2× denně 3 dny (osobní názor).
Na promazávání doporučuji buď Infadolan, ale nejlepší je sádlo (ne takové to vybělené, chemicky upravené), nejlépe vypuštěné doma (u nás v masně prodávají takové to polodomácí sádlo a to je taky dobré). Vazelína je také dobrá, ale ta co se prodává v obchodech (úplně bílá, je chemicky upravena) mě osobně (i zkušenosti dalších) vadí, chce to takovou tu žlutou, kterou používají v lékárnách při výrobě mastí. Jak to sádlo tak ta vazelína se krásně vsakují do pokožky a člověk není tak zamaštěný jako po různých olejích.
A do budoucna zaručeně pomáhá pobyt u moře. Většina pojišťoven buď pořádá zájezdy pro atopiky, alergiky, lupénky nebo na podobné pobyty přispívá.

Verulinka
Kecalka 228 příspěvků 15.12.10 23:09

Dobrý večer, mému synovi se ekzém objevil ve 4 měsícících- také v zimě. Na kožním nám dali hned kortikoidy a radili promazávat. Z tvářiček se nám ekzém posunul postupně na celé tělíčko, tak jsme měli speciální obinadla, která jsme mu dávali, aby se neškrábal. Koupali jsme v odvaru z otrub či ovesných vloček a stále promazávali, chce to trpělivost. Při zavádění příkrmů být opravdu opatrnía při zavádění další nové potraviny nechávat časový odstup, kvůli případným potravinovým alergiím. Matýskovi se projevila silná alergie na ryby, rajčata, … Na večer dávat fenistil kapky na zklidnění, my je dávali dlouhodobě - asi do roku. Také doporučuji co nejdéle kojit. Ještě k těm mastem z konopí, nám třeba nesedí, ekzém se Matýskovi potom zhoršuje. Chce to vyzkoušet různé krémy - nám vyhovuje modrá indulona a krém od sebamedu. Občas koupíme od saloos bambucké máslo či krém pro atopiky.

maminka290
Stálice 66 příspěvků 16.12.10 17:24

Moc moc děkuji,jsem klidnější neb to dělám správně,kosmetiku jsem zvolila Linolu počínaje olejem do koupele až po mléka a krémy cena je od 80 až po 350kč tak snad je to ta dražší ne? :kytka: ,vše kde je vazelína mu vadí celý se zapáli,boužel máme ekzém po celém těle,vím že se na to neumírá,ale…bolí to jako každou mámu,takže mažeme,mažeme,ma­žeme a věříme moc všem děkiji čaj zkusím,otruby take..všem hezké promazané vánoce

Muchitos
Závislačka 2830 příspěvků 16.12.10 17:41

My máme exem asi od 6. týdne… ale nic horzného.. po kortikoidech jsme zatím sáhli už 2× (po očkování) ale ted po 3. očkování nám dětská doktorka poradila pastu VITELLA.. je to bez kortikoidů… mazali jsme ložiska cca týden… a exem je pryč… zatím doufám že na dlouho :-) ta mastičkas tojí asi 90 korun a je to přímo na léčení.. ne promazávání…

Jo a největším.. asi jediným spouštěčem v té době byl pro nás med, který malé babička dávala na cumel když jí hlídala :cert: :cert: :cert: :pocitac:

macam
Povídálka 20 příspěvků 16.12.10 23:22

Ahojky…tý vogo, to už se v téhle době nevidí aby babičky dávali med mimískovi. To je jako tvá mamka? Nebo babička, to bych ještě pochopila.
Naše Šári měla od narození dermatitdu, mazali jsme Lipobází a pak jsem zkoušela mastičky z lékárny, Leniensku, atd. V roc se jí z toho udělal atop. ekzém. A to jsem ji plně kolila 8 měsíců, ani příkrmy nechtěla, mlíčko ji stačilo, sice jsem kolila i 15× za den a noc, ale mě to vůbec nedělalo problém. Jídlo jsem také hlídala, nikdo v rodině není ekzematik.
Zkoušeli jsme kde co, kožní nám samo psala samé fujtajbly, když jsem jí přinesla konopnou kosmetiku, že se jí to zlepšilo, tak na mě koukala, jako že co to mám. No nic, hledala jsem jinou alternativu…

Muchitos
Závislačka 2830 příspěvků 17.12.10 22:55

Jo moje mamka :-( nás tak taky odchovala… a i malého do sestry :-( vůbec nedokáže pochopit, že jí dlo mlže něco takového ovlivnit.. I dneska když příjdem tak malou nakrmí vším možným.. ted dostala kokosku :cert:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >