Atopický exém u předškoláka

Anonymní
22.1.20 09:56

Atopický exém u předškoláka

Dobré dopoledne maminky, nepodařilo se mi nalézt žádnou aktuální diskuzi ohledně atopického exému. Dcera, 6 let trpí na exém cca 2 roky. Na doporučení obvodní jsme mazali locoydem a podávali kapky na svědění. Na alergologii se vůbec na nic nepřišlo a jsme tam pouze sledováni. Vyprosila jsem si doporučení na speciální dermatologické centrum, ale objednání až v červnu :-( to je ještě hrozná doba. Čtu různé přípravky, ale nejsem si jistá co by mohlo pomoci. Promazáváme excipialem, když je nejhůře tak locoyd a nějaká míchaná mast z lékárny také s přídavkem kortikoidů. Zkoušela jsem také Adermu, Uriage i Bepanthen, ale nemělo to žádný moc efekt. Z loketních jamek přešel exém i na zápěstí, kde se občas objevuje a také brada, nos, občas kolem pusy a zarudlé okolí očí. Budu vděčná za jakékoliv rady či doporučení. Nejhorší je, že vůbec netuším co ji to způsobuje. Jen jsem vypozorovala, že ve stresových situacích a hlavně po bazénu se to vždy horší.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7403
22.1.20 10:07
@Anonymní píše:
Dobré dopoledne maminky, nepodařilo se mi nalézt žádnou aktuální diskuzi ohledně atopického exému. Dcera, 6 let trpí na exém cca 2 roky. Na doporučení obvodní jsme mazali locoydem a podávali kapky na svědění. Na alergologii se vůbec na nic nepřišlo a jsme tam pouze sledováni. Vyprosila jsem si doporučení na speciální dermatologické centrum, ale objednání až v červnu :-( to je ještě hrozná doba. Čtu různé přípravky, ale nejsem si jistá co by mohlo pomoci. Promazáváme excipialem, když je nejhůře tak locoyd a nějaká míchaná mast z lékárny také s přídavkem kortikoidů. Zkoušela jsem také Adermu, Uriage i Bepanthen, ale nemělo to žádný moc efekt. Z loketních jamek přešel exém i na zápěstí, kde se občas objevuje a také brada, nos, občas kolem pusy a zarudlé okolí očí. Budu vděčná za jakékoliv rady či doporučení. Nejhorší je, že vůbec netuším co ji to způsobuje. Jen jsem vypozorovala, že ve stresových situacích a hlavně po bazénu se to vždy horší.

Zkousela jsi neco se zinkem - sudocrem, domaci zinkovka? Hlavne nemastit - to se akorat horsi, opravdu! Musi to zesvetlat, kuze se musi vysoupat a pod ni je zdrava. Jakmile lozisko zesvetla, tak mastit. Zkus vysadit kortikoidy. Na venek pomuzou, zakrejou, ale dlouhodobe se loziska spis vraci ve vetsim rozsahu pak.
Hodne delaji cukry, lepek, mlecne - ne vzdy se na to prijde na alergologii. Pokud to neni vylozene hodne na lepek, vajicko,… Zkus vysadit na cas. Do jidelnicku hooodne zelene zeleniny! Casto to byva premnozena kvasinka ve strevech a jen mazanim nic nezmuzes.
Nosit hodne bavlnu, bazen omezit, vynechat uplne - chlor tomu nedela dobre. Na chorovanou vodu doma je i dobry filtr na sprchu. Koupele v repicku, dubove kure. Prat v necem rozumnem (ne parfemy, opticke rozjasnovace a dalsi srajdicky) - ja treba dceri i nam peru ve Frosch Baby gelu (ma parfem, ale prirodni silici), macham v octu (dela se i neco se sodou) a nasledne jeste ve vode, vse zehlim.
Hodne dobra je na tyto atopicke projevy Vera Zikova - ma i online poradenstvi. Mrkni na jeji stranky ;)
Necekej ale zazraky hned, nejdrive se to snazi bojovat a muze se to zhorsit, ale vydrz! Na svedeni i fenistil kapky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2874
22.1.20 10:09

Syn ma sucha, svedici loziska hlavne na zapesti. Dr nikdy nerekl, ze je to exzem. Promazavam Lipobasi, obcas pouziji Infadolan. Kdyz je to hodne podrazdene, namazu Lipikar Baume AP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2874
22.1.20 10:10

Jo a jeste pomaha koupel v ovesnych vlockach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7403
22.1.20 10:12

@luci.no oni kozni tohle moc neumi popravde resit. Zkus taky mrknout na stranky Zikove. Mam sama zkusenosti od dcery. A hlavne zkusenosti kamaradky, ktera byla s malym nekolikrat v nemocnici diky „pomoci“ doktoru a kortikoidum. Fakt masteni nepomaha, naopak se pak tomu ekzemu, kvasince akorat dari. A samozrejme strava - streva! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
22.1.20 10:20

Ja pridavam synovi do koupele morskou sul a hodne se mu to zlepsilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
22.1.20 10:24

Tak chlor z bazénu není pro atopiky, to je celkem známé. Takže bych prostě vyřadila koupání/plavání.

A snažit se, aby bylo dítě co nejvíc v pohodě - stres (třeba ze školy, situace v rodině apod.) stejně jako jakékoliv onemocnění jsou faktory působící na imunitu a projevy ekzému se pak zhoršují. Měla jsem spolužačku, které byla vždy periodicky v době zkouškového oprabdu hnusně osypaná.

A zkusit zlepšit střevní mikroflóru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19557
22.1.20 10:39
@Kukacka123 píše:
Zkousela jsi neco se zinkem - sudocrem, domaci zinkovka? Hlavne nemastit - to se akorat horsi, opravdu! Musi to zesvetlat, kuze se musi vysoupat a pod ni je zdrava. Jakmile lozisko zesvetla, tak mastit. Zkus vysadit kortikoidy. Na venek pomuzou, zakrejou, ale dlouhodobe se loziska spis vraci ve vetsim rozsahu pak.
Hodne delaji cukry, lepek, mlecne - ne vzdy se na to prijde na alergologii. Pokud to neni vylozene hodne na lepek, vajicko,… Zkus vysadit na cas. Do jidelnicku hooodne zelene zeleniny! Casto to byva premnozena kvasinka ve strevech a jen mazanim nic nezmuzes.
Nosit hodne bavlnu, bazen omezit, vynechat uplne - chlor tomu nedela dobre. Na chorovanou vodu doma je i dobry filtr na sprchu. Koupele v repicku, dubove kure. Prat v necem rozumnem (ne parfemy, opticke rozjasnovace a dalsi srajdicky) - ja treba dceri i nam peru ve Frosch Baby gelu (ma parfem, ale prirodni silici), macham v octu (dela se i neco se sodou) a nasledne jeste ve vode, vse zehlim.
Hodne dobra je na tyto atopicke projevy Vera Zikova - ma i online poradenstvi. Mrkni na jeji stranky ;)
Necekej ale zazraky hned, nejdrive se to snazi bojovat a muze se to zhorsit, ale vydrz! Na svedeni i fenistil kapky ;)

super vypsáno, souhlasím :palec:

koupat jednou za tři dny, prát v netoxickém prášku Tierra verde či Sonett, maximálně Frosch baby… ostatní jsou chemické hnusy, hlavně žádnou aviváž.

tady je spousta aktuálních diskuzí k pročtení:
https://www.emimino.cz/…rankovani/2/

https://www.emimino.cz/…inko-369715/

https://www.emimino.cz/…a-to-341558/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8470
22.1.20 11:05

Musis bohuzel zkouset a zkouset. Ja nam atop. ekzem a vsechny deti k nemu maji sklony. Nejvic nam zhorsuje ekzem pot, ostre prechody teplo-chlad, suchy vzduch, paradoxne i promazavani (takze zadna Lopibase, A-Derma…), i kdyz mame sucha loziska, mazeme jen zinkem, po nem se krasne zklidni a neni treba ani kortikoidu. Naopak vubec na to nema vliv strava - zkouseli jsme, bazen nam nevadi - vsechny deti i ja chodine pravidelne plavat, nevadi dokonce ani sauna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7403
22.1.20 11:33
@Káťa19 píše:
super vypsáno, souhlasím :palec:

koupat jednou za tři dny, prát v netoxickém prášku Tierra verde či Sonett, maximálně Frosch baby… ostatní jsou chemické hnusy, hlavně žádnou aviváž.

tady je spousta aktuálních diskuzí k pročtení:
https://www.emimino.cz/…rankovani/2/

https://www.emimino.cz/…inko-369715/

https://www.emimino.cz/…a-to-341558/
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7403
22.1.20 11:35

@Hoa Mai mozna u tebe a tvych deti, ale u deti co znam, tak hodne. Nemyslim to nejak zle, jen je to fakt. A i kdyz mrknes na stranky Zikove, tak to tak je. Ale je nutne fakt hodne ze zacatku ten jidelnicek prekopat a pak dlouho hlidat. Dcera je ted uz treba uplne v pohode, ale kamoska to umi stravou hoooodne korigovat ;)
Ale se zinkem musim jen souhlasit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
22.1.20 11:41

Bazén a chlór. vodou vůbec. Pokud jsi v Praze, tak bazén se slanou vodou je myslím v Hloubětíně. A je takových víc
https://www.kudyznudy.cz/…orskou-vodou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
22.1.20 11:47

Předpokládám, že nenosí syntetiku apod., taková základní doporučení určitě znáš.
Jaká používáte mýdla??
Můžeš zkusit i stravovací deníček, třeba vysleduješ nějakou spojitost, i když nemá prokázanou alergii.

Zkusit hlídat množství histaminu ve stravě možná…
https://www.pravdyoatopii.cz/…emu-v-kostce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8470
22.1.20 12:36

@Kukacka123 Ano, u me a mych deti. Ja o nikom jinem nepisu. Ty jsi vubec nepochopila smysl meho sdeleni. Tim bylo, ze u atop. ekzemu se musi zkouset vsechno mozne, az si najdes tu spravnou kombinaci pro sebe. A taky jsem nikde nepsala, ze to, co zabira u nas, zabere u zakladatelky a ze to, co nevadi nam, nebude vadit jim.
Zikovou a podobne znam, zkousela jsem dlouhodobe a NA ME to ma nulovy efekt, vlastne mi to spis zhorsilo celkovy zdravotni stav, asi jak telo nedostavalo to, co potrebovalo. Byla jsem casteji nemocna. Stejne tak, jako kdyz jsem se ridila obecnymi radami ekzem promazavat. Byl horsi a horsi. Nesmim si nicim mastnym mazat rty, okamzite se mi objevi mokvave koutky. Nekdo zas promazavat musi.
Nekomu nedela dobre merino a mam kamaradku, kterou svedi a ekzem jsi zhorsuje. Pritom mela stejne kvalitni merino, jake nosi moje deti a tem treba merino cepice zredukovaly vyskyt lozisek za usima o 95 procent.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7403
22.1.20 12:52

@Hoa Mai hlavne klidek, ja psala, ze to nemyslim zle :) vsak to jsem taky psala, ze musi zkouset. O strave jsem to z tveho prispevku pochopila obecne, tak tam mas tu vetu postavenou. Asi jsme se jen nepochopily. Jinak je atopak a „atopak“. Z vetsiny pripadu je to premnozena kvasinka ve streve (coz strava ovlivni hooodne), coz u vas asi neni. Z meho okoli Zikova dokazala pomoct 99% lidi, ale povetsinou online konzultacemi. I ja psala nemastit, coz asi vidis. To nepomaha temer nikomu, spis ten zinek pomuze drtive vetsine, co znam.
Myslis, ze prave opravdu to melo vliv na tvuj zdravotni stav - nemocnost? Co myslis, ze ti chybelo? Opravdu me to zajima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat