Atopik a moře

1680
31.5.16 08:15

atopik a moře

Ahoj. Již jsem se ptala, jestli atopikům pomohlo moře. Odpovědi byly vcelku pozitivní. Byl jste někdo delší dobu u moře a na jak dlouho to pomohlo?
Budu ráda za každou odpověď. 1.máte slabší nebo spíš horší formu atop. ekzému? 2.Jak dlouho jste byli u moře? 3. Na jak dlouho to zabralo. Moc děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31.5.16 08:19

Ahoj, já jsem ho měla když mi byly 4 roky, byly jsme 3 týdny v Jugoslávii, dnes je mi 32 let a nevím co je to ekzém, uplně jsem se ho zbavila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
31.5.16 08:21

Obecně, první týden se ekzém u moře horší, druhý týden se vrací do stavu, v jakém byl při příletu a třetí týden se hojí. Ideální jsou pobyty 3týdny a déle. Týden je nic moc. Chce to máčet a pokud možno vyvarovat se přehnanému používání kosmetiky.

Nám na běžný projev ekzému, sem tam otevřený ekzém, jinak rudá místa a suché fleky, zabírají 3týdny u moře tak, že vždycky vydrží zase do jara dalšího roku.

Manželovi na jeho ekzém nepomůže ani svěcená voda, ani měsíc u moře. Ale on je poměrně výjimka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15681
31.5.16 10:11

@123Soňa Nám na rudé fleky v podkolení velké jak dlaň + suché fleky po celém těle týdenní pobyt fungoval tak, že první 4 dny se stav zhoršil, pak se začal zlepšovat, a rudé fleky zmizely pár dní po návratu od moře, ovšem po třech týdnech se znovu začaly objevovat - a pak o pár týdnů později začaly mizet při celodenním pobytu na čistém vzduchu na venkově (v ČR) - spali jsme ve stanu. Ovšem s příchodem zimy se atop postupně vrátil v plné síle. Postupně pak vymizel až ve věku kolem 4 let. Den po pětiletém přeočkování se opět objevil první pidiflíček atopu a do týdne bylo olezlé suchými fleky celé tělo a rudé fleky v podkolení. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama