Autorská práva u obrázku

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
spiky01
Ukecaná baba ;) 2173 příspěvků 19.01.19 17:44
autorská práva u obrázku

Zdravím, je tu prosím někdo kdo rozumí jak to je s autorskými právy u obrázků a dokázal by mi poradit? jde mi konkrétně o to, pokud najdu nějaký obrázek který se mi líbí a použiji ho jako předlohu-podoba je patrná ale ne 100%, je to možné nebo se již jedná o porušování autorských práv? pro ilustraci přidávám konkrétní obrázky
 děkuji

Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21626 příspěvků 19.01.19 18:12

Co vím, tak tohle autorská práva neporušuje, pokud se na obrázek jen koukáš a kreslíš ho sama.

ka2ka
Extra třída :D 13720 příspěvků 19.01.19 18:33

pokud to použiješ jen pro sebe tak asi ne ale pokud by jsi to použila někam do knížky tak si myslím že by to byl problém, koukni ted na kauzu Hejnový a český pošty

7.straka
Kecalka 433 příspěvků 19.01.19 18:49

Záleží, k čemu použiješ ten svůj výtvor. Jestli si jen maluješ do šuplíku, tak v pohodě. Kdybys ho chtěla nějak komerčně využít, tak to by problém být mohl, to není jen tak.

kacenka.sks
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 19.01.19 19:16

@spiky01 jestli to budes nekde pouzivat, tak bys mela zminit zdroj, ze kterého jsi cerpala, napr. Upraveno dle Blaha, 2016 atd.. Vse musis citovat nevim nac to mas, pokud do knizky, tak jak jsem psala vyse.. Jestli je to nejake logo firmy, tak si radeji vymysli vlastní

spiky01
Ukecaná baba ;) 2173 příspěvků 19.01.19 19:57

kamarádka chce tenhle motiv vypálit na stoličku-obrázek má někde z netu-neprodávám jí to,tudíž se o komerční využití nejedná-jde mi o to když si fotku vypálené stoličky dá na fb a nějakým způsobem by se to dostalo až k autorovi tak jestli z toho nemůže být problém. pro představu přikládám foto stoličky kterou jsem si dělala pro sebe

nozu
Extra třída :D 12085 příspěvků 19.01.19 20:11

@spiky01 tak ať to kamarádka nikam nedává a je to vyřešené. Já nechápu to permanentní sdílení soukromí na sociálních sítích.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >