Autosedačka 0-18 nebo 9-18?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
makak1
Stálice 60 příspěvků 25.12.18 21:20
Autosedačka 0-18 nebo 9-18?

Ahoj všem, prosím o radu co je nejlepší z hlediska bezpečnosti - mám tříletou dceru (16 kg a 100cm) v romer safefix a 4 mesicniho syna (9,5kg a cca 70cm :D ) který je v cybex aton 4. Původní plán byl, že syn půjde do sedačky po dceři a dcera do nové romer 15-36.. jenže malej (teda spis mladej :mrgreen: ) mi vyrostl z vajíčka dřív, než by byl zralý na kategorii 9-18, takže jsem začala vybírat sedačku 0-18 a resim, jestli v ni pak syna nechat až do těch 3-4let, nebo mu schovat tu safefix (obecně si myslím, ze většinou 2v1 je horší než dvě samostatné věci :think: ), kterou poslat dal a nebo kterou nechat.. taky bysme rádi ještě přibližně za dva roky zkusili ještě jednoho prcka :) A pak jaký je rozdíl mezi temi 0-18 v i-size a bez? Pochopila jsem spravne, ze některé jsou od narození a a některé od těch 60cm? A poslední dotaz, jde ta 0-18 vyndat z auta pro přesun mimina (myslím třeba odchod z porodnice apod? ) děkuji moc a kdyby odpověděl @steeve budu nejvdecnejsi :)

Reakce:
Tfromm
Povídálka 36 příspěvků 25.12.18 21:35

My jsme měli vzdycky na začátek vajíčka…pak jsme pokračovali Cybex sirona (otočná s pultikem - jde taky pouzit jako vajíčko, ale už na přenášení spícího dítěte z auta se mi zda vajíčko praktičtější) Ve 3.5 letech jsme nasadili Cybex x fix…kdyby jsi chtěla, tak tu sironu teď budeme prodávat…

Janli
Kelišová 6856 příspěvků 25.12.18 21:36

Mě se osvědčilo mít miminko ve vajíčku, dokud to jde. Ale protože mám velké děti, od cca 8 měsíců jsem je dávala do sedačky romer first class 0-18. Je protisměrná do 13kg. Navíc podle současné vyhlášky musí být dítě přepravované v protisměru do 15 měsíců a to vajíčko málokomu vydrží. Sedačku 0-18 bych od narození nepoužívala, má novorozeneckou vložku, ale ta nenahradí kvalitu a komfort vajíčka. Dítě je v ní celkem vzpřímené, nejde moc naklopit a dítě v ní přenášet nelze. Ze sedačky 0-18 mi dítě vyrostlo ve dvaceti měsících, kdy na kategorii 15-36 ještě nebylo zralé, takže jsem kupovala 9-36 romer advansafix II sict, která má integrované pětibodové pásy až do 25kg. Teď je na trhu ještě Joie se stejnými parametry. V sedačce 0-18 můžeš dítě v klidu nechat až do těch 18kg, je to normální sedačka jen vybavená vyjímatelnou novorozeneckou vložkou a možností ukotvit v protisměru.

Sue2008
Kecalka 189 příspěvků 25.12.18 21:53

My mame Cybex Sirona M2 (starsi dcera 2,5r, kupovali jsme ji kolem roku, kdy by dcera do vajicka jeste vlezla, ale z 3bodovych pasu vajicka se vysmykla :zed: ) uz bez pultiku, ale s moznosti jizdy proti smeru. Na prenaseni neni vhodna, nema rukojet a je tezsi nez vajicko. V proti smeru jde docela hezky polohovat, ale i prodejce nam nedoporucoval upne male mimco davat (vyrobce uvadi od 45 cm myslim). Novorozeneckou vlozku ted mame v aute a uz jsme parkrat malou (2,5 mesice na kratsi trasu vezli).

Asi za zvazeni stoji i fakt, ze vyvoj sedacek jde dost do predu a kazdym rokem se zvysuje bezpecnost. Pro tak male dite urcite budete potrebovat protismernou a uvidite, jestli vam bude vyhovovat.

Aduš8
Závislačka 3039 příspěvků 25.12.18 22:09

@Janli podle nové vyhlášky i-size musí dítě jezdit do 15 měsíců v protisměru, ale zároveň s ní je platná vyhláška 44/04,kde dítě může jezdit normálně po směru v sedačkách označených touto normou. Což jsou i ty, kdy dítě jezdí po směru. Je to jen na rozhodnutí a finančních možnostech rodičů.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64172 příspěvků 3 inzeráty 25.12.18 22:35

@Aduš8 Ja jen upresnim, ze se nejedna o vyhlasku, ale normu, nicmene jinak souhlas, pokud ma clovek sedacku homologovanou podle te starsi normy, tak muze dite od 9 kg jezdit po směru.

makak1
Stálice 60 příspěvků 25.12.18 22:37

díky moc všem za postřehy :thumbsup: je to mazec, na konci listopadu jsme koupili pod stromek autosedacku k babičce a dědovi do auta a pak nám došlo, ze místo další autosedačky pro dceru budeme rychle resit ještě další pro syna :roll: takže během 2 měsíců kupujeme 3 8o A zrovna tohle beru jako důležitou věc a chci to nejbezpečnější, takže to resim dost..

makak1
Stálice 60 příspěvků 26.12.18 08:07

A ještě prosím Vás tip, jak jste to dělali se zastávkou třeba na rychly nákup, když nejde vzít dítě s autosedacku a ještě nesedí? Napadá mě jedine nositko, ale teď v zimě mi to úplně praktické taky nepřijde ..

makak1
Stálice 60 příspěvků 26.12.18 08:56

.. vloženo omylem 2×

steeve
Kelišová 6994 příspěvků 27.12.18 09:16

@makak1 jestli nyní kupujete sedačku 0-18, protože mladej vyrostl z vajíčka, tak bych stejně tu 9-18 nechal, ono většina těch 0-18 je o něco menší, takže se ta 9-18 bude ještě hodit, aby nemusel moc brzy z 0-18 do 15-36, a pokud plánujete třetí dítko, tak třeba pro něj bude potřeba zase ta 0-18.
v kat. –0-18 jestli je podle starší normy ECE R 44, tak tam jde o to že v protisměru musí být do 9 měsíců, pokud je sedačka podle nové normy I-Size, tak už není podle kil, ale výšky, takže to není 0-18, ale většinou sedačka 40-105 cm, a musí tam být dítě v protisměru do 15 měsíců
a v těch sedačkách 0-18 se už dítě nenosí, jsou na pevno v autě, nemají madlo na přenášení, většina z nich má váhu přes 10 kg , ty isofixové pak okolo 18 kg, takže v tom už dítě z porodnice neodnesete…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >