autosedačka 15-36 kg

18.1.07 10:22

autosedačka 15-36 kg

Ahojky maminy,
prosím Vás, potřebuji koupit novou autosedačku pro mou tří a půl letou dcerku,která mi už vyrostla ze sedačky 9-18 kg. zvažuji cybex solution a maxi cosi,ale co mne hlavně zajímá. Všimla jsem si,že se dítě v autosedačce už nepřipoutává pěti bodovým pásem,ale pouze pásem přes sedačku a tak by mne zajímalo,jak je zajištěná autosedačka,když v ní dítě necestuje??? To znamená,že i když v ní malá nebude,tak jí budu muset tím pásem připoutat,aby mi autosedačka necestovala po autě??? Předtím jsem měla Chicco,kde jsem pásem od vozu připoutávala autosedačku k sedadlu a pětibodovým pásem v autosedačce byla malá připoutaná,ale teď nevím jak je to s uchycením těchto typů autosedaček…
Moc Vám děkuji za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16316
18.1.07 13:40

Ahoj Lištičko,
mám autosedačku od Chicco přesně jak popisuješ - připoutávací přímo pásem. Ale ten pás se ještě navlíkne do takového - nevím jak to popsat -jakoby madla, které zajišťuje správné posouvání pásu. Když není dítě připoutané, sedačka by měla držet díky tomu, že je pás v tomto madle zacvaknutý.
My jsme tedy ještě se sedačkou bez dítěte necestovali, ale myslím, že by ji to snad udrželo.
Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.07 13:53

Ahojky,
co se týče té sedačky Chicco,tak tak je připevněná pásem za autosedačkou,ale mě jde teď spíše o tu sedačku Cybex a Maxi cosi. teď jsem prohlížela na internetu tyto dvě sedačky a jestli jsem to správně pochopila tak autosedačka Maxi Cosi rodi xp je k sedadlu vozu připevněná pomocí nějaké desky pod sedačkou a pak se dítko připoutává normálně tříbodovým pásem,ale u té Cybex jsem pochopila,že by se měla pokaždé i když v ní dítě necestuje připoutat pásem což se mi zdá strašně nepraktické.
Maminy prosím Vás,vy které máte tyto sedačky vysvětlete mi to a dejte mi vědět jak jste s nimi spokojené?? Děkuju.
P.S. Mám totiž výhodnou nabídku na Cybex,ale musím se rozhodnout do soboty. Ale když si pořád nejsem jistá tím upevněním,tak nevím do které jít.
Děkuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6289
18.1.07 14:26

Ahoj,

tak my jsme kupovali novou autosedačku před měsícem a máme Britax Evolva ultra 123 a ta má připoutání dítěte dvojí, buď pětibodovým pásem (dokud satčí výšce dítěte) a nebo pásem z auta, který se provlíká speciálním úchytem v té sedačce. Tahle autosedačka je pro váhovou kategorii 9-36kg. My používáme jen autosedačky Britax a jsem moc spokojená, tak zkus mrknout, třeba by se vám hodila. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16316
18.1.07 14:36

Já mám Chicco max 3 a nepřipevňuje se žádným pásem pod sedačkou.
Zkusím vložit obrázek:

http://www.detskezbozi.com/…x3Cannes.jpg

nevím, jestli se to podaří, pokud jo, tak pás auta se prostrčí tím červeným, co je nahoře v sedačce a zacvakne se to a pak sedačka nikam nejezdí, mám pocit, že na tomhle principu fungují všechny „bezpásové“ sedačky. Nasazuje se do auta velmi snadno a jsme s ní spokojeni. Jo a pořídili jsme ji v Makru za necelých 1500.
Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
18.1.07 16:41

Ahoj, my máme tu Maxi Cosi a má opravdu takovou desku, ta se zahákne za opěradlo sedadla, do ní se nacvakne sedačka a dítě se pak přidělá pásem. Ten je ještě provlečený tím poutkem u krku.
Rozhodně se bez dítěte poutat nemusí. Jsme s ní moc spokojeni, doporučuji.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.07 13:01

Já jsem totiž překvapená,že mají u Cybex takhle divně vyřešené upevnění autosedačky. Příjde mi hloupost pokaždé co malá vystoupí,abych autosedačku samotnou připoutala pásem,potom ji zase odepla,aby do ní mohla malá nastoupit..... To si raději připlatím a půjdu do Maxi Cosi,která se upevňuje na tu destičku!!! Chtěla jsem co nejbezpečnější autosedačku a i když Cybex vyšla hodně dobře,tak tohle upevňování mě na tom teda vadí… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
19.1.07 15:24

No já mám Cybex a sedačku teda neodpoutávám a nepřipotávám. Proč? Pás drží celou dobu, v uchycovadle. Nevím, proč bych ho měla pokaždé vytahovat a zase dávat zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.07 17:43

Ahojky Kacko,
tím chceš říct,že když dítě odpoutáš a ono vystoupí ze sedačky,tak necháš zaháknutý pás třeba pod jednou područkou a u toho krku a ta sedačka při jízdě necestuje a drží na místě???m Nebo jsem to pšatně pochopila??? Děkuju :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
22.1.07 13:45

Lištičko, řeším teď podobné dilema jako ty. Pro svou skoro čtyřletou dcerku chci koupit sedačku. Právě se rozhoduji přesně jako ty mezi Cybex Solution S (nejlepší verze) a Maxi Cosi rodi xp. A pořád se nemůžu rozhodnout. Každá má něco pro a něco proti. Jak píšeš, ta Cybex vyšla ve všech testech jako nejbezpečnější. Je také pohodlná, má nastavitelnou podpěrku pod nohy, chrániče ramen atd. Já jsem zase nepochopila, jestli se tyto sedačky dají nějak trochu naklopit do polohy spaní. U té Cybex všude píšou, že má polohovatelnou podpěrku hlavy, ale dá se naklopit celá? Nevíš? A jak to jde u té Maxi Cosi? A ještě další věc. U té Maxi Cosi jde nastavit šířka sedáku - je to potřeba a dobré?
Pro kterou sedačku jsi se rozhodla ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.07 14:29

Ahojky Bonanzo,
tak u mne v sobotu vyhrála Cybex. Dala jsem dohromady několik informací o těchto sedačkách a nakonec jsme se s manželem rozhodli pro tuto. Jedna maminka mi dokonce napsala,že měla nejdříve Maxi Cosi,ale nebyla s ní spokojená a proto jí prodala a koupila si Cybexku. Pod tou Maxi Cosi Rodi ej taková destička,něco jako imitace isofixu,která se upevňuje pod sedadlem a často se jí prý stávalo,že stačilo prudčeji přibrzdit a autosedačka se po té destičce sklouzla do polohy spaní. Prrostě s tím nebyla spokojená a raději jí používali bez této podložky. Jinak mi to samé řekla i majitelka obchodu ve kterém jsem autosedačku kupovala. Obecně jsme si vážně vybrali jedny z nejkvalitnějších autosedaček,které v této váhové kategorii na trhu jsou. Máš pravdu,že u Maxi Cosi se dá regulovat šířka,ale mě ta Cybexka přišla dosti široká. Co se týče polohování na spaní,tak to má Maxi Cosi a Cybex má jen polohovatelnou opěrku hlavy do třech poloh,kdy prý díky tomu nepřepadává hlavička. No uvidíme,jestli jsme vybrali dobře,ale malá sev ní cítí dobře,hlavně se tam krásně vejde i v zimním oblečení,tak doufám že bude pohodlná a hlavně bezpečná… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.07 14:33

Zkus se ještě podívat na tento odkaz http://www.spuntik.cz/?… je tam i video,kde si můžeš prohlédnout jakým způsobem se instaluje Maxi Cosi Rodi a jak funguje… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.07 14:51

Tak,aby jsi toho neměla málo na prohlížení a čtení,tak se zkus ještě podívat na tento odkaz! http://cybex-online.com/…sk_hu_pl.pdf
Kdyby něco tak písni! :D
monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
22.1.07 21:43

Mončo, strašně moc ti děkuji za rady a odkazy. Já ještě stále váhám. Od začátku jsem se více přikláněla také k té Cybex, ale štve mě, že ji nemůžu naklopit do ležení. Ale asi je tedy stejně pohodlná, jak píšeš. Ještě se zeptám, jak je to tedy s tím připínáním sedačky v autě, i když tam dítě není? Jaký máš prosím tě přesně typ Solution + nebo novější Solution S? A co ten materiál? Není to tedy zas tak hrozný?
Moc díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.07 08:28

Ahojky Bonanzo,
my jsme koupily přesně tento typ autosedačky http://cybex-online.com/…solution.php?…
pak se ještě můžeš juknout na katalog,kde je i Solution S http://cybex-online.com/…_katalog.php?…
Co se týče materiálu,tak se mi zdá docela příjemný… :)
No nezávidím ti to rozhodování,ale věř,že obě jsou hodně dobré..alespoň já tomu věřím!!! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama