Autosedačka 9-18kg poloha v autě

853
13.5.06 20:13

Autosedačka 9-18kg poloha v autě

Prosím Vás poradte…kde vozíte své děti v sedačkách na straně u řidiče nebo na té druhé???Dnes jsme jeli prvně s utosedajdou nainstalovali sme ji za řidiče,ale já si říkám,zda by neměla být na straně druhé vprostřed by asi ani nešla.Mám z tohho těžkou hlavu prosim piště jak to děláte vy.Já si totiž myslim,že za řidičem moc bezpečno nejni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2583
13.5.06 20:23

Ahoj Nikkol, my ji vozíme za spolujezdcem a já sedím vedle, tedy za řidičem. U nás to jde i uprostřed, je tam tříbodový pás, ale bezpečnější se mi to zdá za tím sedadlem.
Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5551
13.5.06 20:24

Ahoj.
Tak my ji máme za řidičem, prootže je to údajně nejbezpečnější místo v autě. A asi jo, trochu teorie: Pokud řidič uvidí, že se nevyhne nárazu, bude se asi snažit strhnout volant tak, aby snížil riziko úrazu pro sebe, což znamená, že nejčastěji vystaví nárazu pravou stranu auta. Je to reflexní reakce, proto se taky říká, že spolujezdec je na sedadle smrti… Takže z tohohle hlediska chrání řidič i sedadlo za sebou…
Ale to je fakt moje teorie tohohle odůvodnění, každopádně máme sedačku stejně jako vy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jaa
1150
13.5.06 20:24

Ahoj Nikkol:O)
Já jsem někde četla, že za řidičem je právě to nejbezpečnější místo v autě, takže Sáru vozíme tam. Co je na tom pravdy, to nevím, ráda si přečtu další názory :D
Papa, Jaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
13.5.06 20:32

Já mám zas zafixováno, že nejbezpečnější místo je vpravo vzadu-za spolujezdcem, tak babo raď:) Každopádně malého máme vzadu uprostřed, neb tam má njelepší výhled a je spokojen:)
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7708
13.5.06 20:37

jo, toto je téma věčných hádek kde že je to nejbezpečnější místo. Podle několika knížek a pořadů o bezepčnosti v TBV je to za spolujezdcem. Dál bych to ale nerozebírala, co pak chudáci rodiče se dvěma dětma… kdybych byla řidič a měla dítě v sedačce dám ho za spolujezdce abych s ním měla lepší kontakt…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
13.5.06 22:04

Tak já taky přidám trošku do mlýna. Nejbezpečněji je opravdu za řidičem, protože instinktivně řidič opravdu strhne volant tak, aby to pro něj bylo bezpečné. Jen profesionální řidiči se učí tento instinkt mírnit a mají na to speciální školení. Nicméně my vozíme za spolujezdcem, protože na pásech se mi zdá autosedačka nic moc jištěná, tak jí vždy zapřu ještě o přední sedadlo a protože máme vzadu moc místa, tak by řidič nedosáhl na pedály :) , takže je za spolujezdcem.
Gejby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
13.5.06 22:08

Ahoj holky,

zrovna jsem to chtěla napsat, že my, co máme dvě (či více) děti, si moc vybírat nemůžem :) . Ale dokud jsem měla jen jednoho, tak byl za spolujezdcem, právě abych s ním měla lepší kontakt. Nyní sedí mladší za spolujezdcem a starší za mnou (za řidičem).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5551
13.5.06 22:12

Ještě k té dosažitelnoti, tak když jsem sama, tudíž řídím, tak na Tomču vidím podle mě stejně dobře, jako kdyby byl za spolujezdcem. Jen se otáčím přes levé rameno. A taky když potřebuju, tak třeba nasemaforu na červené mu můžu třeba dát dudlík, aniž bych se odpoutala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
13.5.06 22:33

NIkol, já mám sedačku za řidičem. Sice ne 9-18 (dobře jsem udělala, protože Jířa měl 18 kg na dvou letech, tak to by si ji moc neužil :)) ale 9-36. Nicméně - důvod je zcela prozaický. Většinou s ním jezdím sama a zjistila jsem, že když si cvaknu zrcátko prostřední tím camfrlíkem „jako když svítí vzadu světlo“ do té spodní polohy, tak vidím na Jířovu hlavu, aniž bych se musela otáčet dozadu, což by v případě polohy za spolujezdcem nešlo. Zároveň vidím i částečně dozadu zadním okýnkem… Takže za řidiče můžu doporučit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
13.5.06 22:49

Pomlenko,

to jsi asi hadí žena :D , já kdybych se otáčela dozadu přes levé rameno, tak bych se asi musela ukroutit :lol: . Ne, vážně, zjistila jsem, že je pro mě lepší se mrknout dozadu na kluky zrcátkem, než bych se měla otáčet, přecijenom ujedu pěkný kus, ikdyž se „jen mrknu“. Asi taky záleží, jak jsme každá vysoká, já jsem spíš mrně, tak já se musím poněkud natahovat, když chci zrcátkem vidět na synka za mnou :) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
13.5.06 23:14

ahoj,vozím malou na sedadle za spolujezdcem,protože při řízení na ni nejlépe vidím :) (jezdíme hodně a většinou sami) ,když ji potřebuju něco podat tak se natáhnu.Jak ji mám za sebou nepodám jí ani pití,hračky,dudlík.A taky Sasanka vidí na mě a víc se jí to líbí než,když sedí za mnou - řidičem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
958
14.5.06 11:26

Ahojky,
taK já vozím Verču v autosedačce za spolujezdcem, abych na ní dosáhla, mohla jí případně na semaforu sklopit sedačku, když usne a podat dudlík apod. Jinak až bude druhé dítko, tak mimi bude jezdit ve vajíčku u spolujezce, protože máme vypínatelný airbag a pak se postěhuje na Verči místo a Verča se šoupne za řidiče, protože už to bude velká holka :roll: Ale myslím, že je to o tom, co komu vyhovuje.........hlavně, že vozíme děti v autosedačkách :wink: To je asi to nejlepší, co pro ně můžeme udělat :idea:
Jinak malou takto vozím hlavně proto, když sama řídím, ale necháváme jí tak většinou i když jedeme s manželem oba a měníme stranu i třeba podle slunička.....např. trasa Praha - Brno …tam je slunce po celou dobu po jedné straně, takže aby malá nemusela být pod žárem sluníčka, tak přendám sedajdu na druhou stranu… :idea:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
17.5.06 21:47

Já jezdím hodně s malým sama autem. Abych na něj lépe viděla, tak ho mám posazeného za spolujezdcem. Koupila jsem si ještě takové speciální zpětné zrcátko, abych se nemusela pořád otáčet. Je to fakt super. Už bych bez něj nemohla jet s prckem.

http://www.matysek.cz/…ut%C4%9B.jpg

Teď jste mě ale na:,–(ily broučka do makovičky :lol: Asi zítra přendám sedačku na místo za řidičem. Je to docela logické, s tím strhnutím volantu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
17.5.06 21:51

Jé, to je dobrá vychytávka :D !
Ale zkusila jsem, jak psala Aprilmouse, cvaknout zrcátko jako „proti světlům“ a vidím krásně na oba :) , jen holt to je další pohyb navíc (né že bych byla tak líná :lol: ), ale to přídavné zrcátko mi připadne lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama