Autosedačka pro devítileté dítě

114
16.1.20 18:38

Autosedačka pro devítileté dítě

Zdravím. Mám devítiletého kluka, vysoký tak 130 cm, váha do 30kg a řeším, jakou autosedačku. Hlavně aby byla pohodlná, nebyla těsná, syn není žádné tintítko, aby byla bezpečná. S pratelným potahem ideálně. Vygooglila jsem Britax Römer Kids III, ale upřímně - cca 6500,– Kč se mi zdá trochu moc. Nemáte nějaké tipy na levnější, ale přitom kvalitní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5139
16.1.20 18:55

https://www.pinkorblue.cz/…a260405.html

My tedy máme z-fix za 6500, ale kupovala jsem tří léte a využijeme dlouho. Tahle je o uroven níž, ale cybex je myslím dobrá volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
16.1.20 18:56

A i britax koupíše levnější: https://www.pinkorblue.cz/…a234920.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25034
16.1.20 19:04

My máme pro trošku větší dětí maxi cosi rodi fix a zatím v pohodě, pohodlná. A dle testů i bezpečná sedačka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.20 19:10

A nestačí podsedák? Nevím jaké jsou zákony, četla jsem něco o výšce do 150cm a váze 36, ale sama mám ve 23 letech 156 cm a nedovedu si představit, že bych třeba ještě v 15 musela sedět v autosedačce, protože jsem ještě těch 150 cm neměřila a vážila okolo 35 kg. :mrgreen:
Mám mladší sestru které je taky 9 a má podsedák. Do autosedačky v 9 letech by ji asi ani nikdo nedostal, protože by se cítila jako malé dítě.
Ale jak říkám, nevím jaké jsou zákony. Jen mě překvapila ta výška do 150 cm.

• Citovat
  • Nahlásit
AvadaKedavra
16.1.20 19:13
@Anonymní píše:
A nestačí podsedák? Nevím jaké jsou zákony, četla jsem něco o výšce do 150cm a váze 36, ale sama mám ve 23 letech 156 cm a nedovedu si představit, že bych třeba ještě v 15 musela sedět v autosedačce, protože jsem ještě těch 150 cm neměřila a vážila okolo 35 kg. :mrgreen:
Mám mladší sestru které je taky 9 a má podsedák. Do autosedačky v 9 letech by ji asi ani nikdo nedostal, protože by se cítila jako malé dítě.

Podsedák je brán jako jedna z kategorií autosedaček.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.20 19:14
@AvadaKedavra píše:
Podsedák je brán jako jedna z kategorií autosedaček.

Aha to jsem nevěděla. Děkuji za informaci.

• Citovat
  • Nahlásit
AvadaKedavra
16.1.20 19:17

@Lurin Mám dceru, která měří 126 cm a váží cca 24 kg. Autem nejezdí pravidelně, ale bohatě nám stačí autosedačka Joie traver.

• Citovat
  • Nahlásit
5139
16.1.20 19:53
@Anonymní píše:
@Anonymní píše:

Podsedák není bezpečný. Není boční ochrana. Já mám pro dceru v obou autech autosedačky 9-36. A bude v nich dcera dokud nebude mít 150cm, nebo 36kg. Což počítam že bude v těch 11-12let. NEvím ted jestli není pak i ta hranice, že musí být sedačka do 12ti let. Podsedák je dovolený, ale za mě nevhodný. Ted řeším i situaci zda pořídit třetí autosedačku ke tchánovcum, kteří s dcerou pojedou asi 3× za měsic 3-4km. A to už mám ty dvě autosedačky za 10tis. dokupy. a prostě se dcery v 9ti letech ptát nebuudu, má autosedačku a tím to hasne.

A už jsem vygooglila, věk nehraje roli. Ale výška nebo váha. 150cm, 36kg. A více směrodtnatější je ta výška, aby pas nešel přes krk. Takže dcera bude sedět dlouho. NEmá být po kom moc velká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
16.1.20 19:58

Zajímá mě tedy ale jeslti někdo neví jak je to s dítětem které měří 142cm a váži 44kg??? Bez komentářu že je obezní, má nadváhu atd…VÍM TO!! Není to vlastní dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14194
16.1.20 20:05

@Veru1987 Vzhledem k tomu, ze sedacky jsou delane do 36 kg, zak uz by se do zadne asi nevesel :nevim: a nebylo by to bezpecne. Plati do 150 cm nebo do 36 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.20 20:10
@Veru1987 píše:A už jsem vygooglila, věk nehraje roli. Ale výška nebo váha. 150cm, 36kg. A více směrodtnatější je ta výška, aby pas nešel přes krk. Takže dcera bude sedět dlouho. NEmá být po kom moc velká.

Ty jo. Samozřejmě vás jako matku chápu, že chcete pro dítě hlavně bezpečí. Já kdybych tehdy neměla ten podsedák a měla maminku, která by autosedačku vyžadovala, seděla bych tam opravdu do 15 let :mrgreen: A to si pamatuju, že se mi spolužáci smáli i za ten podsedák. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
114
16.1.20 20:10

Holky, díky moc za tipy, kouknu na to. Já bych se právě taky radši přikláněla k sedačce, a ne podsedáku kvůli bezpečnosti. Auto má sice airbag, ale pro jistotu.

U výšky 142 bych řekla, že ještě sedačka, nebo podsedák, když neměří 150 cm. Ale nejsem znalec předpisů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
16.1.20 20:16
@Veru1987 píše:
Zajímá mě tedy ale jeslti někdo neví jak je to s dítětem které měří 142cm a váži 44kg??? Bez komentářu že je obezní, má nadváhu atd…VÍM TO!! Není to vlastní dítě.

Syn má tyhle míry a jezdí s podsedákem, nejde ani tak o váhu jako o to aby měl pás správně vedený. Protože když ho bude mít moc vysoko, tak mu při autonehodě může pěkně ublížit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
16.1.20 20:19
@Anonymní píše:
Ty jo. Samozřejmě vás jako matku chápu, že chcete pro dítě hlavně bezpečí. Já kdybych tehdy neměla ten podsedák a měla maminku, která by autosedačku vyžadovala, seděla bych tam opravdu do 15 let :mrgreen: A to si pamatuju, že se mi spolužáci smáli i za ten podsedák. :mrgreen:

Tak věřím že 150cm bude mít v těch 12letech… snad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat