Autosedačka pro velké 2,5 leté dítě. Bezpečná!

6077
10.4.20 10:00

Autosedačka pro velké 2,5 leté dítě. Bezpečná!

Hledala jsem v jiných tématech a nenašla. Když tak se omlouvám a prosím o přesměrování.

Synovi je 2,5roku. Je větší než většina vrstevníků. Nyní jezdí v autosedacce Britax römer Dualfix M i-size. Sedačka je to skvělá, ale syn už pokořil 100cm a sedačka je do 105cm. Tak bych chtěla už hledat nástupce. Prosím o tipy na bezpečnou sedačku s isofixem, o otocne už si mohu asi nechat jen zdát v této kategorii, že? Myslím kvůli nastupování, ne kvuli i- size. Ještě v autě dost spí, nějaké polohovani u těch v další kategorii je?

Vždy jsme si nechávali radit v obchodě, teď to zatím nelze, tak že bych si aspoň něco nacetla a pak se doptala už v krámě konkrétně.
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24110
10.4.20 10:11

Přímo typ neporadím, ale vzala bych hlavně nějakou co se dá roztáhnout i do stran, tedy nemá pevně na ramena a boky. My měli dobrou, ale v už v 5 se tam sotva vešla. Taky Römer

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1774
10.4.20 10:18

Ja mam rada Romerky, takze ted uz jedine na 3 bodovy pas, napr. Kidfix. Mrkni treba na Evolvu, tu mame a ma 5 bodovy pas a pak se predela na 3 bodovy. Syn ma cca 110cm a uz ma ty 5 bodove pasy akorat. V jinych znackach se neorientuji vubec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14582
10.4.20 10:20

Koukni na romer advansafix 9-36kg, ta má pětibodový pásy až do 25 kg a dá se polohovat. Pak ještě Joie Bolt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1548
10.4.20 10:40

Obecně bych vybrala něco od Joie, Britax, BeSafe, Klippan, Axkid.. úplně top je na FB skupina Děti proti směru - tam se řeší protisměr sedačky, ale poradí snad i posměr, pokud dítě už do proti nemůže. Od Isofixu se docela upouští kvůli bezpečnosti. A teď si nejsem úplně jistá, ale myslím že u sedačky na výšce až tak nesejde, důležitá je hmotnost. A pak samozřejmě to, jak dítě do sedačky vejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6077
10.4.20 11:01

@Petula306 já naopak četla, že se už moc nehraje na hmotnost, ale naopak na cm a jak se tam dítě vleze. Syn už má opěrku hlavy nejvýš jak to jde a pásy už za chvíli nebudou nad rameny, co z je nejdůležitější. Myslím, že těch 105cm odpovídá, co udávají.
Vajíčka jsou taky kategorie do 13kil a neznám nikoho, kdo by tam měl dítě do 13kg, spíš miminko sedačku preroste centimetry než kily. Takže určitě cm jsou důležitější. Syn má teď 14kg.

@Janli Jotahle Romerka, to je tak jediná, která se mi zdála. Tu mám jako první zatím na seznamu a chtěla jsem další tipy.

@pikola Díky za radu na co se zaměřit.

@luci.no mrknu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3065
10.4.20 11:13

@poopie axkid minikid. Je to protisměrka, na pásy, do 125cm/25kg. Je široká, ale určitě bych počkala, až jí půjde vyzkoušet v obchodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14582
10.4.20 11:15

@poopie pokud máš pásy integrované v sedačce, tak záleží na každém kile a je nebezpečný to podceňovat. Pokud už je dítě pásáno klasickými pásy, tam je to jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6077
10.4.20 11:26

@Janli tak jasný, že bych sedačku nepretezovala, ale nebudu se řídit kg, když je mu sedačka krátká, tak nebudu čekat až doroste kg. On je hubený a dlouhý. Vajíčko jsme měli kiddy eviolution pro a tam vydržel velikostne do 13,5mesice, kilama měl rezervu do 13 velkou.
U ty Romerky, co máme teď ani omezeni kilama myslim není. Prave proto, jze je důležité jak dítěti sedí operka hlavy a pásy.

@Jitul.kaaa9 Určitě sedačku kupovat po netu nechci, ale chci mit papir v ruce se seznamem a s otazkami na prodavače. Mame tu supwr obchod a vždy jsme dostali radu a nejlepší sedačku pro naše požadavky. Takže půjdu zase tam ozkouset.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3065
10.4.20 11:36

@poopie ta romerka, co máte, je do 18kg, ne? :think: já ji měla původně taky ve výběru, ale pak jsem četla hodně recenzí, že z ní děti rychle vyrostly, tak jsem pak koukala po jiných. Na dlouhé štíhlé děti hodně doporučují klippan (konkrétní typ teď nevím). Ten axkid, co máme my, mi přijde spíš pro buřty :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6077
10.4.20 11:46

@Jitul.kaaa9 právě, že ona nemá psaná kg, má jen od 61cm- 105cm (až do 4let). Jako ona je to pravda, syn ma přes 100cm, ještě má 5cm rezervu, to si myslím, že i tak sedí, ale nechci hledat na poslední chvíli, už chci mít předvyber.

Rychle vyroste…naše dítě jo, no. Ale synovci jsou 4 a je menší i drobnější než náš 2,5lety. Takže jemu by vydržela do teď.

Mě sedačka nezklamala, chtěla jsem otocnou a vydržela/vydrží, co píšou. Koupila bych znovu. Teď bude čekat na dceru až do ní doroste…A jelikož se jeví taky velká (pribira a roste rychleji než syn), tak sedačka asi čekat dlouho nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2255
10.4.20 16:16
@Jitul.kaaa9 píše:
@poopie ta romerka, co máte, je do 18kg, ne? :think: já ji měla původně taky ve výběru, ale pak jsem četla hodně recenzí, že z ní děti rychle vyrostly, tak jsem pak koukala po jiných. Na dlouhé štíhlé děti hodně doporučují klippan (konkrétní typ teď nevím). Ten axkid, co máme my, mi přijde spíš pro buřty :lol:

Ty otočné romerky jsou ve dvou variantách. Jedná je skutečně menší (má bílou konstrukci). Druhá, s černou konstrukcí je velikostně v pohodě. Mé velké 2,5 leté dítě v ní má ještě hodně velkou rezervu, rok vydrží určitě, nejspíš i do těch deklarovanych 4 let. Ale je pravda, že mé velké dítě je oproti zakladatelcinu ještě maličký drobeček. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6077
11.4.20 10:31

@modravlocka tak my máme tu s černou „bází“, jak píšu výše, taky jsem s ní spokojená, kdyby syn nebyl takový cahoun, tak vydrží jak píše výrobce do 4 let. On syn už teď nosí oblečení pro 3-4 lete děti. Narodil se už skoro 4,5 kilovy.
Synovec s neteri mají sotva 10kg a 90cm ve 3 letech. Tem by vydržela tahle Romerka ještě déle než do 4. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama