Autosedačka proti směru jízdy do 4 let

Fotoalbum tématu (13) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Šáruška2
Nováček 5 příspěvků 10.09.11 15:32
Autosedačka proti směru jízdy do 4let

Dobrý den, mám dotaz nejlépe na Steeva - máme 7mi měsíční dcerku a chceme koupit autosedačku, protože pomalu vyrůstá z vajíčka. Chtěla bych samozřejmě to nejbezpečenějsí a proto hledám informace na intenetu, kde jsem se dočetla o novém trendu posazovat děti do 4let věku proti směru jídzy. Líbí se mi sedačka http://www.autosedacky-besafe.cz/izikid.php, ale neumím si představit, kam třeba 3 leté dítě dá nohy, když bude sedět nožičkama k opěradlu zadního sedadla va autě. Celkově by mě zajímalo, co si myslíte o tomto typu autosedaček. Předem děkuji za odpověď.

Nejnovější recenze z kategorie Autosedačky a doplňky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »
Reakce:
weruuunka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 17:06

Ahoj podívej se na tohle video http://www.autosedacky-besafe.cz/combi2.php. :lol: Dává se tam noha, takže ta autosedačka není nalepená na sedačce a má tam místo na nohy. :palec: Taky si ji chci koupit. :-D

ynax
Extra třída :D 13124 příspěvků 10.09.11 18:32

vypadá to zajímavě, až na to přidělávání. Ale u mých dětí by tato sedačka neprošla, řvaly by, že nic nevidí

catie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 18:58

Ahoj, dcera (10m) jezdi uz tyden v Besafe Combi isofixove a libi se ji tam. Dovedu si predstavit, ze se tam vejde klidne to tech 4 let. Tato sedacka totiz neni narazena primo na zadni operadlo, jako je tomu u vajicka, ale ma tam jeste prostor. O operadlo sedadla se opira tou kulatou rozperou, co vypada jako volant. Mista je tam fakt dost.

To, ze dite nevidi ven, je casty omyl. Tato sedacka je jina, nez vajicko. Je vyssi, takze dite z ni vidi ven krasne - bocnim oknem a pak castecne dozadu. Deti v posmerne sedacce taky nevidi ven tak, jako kdyz vzadu sedime my dospeli, protoze maji pred sebou predni sedadlo a nemuzou se vyklonit, kdyz se chteji podivat. Rekla bych, ze toho vidi deti z obou typu sedacek tak stjne, jen z jinych uhlu.

catie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 19:02
Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 240 inzerátů 10.09.11 19:21

no když si v tom představím mého syna, který bude mít 4 v listopadu-má hrozně dlouhé nohy a v tomto by je měl už asi za ušima :think:
zrovna taky nad tímto problémem přemýšlím, dcera má teď taky 7 měsíců a ve vajíčku je jak vyrostlý študent a hlavně ji v tom už sotva unesu, páč mám starou potvoru, která je těžká sama o sobě. ALe tak si říkám, že to do těch 9 měsíců už nějak doklepem, denně nejezdím, tak to ještě přežiju snad. Pro mě je stejně u této sedačky nepřípustná cena, páč potřebuju koupit i synovi větší a chceme pořizovat i větší auto a na to už taky bude půjčka, takže to nejde. Viděla jsem ji kolem 10tisíc, jestli je to ještě tak…

xsaleen
Echt Kelišová 9274 příspěvků 11.09.11 10:13

a co ty další pásy co dává okolo sedadla vepředu? Ty jsou k tomu? Já osobně bych se do toho asi zamotala.. :think: :think: a ta doba připnutí..

catie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.11 20:30

Mame isofixovou, takze je to bez pasu. Nacvakne se isofix, zapre noha a packou utahne rozpera. Je to hned hotove. Toto neni ta nase, tu fotku jsem nasla na netu jen pro ilustraci, kolik je tam mista.

Ale vim, co myslis, ty pasy jsou pro neisofixove sedacky. Muzes mit ale set navic a pasy nechavat v aute (kdyz mate treba dve auta a sedacku casto prehazujete). Ty pak jen pridelas k sedacce nacvakavaci sponou, takze tu instalaci delas jen jednou. Ono to komlikovane jen vypada, ale urcite bys to zvladla taky ;)

Šáruška2
Nováček 5 příspěvků 11.09.11 21:44

To video už jsem taky zkoukla, a je to teda mazec to upevnit. Já právě koukala na tu bez isofixu,je levnější. Původně jsme chtěli sedačku tak do 5ti tis. Jelikož máme 2 auta, tak si neumím představit to každou chvíli přehazovat :-( A ty další pásy taky netuším, kde vemu (ty co se dávaj dole křížem).

Ráďa69
Závislačka 2845 příspěvků 12.09.11 00:07

Já tedy nevím … Jednak si nedovedu představit , jak by se tam to 4- lete díte vešlo ( i když sedačka není přilepená na zadním sedadle) -4 lete díte i menšího vzrůstu ma mínimalne 100 cm.
Ale hlavně - kromě toho, že díte kouká do zadního sedadla , což moc podnětné není, nevidím já na něj a ono na mě a nemůžu mu např . podat pití nebo svačinku ( uz vidím, jak se strefuju někde za roh do sedačky ). Jezdím s dcerou často sama.

steeve
Kelišová 7095 příspěvků 12.09.11 08:38

Šáruško, do 0-18 IZI Kid( IZI Combi) se vejdou dětí do 18kg( cca 4let) je to vidt třeba i zde na fotce: http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?…
a rozdíl mezi variantou na pásy a iaosifoxovu není až tak velký, ta isofixová se lépe a rychleji poutá, ale po předvedení poutání v obchodě to člověk pochopí taky hned a je to snadný, ty pásy co jdou okolo předního sedadla jsou u sedačky, to je ve výbavě, a pro časté přendavání sedačky mezi 2 auty se dá také dokoupit druhá sada pásů, a sedačky se pak jen přehazují a zacvakávají do pásů( varianta na pásy)
tady mám i výprodej loňských Besafe, jsou tam lepší ceny: http://autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?…

nelaa
Kecalka 469 příspěvků 12.09.11 08:50

Ahoj, jen přidám názor. Dítě z této sedačky určitě vidí někam, ale rozhodně neuvidí na mě, což by byl u nás kámen úrazu. M8me skoro 11měs dceru, je malá do vejce se ještě pohodlně vejde, ale už taky koukáme po jiné sedačce, protože, když nespí, začne po chvíli jízdy „kňápat“, protože nevidí na mě ( z vajíčka vlastně nikam).

Jinak jsem jsem taky už z více míst slyšela, že od isofixu se už dávno upouští, že právě není moc bezpečný. Při nárazu, že je moc tvrdý, či co.

steeve
Kelišová 7095 příspěvků 12.09.11 09:04
nelaa píše:
Jinak jsem jsem taky už z více míst slyšela, že od isofixu se už dávno upouští, že právě není moc bezpečný. Při nárazu, že je moc tvrdý, či co.

toto je pěkný nesmysl, právě že isofix se za chvíli stane standartem a jiné sedačky ( klasické na pásy) nebudou, ve všech autech již je isofix povinně od roku 2006, a všichni výrobci sedaček již dělají klasiké i isofixové sedačky.
Isofix se neustále vylepšuje, např. se dělá otočný spoj na isofixu, aby co nejvíce pohltil energie. a mmch, i Vaše dospělé sedadlo v autě je pevně spojeno s karoserií- to je to samé jako pevný spoj isofixu u sedačky.

nelaa
Kecalka 469 příspěvků 12.09.11 09:11

Jojo, v pohodě, já jen psala, co mi bylo řečeno a jelikož to bylo v několika obchodech a na dvou veletrzích,tak jsem tomu (já husa hloupá :lol: ) uvěřila.
Myslí, že říkali hlavně něco o pásech, že když je sedačka připoutaná pásem od auta, že ten má při narazu nějakou vůli a povolí něco dopředu a až potom sedačku zarazí. Isof. je pevný, že nemá tuto vůli a tak na dítě působí větší síla při nárazu.
Ale už fakt nevím přesně, tak tu nechci někoho mást.

steeve
Kelišová 7095 příspěvků 12.09.11 09:20

jo, něco podobného všude kdysi prohlašoval jeden nejmenovaný výrobce, který isofixové sedačky nedělal( prý neměl na zakoupení homologoce pro isofix) a nyní už isofix také dělá, protože by jinak pomalu skončil.
ono právě problém pásů je ten, že pásy povolí, sedačka letí dopředu i s dítětem,pak se zaseknou pásy, dítě letí ještě kousek co ho pustí jeho pásy a pak stejnou dráhu se musí vracet- při zpětném rázu, a to je to nejhorší zatížení- z toho jsou ty otřesy mozku a poraněné krční páteře, proto se vymyslel isofix , kde by se co nejvíce pohyb eliminovat, a sedačka pevně držela, i z důvodu toho, že je u isofixu skoro nulové riziko špatného poutání.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »
Váš příspěvek
Reklama