Autosedačka Römer Kid Plus nebo Kiddy Discovery Pro 2011?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alenkas
Kecalka 171 příspěvků 08.08.11 23:45
Autosedačka Römer Kid Plus nebo Kiddy Discovery pro 2011?

Mám jeden dotaz. Pomalu se začínáme poohlížet po autosedačce 15-36 kg pro našeho tříletého syna, který váží 15 kg a měří 95 cm.
Z velkého množství sedaček jsem do nejužšího výběru vybrala tyto (bez ISOFIX):
1. Römer Kid Plus 2011
2. Kiddy Discovery Pro 2011
3. Chicco Key 2-3 2011

První dvě mě zaujaly nejvíc, protože mají dobré hodnocení různých testů a splňují i moje požadavky ohledně nastavení sedačky do výšky a do šířky.
Sedačka Chicco Key 2-3 by měla jít taky nastavit do šířky, ale nenašla jsem u ní žádné hodnocení z testů, tak nevím, jak je bezpečná a ani jsem nezjistila, jak jsou s ní lidé spokojení.

Proto nejvíc uvažuju o prvních dvou (Römer Kid Plus a Kiddy Discovery Pro 2011) - ale pořád si nejsem jistá, která je lepší ohledně pohodlí, jednoduchosti nastavení výšky a šířky, polohování atd.
Proto by mě zajímaly vaše zkušenosti s těmito autosedačkami, jak jste s nimi spokojené a kterou byste mi doporučili. Děkuji moc za odpovědi

Příspěvek upraven 11.08.11 v 23:28

Nejnovější recenze z kategorie Autosedačky a doplňky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

šamotka
Kelišová 7277 příspěvků 09.08.11 00:45

My máme pro obě děti Romer Kid. V kamenném obchodě mi doporučovaji tu Kid Plus, ale Steeve zde mi říkal, že je to zbytečné a sedačka je pak dražší. Takže jsme koupili jen Kid a jsme maximálně spokojení. Sedačka dětem krásně sedí, nastavování výšky je jednoduché, polohovat jako taková nejde. Ale když chtějí děti spát, sedačku dole odsunu a vypodložím, aby se nevracela zpátky. Dítě je potom víc položené. Takže já Romerku doporučuji, ale ostatní sedačky osobně neznám.

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 09.08.11 07:17

Ahoj. My máme Kid plus - starší dcera v ní jezdí od tří let, teď ji budeme pořizovat i pro mladší. Je pohodlná, prostorná, jednoduchá - jsme zkrátka spokojení. U toho „plus“ se mi líbí, že je roztažitelná (využili jsme)a má takové pogumované područky. moje slečny jsou - jak to říct slušně - trochu čuňátka a v autě často jedí, takže pro mě fajn vychytávka. jinak bych musela prát potah asi pořád.

steeve
Kelišová 6973 příspěvků 09.08.11 08:28

Z hlediska bezpečnosti mají Römer Kid plus a Kiddy Discovery plus 4 * a Chicc Key 2-3 má 3*, takže Römer a Kiddy jsou bezpečnější.
Nastavení do výšky a šířky u Römera i Kiddy je snadné, stačí jednou rukou a hlavová opěkra jede na horu, u Kiddy se tím i roztahují ramenní ochrany, u Römera se nic neroztahuje, tam jsou ty bočnice pevné, ale rozšiřují se směrem nahoru, takže ja dítě roste , tak má více místa. U Römer Kid plus se navíc nastavují područky- zužují, nebo rozšiřují.
Nastavení na odpočinek, u Römera se posune sedák dopředu, ev. se zajistí klínkem na zadní straně zádové opěrky a záda se napolohují, u Kiddy se také posune podsedák, - ale toto polohování je pouze do 18kg dítěte, více ne, u Römera je polohová možné až do 36kg.
Navíc Römer má bočnice po celé délce, takže chrání boky i ramena, u Kiddy nejsou chráněny boky, ale pouze ramena.
U Römeru, pokud netrváte na rozšiřování područek, tak stačí obyčejný Kid.
Vzhledem k přibližně stejné ceně u Römeru Kid a Kiddy Discovery doporučím Römer- jsou u Römeru více chráněny boky, je delší záruka a dá se polohovat až do 36kg.

alenkas
Kecalka 171 příspěvků 09.08.11 13:12

Děkuju vám Steeve moc za odpověď - vypadá to, že nakonec i u nás zvítězí Römer Kid Plus, ale pořád si ještě nejsem stoprocentně jistá. Ta sedačka Kiddy se mi moc líbí vzhledově, ale je škoda, že u ní nejde možnost mírného polohování i déle než do 18 kg.
Pořád jsem ještě trošku na vážkách, ale všude čtu na Römer Kid samou chválu, zatímco o Kiddy Discovery jsem zatím moc nečetla, i když si ji taky nějaké maminky chválí.
Asi u mě nakonec převáží Römer Kid Plus i z toho důvodu, jak jste psal, že má lepší boční ochranu po celé délce, zatímco Kiddy jen hlavu a ramena. Ale pořád trošku váhám, tak snad mi ještě nějaké maminky napíšou své zkušenosti :-).
Každopádně ještě jednou moc děkuji za odpověď, určitě mi to pomohlo v rozhodování.

alenkas
Kecalka 171 příspěvků 09.08.11 13:18

Ještě se chci zeptat - když dítě v sedačce usne, nebude mu padat v Römer Kid hlava moc bokem? Myslím tím, jestli boční opěrky hlavy umožňují dobrou oporu hlavičky během spaní? Děkuju

steeve
Kelišová 6973 příspěvků 09.08.11 13:32

nebude padat hlava, protože u Römeru je hlavová opěrka do kornoutu, takže se opře o bok a drží

alenkas
Kecalka 171 příspěvků 09.08.11 13:34

Děkuju :-)

alenkas
Kecalka 171 příspěvků 09.08.11 13:35
baghira píše:
Ahoj. My máme Kid plus - starší dcera v ní jezdí od tří let, teď ji budeme pořizovat i pro mladší. Je pohodlná, prostorná, jednoduchá - jsme zkrátka spokojení. U toho „plus“ se mi líbí, že je roztažitelná (využili jsme)a má takové pogumované područky. moje slečny jsou - jak to říct slušně - trochu čuňátka a v autě často jedí, takže pro mě fajn vychytávka. jinak bych musela prát potah asi pořád.

Děkuju moc za odpověď :-) - asi začíná u mě převažovat taky Römer Kid plus :-)

alenkas
Kecalka 171 příspěvků 09.08.11 13:37
šamotka píše:
My máme pro obě děti Romer Kid. V kamenném obchodě mi doporučovaji tu Kid Plus, ale Steeve zde mi říkal, že je to zbytečné a sedačka je pak dražší. Takže jsme koupili jen Kid a jsme maximálně spokojení. Sedačka dětem krásně sedí, nastavování výšky je jednoduché, polohovat jako taková nejde. Ale když chtějí děti spát, sedačku dole odsunu a vypodložím, aby se nevracela zpátky. Dítě je potom víc položené. Takže já Romerku doporučuji, ale ostatní sedačky osobně neznám.

Děkuju moc za odpověď :-) - jsem ráda, že je na Römer Kid samá chvála, asi se pro ni taky rozhodnu.

alenkas
Kecalka 171 příspěvků 09.08.11 21:35
Potahy u Römer Kid

Ještě bych měla jeden dotaz ohledně Römer Kid Plus.
Jaký je rozdíl potahů sedaček ClassicLine, TrendLine a HighLine? Který z těchto potahů je nejlépe udržovatelný, prodyšný a nejdéle vydrží proti otěru?
Jedna maminka mi dala trošku brouka do hlavy, protože má prý sedačku Kiddy a po roce a půl používání má prý potah jako nový, zatímco její kamarádka má Römer a po půlroce prý potah není nic moc.
A je velký cenový rozdíl mezi druhy potahů u Römer Kid? Který potah byste mi doporučil?
Asi se pravděpodobně rozhodneme pro Römer, jen by mě zajímala ještě tato věc. Děkuju

šamotka
Kelišová 7277 příspěvků 09.08.11 23:15

Obě děti mají potah trendline, někde jsem vyčetla, že je na údržbu nejlepší. Daník má kolekci 2008 tuším a Vendy 2011 a ta Vendy je taková lepší. Měkkoučký a mooooc příjemný potah.

Vendy má přímo tuto růžovou.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?…
Ale Daníkovu jsem nenašla.

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 09.08.11 23:18

Máme trendline, tuším Elen, nebo tak. Červeno černý, už se nedělá. Máme ho na Kid plus i na menší Romer King. Na údržbu dobrý, v autě teda vyšisoval. Možná zkusím teď ten přírodní natur.

steeve
Kelišová 6973 příspěvků 10.08.11 08:24

ohledně potahů sedaček Römer: ClassicLine, TrendLine a HighLine se liší dle materiálů, kompletní rozdíly i materiálové složení jsou zde:
http://www.autosedacky.estranky.cz/…-roemer.html
bohuželn vytvořit potah, který by byl nejlépe udržovatelný, prodyšný a nejdéle vydrží proti otěru to nejde, vždy je to buď dobře otíratelný, ten je více sysntetický, ale zase není prodyšný, třeba u trendline Felix, nebo dobře prodyšný- třeba Jet- to je síťovina, nebo dobře sající, třeba Organic natur- ale ten se zase hůře čistí- nejde jen tak otřít, musí do pračky.
V autě už jsem vyzkoušel mnoho značek, se 4 dětma již přes 20 sedaček, od Cam, Concord, Cybex, Chicco, Römer, Besafe, Britax, poslední dobou mám všechny Römery, ty nejsatrší v autě jsou 4 roky a potahy nejsou vyšisovaný, ono hodně záleží na tom, jak se k tomu člověk chová, pokud auto neparkuje celýý rok na přímén slunci a pere se v ruce a ne v pračce, tak ty potahy vydrží hodně a nešisují.
cenovíé rozdíly mezi kolekcemi classic, trend , high jsou 100-200,– Kč: http://autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?…

alenkas
Kecalka 171 příspěvků 10.08.11 13:02
steeve píše:
ohledně potahů sedaček Römer: ClassicLine, TrendLine a HighLine se liší dle materiálů, kompletní rozdíly i materiálové složení jsou zde:
http://www.autosedacky.estranky.cz/…-roemer.html
bohuželn vytvořit potah, který by byl nejlépe udržovatelný, prodyšný a nejdéle vydrží proti otěru to nejde, vždy je to buď dobře otíratelný, ten je více sysntetický, ale zase není prodyšný, třeba u trendline Felix, nebo dobře prodyšný- třeba Jet- to je síťovina, nebo dobře sající, třeba Organic natur- ale ten se zase hůře čistí- nejde jen tak otřít, musí do pračky.
V autě už jsem vyzkoušel mnoho značek, se 4 dětma již přes 20 sedaček, od Cam, Concord, Cybex, Chicco, Römer, Besafe, Britax, poslední dobou mám všechny Römery, ty nejsatrší v autě jsou 4 roky a potahy nejsou vyšisovaný, ono hodně záleží na tom, jak se k tomu člověk chová, pokud auto neparkuje celýý rok na přímén slunci a pere se v ruce a ne v pračce, tak ty potahy vydrží hodně a nešisují.
cenovíé rozdíly mezi kolekcemi classic, trend , high jsou 100-200,– Kč: http://autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?…

Děkuju Vám moc za odpověď :-).
Asi dám tedy přednost prodyšnosti - tak to by připadal v úvahu potah Trendline Jet, jestli jsem to dobře pochopila.
Na této adrese: http://www.kvalitniautosedacky.cz/…er-2011.html
jsem našla i fotky jednotlivých potahů a zaujaly mě barevně i potahy Trendline Greta a Olivia. Píšou tam, že je doporučují, ale nepíšou tam nic o tom, jaký je to materiál - jestli více prodyšná síťovina jako Jet nebo šusťákovina jako Felix.
Nevíte tedy, jak jsou prodyšné tyto potahy Greta a Olivia? Omlouvám se, že mám pořád nějaké dotazy, ale když už máme dát za sedačku docela dost peněz, tak bych ráda vybrala tak, abychom byli co nejvíc spokojení :-).

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Arichteva končí! O vítězství ve StarDance se poperou Tomicová, Dvořák a Svoboda

Semifinále populární taneční soutěže StarDance je minulostí. Dnešní díl byl... číst dále >

Milion mu nestačil, chtěl další peníze, tvrdí svědek v případu podvodu Tomáše Řepky!

Milion korun. Za takovou sumu měl Tomáš Řepka své dávné, dnes již bývalé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >