Autosedačky Cybex pro miminko

246
4.11.19 12:31

Autosedačky pro miminko

Ahoj maminky. Mám na miminko dvě autosedačky. Jednu jsem dostala od známých po jejich mimču, takovou klasiku. Já ale nutně chtěla něco bezpečnějšího aspoň dle značky, tak jsem si koupila Cybex autosedačku. Jenže ta Cybex je tak těžká a to tam ani to miminko není 8o oproti té druhé teda fest těžká. Až mě napadlo jak asi budu potom tahat i to dítko v tom :)
Normálně přemýšlím, že bud to fakt vyměním, ale zase se mi nechce z důvodu právě té kvality. Pak mě ještě napadlo mít v autě obě a to dítě prendavat, když bude nutný ho odnést sama :lol:
Nebo je tu nějaká maminka, která to zvládla a není tak fyzicky statná? Nebo se mám připravit, na hrozný šmejkání :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

849
4.11.19 12:36

Já osobně bych raději tahala těžké vajicko, co je nové, kvalitní a bezpečné, než to lehké, co ale je třeba ne tak kvalitní. Myslím, že ty lepší vajíčka mají cca kolem 5 kilo, to se i s tím dítětem celkem dá si myslím. Kolikrát taška s nákupem váží i víc. Alespoň tak to vnímám já.

Edit - koukala jsem, a takové ty obycejnejsi vajíčka taky ty 3 kila určitě mají, takže to je minimální rozdíl.

Příspěvek upraven 04.11.19 v 12:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4723
4.11.19 12:38

@dracula-s Tak ta Cybex autosedačka (předpokládám že vajíčko) je těžká díky tomu že je pořádně vyztužená, taky se lépe usadí do sedačky takže si jí při zapínání pásem neposunete, já měla v autě základnu pro vajíčko do Isofix i do pásu a byla to paráda, vajíčko udělalo jenom cvak, cvak a mohla jsem jet. Dají se koupit adaptéry na podvozek většiny kočárků takže se s ní pak nemusíte tahat. Předávat z jedné sedačky do druhé není ideální, protože si tím to dítě vzbudíte (to je velká výhoda vajíčka a lituji že mi z něj obě děti vyrostly v 8 měsících), to pak klidně můžete nechávat vajíčko v autě a nosit jenom miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 12:40

@dracula-s určitě kvalitnější sedačku, onon si zvykne… Nebo můžeš nacvaknout na kočár a k autu převezt (jestli bydlíš v bytě). Na druhou stranu dítě budeš nosit furt si pak zvyknes. Nedávno jsme taky pořizovali vajco a je teda těžký, na druhou stranu tahám 16kg starší, tak to tak hrozný nebude :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6223
4.11.19 12:43

U té klasiky bych se podívala, jestli má ještě vyhovující normu, my jsme takhle dostali sedačku od sestry a po roce používání zjistili, že má normu, která se už v EU nepoužívá (44/03). Momentálně je platná norma 44/04 a I-Size. A osobně raději tahám těžší sedačku. Jak píšou holky, to už rovnou můžeš nosit jen miminko a koupit otočnou 0-18kg, ale na nákupy k ničemu, dokud dítě nesedí. Naše malá má 7kg, vajíčko asi 4 kg a zas tak strašné to není. Na větší vzdálenost se pronese, to jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11398
4.11.19 12:43

Já osobně autosedačku nikdy nikam nenosila, takže jsem váhu neřešila. Řešila jsem hlavně bezpečnost sedačky a jestli se vejde do auta, nic víc mě upřímně moc nezajímalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13168
4.11.19 12:48

Nechala bych tu lepší a nechala bych ji v autě, já našeho v sedačce taky moc neunesu, že bych ho s ní vynesla do 3 patra kde bydlíme a třeba ještě něco s tím, to je trochu scifi :lol: buď ji nese chlap nebo ji nechám v autě a nesu jenom dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
4.11.19 12:49

Já budu muset nosit v tom minco k doktorovi, pak max. k rodičům jinak samozřejmě bude k dispozici tatinek. Ovšem když vezmu tu autosedačku do ruky, za chvíli mě bolí ruce natož nosit to někam do schodů bude makačka. Pro mě určitě, ale jasný, že bezpečí je důležitější a proto jsem ji pořídila. Tamta druhá je prostě obyčejná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13168
4.11.19 12:51

@dracula-s když jdu k dr tak si sedačku nacvaknu na podvozek od kočáru, to bych se strhla ji všude tahat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
4.11.19 12:57

@Kriss Tina Tak to třeba nemám. Kočár jsem koupila klasiku bez otočných kol. Jen korbu se změnou na sedák. Chtěla jsem něco do terénu, bydlíme na vsi a hodně chodím do lesů se psy… Jako taky jsem přemýšlela o něčem kam cvaknu jen tu autosedačku, protože do obchodu je to asi ideální, ale samostatně jsem to nesehnala. :roll: jenom v trojkombinaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6968
4.11.19 13:11

@dracula-s Ja mam 164cm, 52kilo a sedacku unesu i s rocnim, taky jsme meli Cybex. Ne, ze byvto bylo kdovijak pohodlne, ale unesu a rozhodne bych se nerozmyslela, pokud jde o otazku kvality a bezpecnosti versus vahy. S tou obyc. sedackou muzes za par mesicu taky klidne resit, ze se ti tam mimco nevejde, zatimco v Cybexce ti vydrzi dele, coz je zadouci. Jinak doporucuju (ja jsem se bez toho obesla, ale mel to tak kamaradka)koupit si od Cybexu nejake jednoduche golfky, na ty se sa vajicko nacvaknout. Muzes je mit slozene v aute a pouzivat jen na vajicko a pozdeji je vyuzijes, az bude dite vetsi a bude zbytecne pro nej tahat cely tezky kocar. To darovane vyjicko bych osobne nepouzivala vubec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
4.11.19 13:22

@dracula-s
A co budeš dělat, až bude třeba přenést někam třeba 15 kilove dítě? Proč některé ženské ze sebe dělají takové krehoucke chudinky, co neunesou ani dítě v sedačce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13168
4.11.19 13:27

@dracula-s a jde ti sundat korba a mít jenom podvozek?? Na to se dá dát s pomocí adapteru skoro jakékoliv vajíčko :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13168
4.11.19 13:29
@NinaU. píše:
@dracula-s
A co budeš dělat, až bude třeba přenést někam třeba 15 kilove dítě? Proč některé ženské ze sebe dělají takové krehoucke chudinky, co neunesou ani dítě v sedačce?

To je rozdíl :D já v klidu vynesu syna co má 17kg, ale mladšího co má kilo 8 a je ve vajíčku neunesu, protože je to velký, neforemny a blbě se to nese :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
4.11.19 13:39

@Kriss Tina
Jako jo, nosí se to blbě. Ale zadnej nadlidskej výkon to taky není podle mě :) ale tak já běžně nosím z auta do bytu takhle těžké tašky s nákupem, protože přece nepůjdu vícekrát :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama