Averze na tchány

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  16.04.18 00:19
Averze na tchány

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli to má někdo podobně. Jsme s manželem šest let a můj syn má 9 let - Adámek. Mám jej z předchozího vztahu. Společné dítě jsme si moc přáli, ale bohužel osud nám nedopřál. Přišla jsem do rodiny, kdy se zrovna švagrům narodilo první dítě Janeček. Můj Adámek měl 3 roky. Manželova rodina hodně drží při sobě a tchýně by pro své syny dýchala. Tchán je typický egocentrista a stále a pořád rád mluví jen o sobě. Tchýně je komediantka. Přetvařuje se. První roky v rodině mě přehlíželi a mého syna pořád peskovali, ať je potichu, aby Janeček se mohl vyspinkat. Mohli Janečka klidně uložit někde dál od okolí. Tchán totálně ignoruje mého syna. Jakože má Janeček vždy ve všem přednost. Když to tchánům vytkneme, tak tchýně začne hrát komedii, že to není pravda a že o Adámka mají také zájem. Těch situací, kdy můj syn se musel na úkor Janečkova štěstí uskromnit byly asi desítky. Naše děti mají přibližně ve stejný čas narozeniny. Janeček dostává dary a Adámek ponožky apod. Já se k nim pořád chovám slušně, ale od počátku mám problém s nimi vycházet. Problém je v tom, že manžel je nějakým způsobem (mě nepochopitelným) na nich závislý. Mě prostě z jejich chování je špatně. Chápu, krev není voda. Ale zase by se mohli před tím dítětem trochu vzpamatovat a neprosazovat jen to svoje. Nevím, třeba mě vyvedete z omylu. Ale já, když mám s nimi trávit čas, tak jsem z toho hrozně špatná. Jak z toho ven? Omezit styk na minimum? Poznámka ještě. Tcháni se vůbec nesnažili si k mému synovi najít cestu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jannina1
Závislačka 3894 příspěvků 16.04.18 00:36

No mohli by na sobe trochu zapracovat to je pravda, ale zrejme to nevidi a nejsou toho schopni.Syn je uz dost velky, muzes mu vysvetlit, ze to neni jeho vlastni babicka.Ma babicku z Tve strany? Ta by mu to mohla vynahradit.Ale netlacila bych ma pilu, ani bych se o nejakou lasku pro syna neprosila. Prece jen to neni vlastni vnouce.

Anonymní  16.04.18 01:17

A teď si představ, že máš dvě vlastní děti a jejich prarodiče mezi nimi taky dělají rozdíly. (První dcera dostala k narození velmi hodnotný dar - investice do budoucna,, každé narozeniny se musely řešit s předstihem a druhorozené nepřivezli ani chrastítko a první narozeniny úplně zazdili) :? Osobně takové lidi nepochopím a je mi z nich na blití. :poblion: Nechápu, že ani kvůli dětem se nemohou trochu snažit a chovat dospěle. Radu bohužel nemám, snad jen můžete synovi zkusit ten chybějící vztah vynahradit Vy a někdo z Vaší strany. Myslím bohužel, že šance, že si vyndají hlavu ze zadku, je minimální. Prosím o anonym, okolí o “super” tchánech většinou neví.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 16.04.18 05:02

Zvláštní: psát jako anonym, a pak uvést jména, věk a přesné okolnosti v rodině. Nějak :nevim:, před kým se pak skrýváš, když příbuzní i okolí by tě poznalo. :zed: Tvoje „obavy“ z prozrazení jsou opravdu zvláštní a nějak se mi tvůj příběh nezdá, zvláště jestli jsi ta samá v prvním i třetím příspěvku. :think:

stinga
Závislačka 3135 příspěvků 1 inzerát 16.04.18 07:19
@Jirka765 píše:
Zvláštní: psát jako anonym, a pak uvést jména, věk a přesné okolnosti v rodině. Nějak :nevim:, před kým se pak skrýváš, když příbuzní i okolí by tě poznalo. :zed: Tvoje „obavy“ z prozrazení jsou opravdu zvláštní a nějak se mi tvůj příběh nezdá, zvláště jestli jsi ta samá v prvním i třetím příspěvku. :think:

třetí příspěvek píše určitě jiná anonymní, toto tu právě nesnáším, když někdo anonymně zadá diskusi a jiní lidé mu to anonymně plevelí, pak se v tom vůbec nedá vyznat

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 16.04.18 07:27
@stinga píše:
třetí příspěvek píše určitě jiná anonymní, toto tu právě nesnáším, když někdo anonymně zadá diskusi a jiní lidé mu to anonymně plevelí, pak se v tom vůbec nedá vyznat

Mě přijde, že to píše jedna osoba řešící „hodnotu darů od tchanů“. :think:

stinga
Závislačka 3135 příspěvků 1 inzerát 16.04.18 07:34

@Jirka765 ne ne, ta druhá píše, že radu nemá, ale že mají synovi vynahradit chybějící vztah, to je jiná, já bych víc anonymů v jedné diskusi zakázala

prekvapenana2
Kecalka 209 příspěvků 16.04.18 07:45

A co babičky z tvé a strany a strany jeho otce? Vysvětlila jsi mu ze tohle není jeho babička? Jako chovají se jak primitivove, ale jak si sama napsala krev není voda a tvůj syn prostě je cizí… Spíš než se pokoušet u nich vzbudit nějaký cit bych se na to vyprdla a třeba místo ke tchyni bych ho vozidla k jeho babičce… A jak se k tomu staví manžel?

stock
Kelišová 7453 příspěvků 16.04.18 07:50
@Jirka765 píše:
Mě přijde, že to píše jedna osoba řešící „hodnotu darů od tchanů“. :think:
Řeší jedno a to samy, jsou dve, jedna z nich má dvě vlastni děti :D, čimz myslí, že děti mají společného otce, potazmo prarodiče, myslim :mrgreen:
Nicméně, delat takové rozdíly mezi detma, není dobře. Může se stát, že se to odrazi na jejich vzájemném vztahu.

Karleon
Kelišová 5152 příspěvků 16.04.18 07:51

@Jirka765 Kdo tvrdí, že jména jsou pravá?

Já bych to neřešila. Nejsou to praví prarodiče, nechápu, proč by měli přebírat jejich funkci. Prostě to tak necítí, s tím asi nic neuděláš a ani to není potřeba.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 16.04.18 07:55
@Karleon píše:
@Jirka765 Kdo tvrdí, že jména jsou pravá…

Kdyby nebyla pravá- proč jména uvádět? Je to tu často: Jsem anonym. Mám 17-létá dvojčata Lukáše a Markétu… citlivé téma. Prosím anonym, hlavně abych se neprozradila. :mrgreen:

Karleon
Kelišová 5152 příspěvků 16.04.18 07:59

@Jirka765 Asi to pro ni bylo lepší, než psát jejich nevlastní vnuk a jejich vlastní vnuk, i když by jí tak třeba došlo, kde je zakopaný pes. Lásce se prostě poručit nedá.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 15864 příspěvků 16.04.18 08:35
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli to má někdo podobně. Jsme s manželem šest let a můj syn má 9 let - Adámek. Mám jej z předchozího vztahu. Společné dítě jsme si moc přáli, ale bohužel osud nám nedopřál. Přišla jsem do rodiny, kdy se zrovna švagrům narodilo první dítě Janeček. Můj Adámek měl 3 roky. Manželova rodina hodně drží při sobě a tchýně by pro své syny dýchala. Tchán je typický egocentrista a stále a pořád rád mluví jen o sobě. Tchýně je komediantka. Přetvařuje se. První roky v rodině mě přehlíželi a mého syna pořád peskovali, ať je potichu, aby Janeček se mohl vyspinkat. Mohli Janečka klidně uložit někde dál od okolí. Tchán totálně ignoruje mého syna. Jakože má Janeček vždy ve všem přednost. Když to tchánům vytkneme, tak tchýně začne hrát komedii, že to není pravda a že o Adámka mají také zájem. Těch situací, kdy můj syn se musel na úkor Janečkova štěstí uskromnit byly asi desítky. Naše děti mají přibližně ve stejný čas narozeniny. Janeček dostává dary a Adámek ponožky apod. Já se k nim pořád chovám slušně, ale od počátku mám problém s nimi vycházet. Problém je v tom, že manžel je nějakým způsobem (mě nepochopitelným) na nich závislý. Mě prostě z jejich chování je špatně. Chápu, krev není voda. Ale zase by se mohli před tím dítětem trochu vzpamatovat a neprosazovat jen to svoje. Nevím, třeba mě vyvedete z omylu. Ale já, když mám s nimi trávit čas, tak jsem z toho hrozně špatná. Jak z toho ven? Omezit styk na minimum? Poznámka ještě. Tcháni se vůbec nesnažili si k mému synovi najít cestu.

Je to jejich vnuk - není. Někteří prarodiče dělají rozdíly i mezi vnuky vlastními, tak se nediv, že tyhle dělají rozdíly mezi nevlastními. A proč tak trávíš čas a jak ho trávíš? Musíš sedět na zadku, poslouchat drby a sledovat jak se kdo chová ke tvému dítku? Oni se nemusí vzpamatovat. Vzpamatuj se ty. Kde nic není, ani smrt nebere. Přece si nemyslíš, že je vychováš k tomu, aby tvého syna najednou milovali. To se nestane. Jen život dál ukáže a může se to taky všechno změnit. Nikdy nevíš. Nešťourej do toho. A mimochodem tvůj syn má přece svoje prarodiče, ne?

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2056 příspěvků 16.04.18 09:30

Omezila bych kontakt na pár zdvořilostních návštěv ročně a dávala bych syna raději k jeho vlastním prarodičům, pokud je ta možnost. Lásku si nevynutíš. To, že mají raději vlastní vnouče, je pochopitelné, i když inteligentní člověk by to dítěti nedával tak najevo. Nějaké hodnotné dary pro dítě bych od nevlastních prarodičů vůbec neočekávala. Důležité je, jak se k dítěti chová tvůj manžel, a tam snad problém není (aspoň nepíšeš), na nevlastní babičku bych se vyprdla.

Sany80s
Kelišová 6018 příspěvků 16.04.18 09:35

Jako my třeba máme děti rádi a nebiologické dítě rádi přijmeme. Ale každý není takový a oni nemají povinnost brát tvého syna jako svého.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Největší řežba v historii? Takhle chorvatský fotbal rozpoutal válku v Jugoslávii!

Fotbalisté Chorvatska na světovém šampionátu drtí jednoho soupeře za druhým a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama