Babička a dědeček hlídají vnoučata

25
4.12.19 17:16

Babička a dědeček hlídají vnoučata.

Většina z nás „babiček a dědečků“ si myslí, že důchodem začíná odpočinek. Jako babička jsem krátce v důchodu, dědeček už 3 roky. Nevěřila jsem mu, že si nemusím nic plánovat, že nebudu mít na plánování ani čas : :think: Ano, má pravdu. Mladí mají práci od rána do večera. Jeden od pondělí do pátku, druhý rodič krátký a dlouhý týden také 12ky. 8o Hlídáme, vozíme 1 vnouče do školky, druhý vnouček již navštěvuje školu a je samostatný, takže ráno je fofr. Nemluvím o tom, jak zapomínám, že už vše nejde, jak bych si přála. Večer si připravuji oblečení, kontroluji obuv, školní brašnu / úkol, ořezané tužky, ubrousek, svačina, pití., atd… / Pochopitelně píšu i úkoly s vnukem a probíráme učivo. Většinou po 2 dnech si vnuky přebírají opět rodiče a mě nastává zase den úklidu, praní, vaření a věnování se nám dědečkovi a sobě. :lol: :lol: :lol:
Ale chci se zde zeptat, zda nedělám chybu v tom, že si opravdu neplánuji nic a jestli je zdravé se plně věnovat dceři, zeťákovi a vnoučatům, místo aby jsme si užívali důchodu. Vzpomínám na své mládí, když jsme měli dcery, že jsem si musela ve všem poradit a pomoci, ale pořád jen dnes slyším ze všech stran :nevim:,že je to dobou a že se dnes nebere zřetel na děti. Tak nevím… :think: Určitě si vezmu nějaký příklad z diskuze zde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21712
4.12.19 17:22

Tak to je na vás. Nemáte žádnou povinnost se starat o vnouce :nevim: moje mamka si vezme malého tak jednou měsíčně na vikend, jednou za týden se staví půl hodinky na kafe, aby děti viděla a nějaké vyzvedavani ve školce, úkoly, kontroly tašek atd neexistuje. Tchyne už tuplem, ty zijou v jiné zemi, takže s těma se děti vidí 3× do roka. Osobní zkušenost nemám, děti mám malé, ale už teď vím, že teda na stáří nehodlám být otrok svých dětí a vnoučat, výchovou mojich dětí to bude končit. Občas vypomoct je fajn, ale starat se o vnouce víc jak jeho rodiče nehodlám a ani bych to nechtěla po svých rodičích :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9554
4.12.19 17:23

To záleží na vás. Nastavte si to tak, aby vám to vyhovovalo. Neříkám totálně mladé zazdít, ale nechat si čas i na svoje aktivity. Pokud vám přijde, že ho nemáte, tak prostě hlídání omezte. Tedy tak bych to udělala já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1027
4.12.19 17:24

Ahoj, na jednu stranu Vás úplně chápu. Důchod má být od toho aby si ho člověk co nejvíc užil a po odpracovaných letech se věnoval sám sobě. Ale na druhou stranu, s partnerem čekáme první dítě, já jsem vyučená ošetřovatelka tudíž nedoufam že bych našla práci od 7-15h za alespoň trošku normální peníze. Partner je v práci od rána do večera. Takže já sama ani netuším jak to uděláme po rodičovské, ale přiznám se že trošku asi budeme muset spoléhat na tchýni. Moji rodiče bydlí v jiném městě. Je to těžké no, q bude hůř vzhlednem k tomu že odchod do důchodu se stále oddaluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
4.12.19 17:26

babička a dědeček hlídají vnoučata

@sakota také si říkám, kdybych tu nebyla, že by se museli mladí postarat, ale já tu jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
4.12.19 17:28

Ano, je to kus od kusu :lol:. Naši prarodiče jsou nonstop v pozoru u bráchy. Díky tomu jsou tak vytížení, že nepočítám s pomocí u mých dětí. Na jednu stranu mě to mrzí, protože druhá vnoučata jsou jako jejich vlastní…na druhou stranu mám ráda věci pod kontrolou a až půjde starší do školy a mladší do školky, budeme t muset nějak zvládnout. Jiní to taky dávají, proč né my? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
4.12.19 17:29

@Lucie1906 no právě, dneska se neberou ohledy a jak potom mají mladí vyžít, kdyby jeden z nich byl doma, nebudou stačit finance na poplatky. Tady na severu nic moc s prací a výplaty, o tom radši ani nemluvit. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3327
4.12.19 17:30

Rodiče když si pořizují děti by neměli počitat s tím, že jim je budou babi a děda pravidelně hlídat. Vzájemná pomoc je v pořádku, ale taky důchodci mají nárok na odpočinek, vždyť sami měli děti. Mladí by svůj život měli uspořádat tak, aby se dětem mohli věnovat a né, aby je měli na starosti prarodiče

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
4.12.19 17:30

Druzí prarodiče nefungují?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21712
4.12.19 17:31

@Lucie1906 nevím co je pro tebe normální peníze, já po mateřské taky dělala ošetřovatelku a normálně se dalo domluvit na smenach od 7 do půl 3 odpol. Akorát sem chodila každý den jako na ranní, ostatní co měli 12tky chodili třeba 3× v týdnu. A sem tam sem vzala víkend, když byl chlap doma s malým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35443
4.12.19 17:32

@rotsteinka To je jen a jen na vás. Jestli vás to baví, proč ne? on ten čas strašně rychle uteče. Ani se nenaděješ a děti už nebudou k babičce tak tíhnout.
My to nemáme pravidelně, ale kdykoliv děti potřebují, zavolají a je to. No a na víkendy, když mám pocit, že jsme se přes týden moc neužili, tak v sobotu někam kouknout a je.
A jo, vyhovuje nám to takhle, jsme rádi, že můžeme pomoci a s dětmi se užijeme. Prima čas, důchod.

Příspěvek upraven 04.12.19 v 17:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
4.12.19 17:32

@aleaa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: něco podobného máme i my. U jedné dcery vše dobré a u druhé dcery vytížené na 100% :lol: :lol: :lol: :lol: Co dodat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3327
4.12.19 17:33
@Lucie1906 píše:
Ahoj, na jednu stranu Vás úplně chápu. Důchod má být od toho aby si ho člověk co nejvíc užil a po odpracovaných letech se věnoval sám sobě. Ale na druhou stranu, s partnerem čekáme první dítě, já jsem vyučená ošetřovatelka tudíž nedoufam že bych našla práci od 7-15h za alespoň trošku normální peníze. Partner je v práci od rána do večera. Takže já sama ani netuším jak to uděláme po rodičovské, ale přiznám se že trošku asi budeme muset spoléhat na tchýni. Moji rodiče bydlí v jiném městě. Je to těžké no, q bude hůř vzhlednem k tomu že odchod do důchodu se stále oddaluje.

Rodiče by si svůj důchod měli užít a vy se na ně nespoléhat, jsou to vaše děti. Já sama mám děti tři. Jak sem psala výše. Vzájemná pomoc je v pořádku, ale vadí mi, když vidím, jak mladí své rodiče využívají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
4.12.19 17:33

@lafelay z druhé strany nikdo už není. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
4.12.19 17:35

@Kriss Tina takhle to vidí pár našich přátel, asi na jednu stranu mají pravdu, na druhou nevím. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat