Vánoce u tchyně, když manžel odešel

Anonymní
2.12.19 06:24

Vánoce u tchyně, když manžel odešel

Zdravím.
Potřebuji znát názory na situaci.
V kostce osvětlím: Před necelým rokem odešel ode mně manžel, po dvaceti letech. Zůstala jsem sama s našimi dětmi (10, 13). On jenom odešel, zatím se nerozvádí. Důvod? Milenka, chce být sám a dělat si, co chce, prý už mě nemiluje. Dlouho jsem brečela, dlouho čekala, že se vrátí,… Nicméně už asi dva měsíce jsem ve stavu, kdy ho nechci zpět, protože jsem si uvědomila, že už nechci od něj žádné ponížení a žádné pohl. choroby. Už jednou měl milenku - jednu a tu samou, podváděl mě s ní víc než rok, bylo to před devíti lety, odpustila jsem, udělal to zas.
Nemám svou rodinu, chtěla jsem být na Vánoce u jeho rodičů, domluvili jsme se tak už v létě. Nedávno jsme dohodu upřesnili. Tchyně je nemocná a hodně zestárla, chtěla jsem u nich, protože by měli doma své pohodlí. O všechno jsem se chtěla postarat, ať nemusí ona (veškeré jídlo,…). Ona i tchán (prý) stáli při mně, svému synovi to mají za zlé. Nicméně k problému: dohoda zněla, že budeme bez něj. Protože on mi dost arogantně odpověděl, že on umí být na svátky sám (když odcházel, tak jsem v pláči položila dotaz, že jak si to jako představuje, co děti, vánoce atd.?). Tak prostě štekl, že…
No, tohle všechno tchyně věděla, přesto porušila dohodu a včera ho pozvala na večeři. Já vím, její dům, její pravidla. Tak jsem jí hned volala a sdělila jí, že tedy my s dětmi budeme doma a ona ať si svého syna pozve do svého domu. Ale já s ním Vánoce trávit nehodlam a ani večeři ne. Začala mě vydírat řečmi o posledním žebrakovi a jeho místu u štědrovečerní večeře, atd. Nicméně já a ani děti s nim večeret nechceme. Stejně by tam byl s námi celý Štědry den, ale to podstatné je, že já to vidím tak, že on opustil svou rodinu a na svátky si na ni budeme hrát? Jak to vidíte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2.12.19 06:31

Zakladatelko, chápu tvou bolest, rozhodnutí je na tobě. Jen nerozumím tomu, že ani děti s ním nechtějí být. On selhal i jako otec? Nebo podvědomě ho dopomáháš vykreslovat jako darebáka a nepřeješ si, aby s ním děti trávily čas? Pokud to druhé, pak ubližuješ především dětem. Rodič, co s dětmi manipuluje, je poškozuje do konce života. Jestli se tě to ale netýká, pak to přeskoč. S tchýní byste se mohli domluvit, že vy dojdete třeba 25. nebo 26.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 06:35
@Kfětoslava píše:
Zakladatelko, chápu tvou bolest, rozhodnutí je na tobě. Jen nerozumím tomu, že ani děti s ním nechtějí být. On selhal i jako otec? Nebo podvědomě ho dopomáháš vykreslovat jako darebáka a nepřeješ si, aby s ním děti trávily čas? Pokud to druhé, pak ubližuješ především dětem. Rodič, co s dětmi manipuluje, je poškozuje do konce života. Jestli se tě to ale netýká, pak to přeskoč. S tchýní byste se mohli domluvit, že vy dojdete třeba 25. nebo 26.

A neselhal jako otec, když odešel od ještě dost malých deti? Podruhé? To je jako dobrý otec???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2264
2.12.19 06:36

Mě by sice vadil a to hodně ale hlavně by mi vadilo, že já to všechno zařídím, navarim, napecu, zorganizuju a on tam přijde jako pan a bude si lebedit, jak kmitam jako k. rav. ka a on se má dobře a užívá si to. To nikdy. A nebudeš to mít ve své moci. To bych spíš unesla, kdyby přišel na vánoce za svými dětmi a byl by v mém prostředí a já to měla ve své moci. Kdyby se nechová slušně, vyrazila bych ho. Na návštěvě neuděláš nic. Za těchto okolností nedoporučuji vánoce u tchyně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2266
2.12.19 06:42

Já bych se rozhodla podle děti. Pokud s otcem fungují a stykaji se, nedělalo by mi to problém. Ten jeden večer bych to vydržela. Naopak si myslím, že mu můžeš ukázat, že nejsi žádná ubrecena ex a už ses nad věcí. Tchyni chápu, chápu tebe. Ale fakt ty děti… Když půjdu do detailu, to milenku pěkně nakrkne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2360
2.12.19 06:42

Rozhodně bych za této situace neslavila Vánoce společně. Takže bych si udělala Štědrý den s dětmi a k tchýni dorazila na oběd 26.12. nebo je pozvala k sobě na sváteční oběd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 06:48

Jako otec funguje dobře, děti ma rád a konečně se jim už i věnuje. Nějak mu ale nemůžou odpustit to, co udělal. Hlavně ta starší je dost naštvaná a ani k němu nechce jezdit. Ta mladší ještě pořád brečí, když ji vrací. Milenka nakrknuta nebude, ta žije v jiném městě a má doma přítele. Můj muž je mi vcelku už jedno, nějak si nedovedu představit s nim být, souložit,… Ale tchyně to vidí jinak, pořád se nějak snaží nás dát dokupy a nijak se tím netají. Prý o Vánocích by to bylo… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
14614
2.12.19 06:56
@Anonymní píše:
Jako otec funguje dobře, děti ma rád a konečně se jim už i věnuje. Nějak mu ale nemůžou odpustit to, co udělal. Hlavně ta starší je dost naštvaná a ani k němu nechce jezdit. Ta mladší ještě pořád brečí, když ji vrací. Milenka nakrknuta nebude, ta žije v jiném městě a má doma přítele. Můj muž je mi vcelku už jedno, nějak si nedovedu představit s nim být, souložit,… Ale tchyně to vidí jinak, pořád se nějak snaží nás dát dokupy a nijak se tím netají. Prý o Vánocích by to bylo… :roll:

Tak vánoce udělej podle sebe a nechoď tam. :kytka:
Začni nový život a pod stromeček mu naděl žádost o rozvod ať je vyřešen si officiálně styk s dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
2.12.19 07:11

Takhle, ujistila bych se, že hodlá dorazit sám. Když jsem se rozváděla já a padly do té mé křehké doby Vánoce, exe jsem zvala aspoň na večer a rozbalování dárků, děti byly ještě menší a i když jsme v té době jsem se mu nezvládla podívat do očí, tak ten večer bychom to zvládli i bez toho určitě. Ten můj ex to teda tehdy vyřešil sám, potřebovat být s nextkou, takže nebylo co řešit. Tchánovci naštěstí tu moji křehkost respektovali, takže pak jsme se u nich s nextkou vyhýbaly. Každopádně dělat Vánoce exovi s nextkou, to bych tedy vážně nezvládla, do toho bych zcela sobecky hodila vidle taky.
Je tu varianta dělat Vánoce u vás a přítomnost bývalého si tak zregulovat podle sebe na nějakou kratší dobu třeba. To by bylo asi šetrnější vůči starým rodičům, že by se vyhnuli situaci, kdy se dostanou do sporu mezi vás. A nebo naopak, přijet k nim na kratší dobu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19875
2.12.19 07:12
@Anonymní píše:
Zdravím.
Potřebuji znát názory na situaci.
V kostce osvětlím: Před necelým rokem odešel ode mně manžel, po dvaceti letech. Zůstala jsem sama s našimi dětmi (10, 13). On jenom odešel, zatím se nerozvádí. Důvod? Milenka, chce být sám a dělat si, co chce, prý už mě nemiluje. Dlouho jsem brečela, dlouho čekala, že se vrátí,… Nicméně už asi dva měsíce jsem ve stavu, kdy ho nechci zpět, protože jsem si uvědomila, že už nechci od něj žádné ponížení a žádné pohl. choroby. Už jednou měl milenku - jednu a tu samou, podváděl mě s ní víc než rok, bylo to před devíti lety, odpustila jsem, udělal to zas.
Nemám svou rodinu, chtěla jsem být na Vánoce u jeho rodičů, domluvili jsme se tak už v létě. Nedávno jsme dohodu upřesnili. Tchyně je nemocná a hodně zestárla, chtěla jsem u nich, protože by měli doma své pohodlí. O všechno jsem se chtěla postarat, ať nemusí ona (veškeré jídlo,…). Ona i tchán (prý) stáli při mně, svému synovi to mají za zlé. Nicméně k problému: dohoda zněla, že budeme bez něj. Protože on mi dost arogantně odpověděl, že on umí být na svátky sám (když odcházel, tak jsem v pláči položila dotaz, že jak si to jako představuje, co děti, vánoce atd.?). Tak prostě štekl, že…
No, tohle všechno tchyně věděla, přesto porušila dohodu a včera ho pozvala na večeři. Já vím, její dům, její pravidla. Tak jsem jí hned volala a sdělila jí, že tedy my s dětmi budeme doma a ona ať si svého syna pozve do svého domu. Ale já s ním Vánoce trávit nehodlam a ani večeři ne. Začala mě vydírat řečmi o posledním žebrakovi a jeho místu u štědrovečerní večeře, atd. Nicméně já a ani děti s nim večeret nechceme. Stejně by tam byl s námi celý Štědry den, ale to podstatné je, že já to vidím tak, že on opustil svou rodinu a na svátky si na ni budeme hrát? Jak to vidíte vy?

Já bych asi hrála komédii jen v případě, že by s ním chtěli být děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 07:13
@Anonymní píše:
Jako otec funguje dobře, děti ma rád a konečně se jim už i věnuje. Nějak mu ale nemůžou odpustit to, co udělal. Hlavně ta starší je dost naštvaná a ani k němu nechce jezdit. Ta mladší ještě pořád brečí, když ji vrací. Milenka nakrknuta nebude, ta žije v jiném městě a má doma přítele. Můj muž je mi vcelku už jedno, nějak si nedovedu představit s nim být, souložit,… Ale tchyně to vidí jinak, pořád se nějak snaží nás dát dokupy a nijak se tím netají. Prý o Vánocích by to bylo… :roll:

Nešla bych tam, ale poslala bych mu pod stromek dárek - rozvodové papíry. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47714
2.12.19 07:13

Rozhodně bych tam nebyla. Vše přichystat, skákat kolem všech? Dalo se čekat že on tam bude. kde by asi tak byl když u milenky je obsazeno :lol: Užila bych si to v klidu s dětmi. Hrát si na štastnou rodinku :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32129
2.12.19 07:15

Nešla bych tam. pokud by chtěli děti, poslala bych je na večeři, a pak si pro ně přišla a doma si udělala svoje vánoce, rozbalování dárků atd..
pokud by nechtěli ani děti, tak bych se vydírat nenechala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30915
2.12.19 07:16

Ti chlapi jsou blbci. Tohle je ukazka.
Nesla bych tam, nepotrebujes se citit jako onuce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9172
2.12.19 07:27

Nešla bych tam a ani kvůli dětem bych nedělala divadlo a nehrála na společné vánoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama