Švagrová mě "trestá"

Anonymní
28.11.19 13:57

Švagrová mě "trestá"

Ahoj, prosím anonymně nebo smazat. Jako každý rok, i letos jsem od manžela dostala „úkol“ zajistit dárky na Vánoce pro děti, svoje i jeho rodiče, širší příbuzenstvo. Jenže letos se nějak dohodl se svou sestrou, že svým rodičům přispějí na poměrně drahý přístroj do domácnosti, po kterém dost touží, takže se budou finančně spolupodílet s tím, že to mám nějak zařídit. V rámci Black Friday jsem tu stejnou věc nyní sehnala s 20% slevou u nás v elektru, což na hlavu (každou rodinu) dělá pěkných pár stovek (na RD celkem citelných), ale ouha… Švagrová, se kterou jsem to měla domluvit, mi prostě z plezíru přestala odpovídat na SMS. Resp. jsem jí stručně napsala, co a jak, a čekala odpověď aspoň ve stylu „ok“, ale ona zkrátka nic, přitom od té doby uplynulo několik dní a na messengeru je neustále online. Což by nebylo nic tak hroznýho, ale jak ji znám, je to její taktika, jak být důležitá, dát najevo, že ONA teď určuje pravidla a že já se budu doprošovat. Což samozřejmě nebudu. Taky mlčím, ale čas mě trochu tlačí a přecejen nechci, aby manžel cokoliv tušil. V minulosti už byly nějaké „mocenské“ potíže a já jsem se zařekla, že rodinné vztahy už nikdy řešit nebudeme, že to akorát štve jeho, že my dvě se nedokážeme domluvit. Jasně, dárek by s ní mohl zařídit on, nebýt jeho služební cesty v zahraničí, která bude trvat ještě týden. Jenže víte co? Mám chuť napsat jí, ať se konečně vy… na tyhle žabomyší války (což samozřejmě neudělám). Jak byste se zachovali? Přijde vám to v pohodě? Já vím, Vánoce jsou daleko, ale z principu jsem pěkně naštvaná. :cert: Tak možná ještě čert vem tu tisícovku (au), ale prostě nechááááápu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1087
28.11.19 13:59

Z hromadných rodinných dárků pod stromeček jsem vyléčen. Vždycky se někdo kousne.
Tak jsi další vyléčená :andel: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27096
28.11.19 14:01

Využila bych situace a koupila nějaký jiný, levnější dárek.

S tím, že když dojde na lámání chleba tak můžeš říct, že jsi švagrové psala, ona nereagovala. Black Friday vypršelo, tak jsi se zařídila podle svého.

:kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6594
28.11.19 14:02

Proč to tedy nekoupíš a jen si pak neřekneš o peníze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17415
28.11.19 14:03
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím anonymně nebo smazat. Jako každý rok, i letos jsem od manžela dostala „úkol“ zajistit dárky na Vánoce pro děti, svoje i jeho rodiče, širší příbuzenstvo. Jenže letos se nějak dohodl se svou sestrou, že svým rodičům přispějí na poměrně drahý přístroj do domácnosti, po kterém dost touží, takže se budou finančně spolupodílet s tím, že to mám nějak zařídit. V rámci Black Friday jsem tu stejnou věc nyní sehnala s 20% slevou u nás v elektru, což na hlavu (každou rodinu) dělá pěkných pár stovek (na RD celkem citelných), ale ouha… Švagrová, se kterou jsem to měla domluvit, mi prostě z plezíru přestala odpovídat na SMS. Resp. jsem jí stručně napsala, co a jak, a čekala odpověď aspoň ve stylu „ok“, ale ona zkrátka nic, přitom od té doby uplynulo několik dní a na messengeru je neustále online. Což by nebylo nic tak hroznýho, ale jak ji znám, je to její taktika, jak být důležitá, dát najevo, že ONA teď určuje pravidla a že já se budu doprošovat. Což samozřejmě nebudu. Taky mlčím, ale čas mě trochu tlačí a přecejen nechci, aby manžel cokoliv tušil. V minulosti už byly nějaké „mocenské“ potíže a já jsem se zařekla, že rodinné vztahy už nikdy řešit nebudeme, že to akorát štve jeho, že my dvě se nedokážeme domluvit. Jasně, dárek by s ní mohl zařídit on, nebýt jeho služební cesty v zahraničí, která bude trvat ještě týden. Jenže víte co? Mám chuť napsat jí, ať se konečně vy… na tyhle žabomyší války (což samozřejmě neudělám). Jak byste se zachovali? Přijde vám to v pohodě? Já vím, Vánoce jsou daleko, ale z principu jsem pěkně naštvaná. :cert: Tak možná ještě čert vem tu tisícovku (au), ale prostě nechááááápu.

Co takhle ten telefon zvednout a zavolat? :nevim: Tohle datlování nechápu.. No a pokud by telefon nebrala, napsala bych jí sms, že peníze (tu poměrovou částku na toto zlevněné zboží) jí předám při příští příležitosti a ať ai to zařídí, jak chce. A jinak souhlas s @mdvorak -hromadné dárky jsou naprd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17415
28.11.19 14:03
@FreeLady12 píše:
Využila bych situace a koupila nějaký jiný, levnější dárek.

S tím, že když dojde na lámání chleba tak můžeš říct, že jsi švagrové psala, ona nereagovala. Black Friday vypršelo, tak jsi se zařídila podle svého.

:kytka:

Anebo tak :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11104
28.11.19 14:06

Kupování hromadných dárků největší kravina na světě. Moje švagrová se švagrem se o to také pokoušeli, vždy jsem odmítla, druhý švagr ne, zaplatil a ten druhý většinou u starých slízl smetanu, protože to předal. :P Vůbec bych s tím nesouhlasila na tvém místě, ale asi se tě nikdo neptá :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76791
28.11.19 14:06

Ja nejak nechapu, kde je problem, tak proste zvednu telefon, zavolam ji a reknu, nasla jsem to za tolik a tolik, mam to koupit, prispevek na vas vychazi xy. Ano, ne, pokud nevis, tak ocekavam vyjadreni do vecera, kdyz se neozves, beru to jako ne. Za tu dobu, cos tu tvorila svuj roman si to mohla mit vyresene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.19 14:07

@Natálka26 Tolik peněz, pokud by nám pak 1/2 nedala, na 1darek nemame. :nevim: A konečně si něco přejí. :,( :srdce: Jsou fajn.

• Citovat
  • Nahlásit
6594
28.11.19 14:10
@Anonymní píše:
@Natálka26 Tolik peněz, pokud by nám pak 1/2 nedala, na 1darek nemame. :nevim: A konečně si něco přejí. :,( :srdce: Jsou fajn.

Tak když jste tak domluveni proč by nedala. Zkusila bych ji zavolat, pokud by nezvedla nebo se nevyjádřila tak bych koupila dárek jiný. Nevím kolik věc stojí ani neznám vaší fin situaci, ale než pak měsíc nemít co jíst tak bych se na to taky vykaslala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.19 14:11

@Natálka26 Asi ano. :(

• Citovat
  • Nahlásit
489
28.11.19 14:11

Jestli ti bylo řečeno kup to a tys tu danou věc teď sehnala za fajn cenu, tak bych dárek koupila a svagrove řekla o peníze. Však je jedno jestli dá 2000kc nebo 1300. Horší by bylo, kdyby věc stala třebas víc, než si mysleli. A kdyby se skubala, tak na ni musí nastoupit chlap. On s cenou nesouhlasí? Nebo jemu jsi řekla, že je teď věc v akci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
28.11.19 14:17

A co zvednout telefon a zavolat? Promin, ale ja nektere dotazy tady prestavam chapat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
28.11.19 14:21

Mluvím za sebe, manžel je nejbližší osoba v mém životě a narovinu bych mu tedy řekla, že na dohady s jeho sestrou nemám náladu ani čas. On teda muž po mě nikdy za život nechtěl, abych za něj vyřizovala dárky pro jeho vlastní rodiče :nevim: řekla bych mu, že si to holt má zařídit, když už se domluvil, že kupují společně

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.19 14:22

Telefon zasadne nezveda. Spi ji dite. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat