Chci utéct z domu kvůli přítelkyni, kterou rodiče nemají rádi

Anonymní
26.11.19 14:55

Útěk z domu

Zdravím všechny

Předem upozorňuji, že kritické komentáře si nechte stejně si jich nevšímám a mám je někde kam světlo nedosvítá.
No abych se k tomu dostal, je mi 18 let. S přítelkyní jsme přes dva roky a od té doby co jsme spolu tak moji rodiče ji nemají v lásce. Nikdy žádnou neměli, takhle holka je slušná hodná, pracovitá a vždy když je třeba tak pomůže se vším. Problém je v rodičích její rodina mě přijala, jsou rádi že jejich dcera narazila na mne, ale to samé ona nemůže říci protože ji neustále kritizují a mají nějaký problém. Řešilo se mnoho problémů od věcí, kdy mi zakazovali všechno, například se s ní stýkat nebo být s ní a její rodinou. To jsem si s nimi vyříkal a oni od té doby byly chvíli ticho, uběhla krátká doba cca 2 měsíce a vše bylo při starém i po mých 18 mi neustále korigují život jak co mám dělat a co dělat nemám. Kluk jsem myslím na dnešní dobu slušný, učím se, uklízím, studuji střední školu, a poté chci na vysokou doma pomáhám a peníze si vydělávám sám. V poslední době i přes jejich sliby jak se budeme vídat se vrací zpět do starých kolejí kdy poukazují na to že ji nemají rádi a neměl bych se s ní tolik stýkat, a když se prostě domluvíme kdy bude ona u nás tak je vše ok jakmile jedu já k ní tak mají kecy že budu zase v prd*li a že si mě chtějí užívat.. S přítelkyní se tak často nevídame. Padl návrh toho že bych mohl se stěhovat k přítelkyni ale rodiče s tím zásadně nesouhlasili a říkají že se mám špatně atd. Za pár měsíců mě čeká maturita a nedá se tu učit, jediné místo je u přítelkyně. I oni sami mi nabídli to že když budu chtít tak se mohu k nim nastěhovat a do konce maturity tam být dokud se nebudeme s přítelkyní stěhovat pryč.
Poprosim vás, co všechno musím mít sebou když chci z domu odejít. Vím, že musím mít sebou veškeré doklady a rodný list atd. Jen jestli ještě nemáte někdo s tímto nějaké zkušenosti děkuji a pokusím se průběžně odepisovat. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

708
26.11.19 15:04

Kartáček na zuby a holitko :lol:

Aneb jak by řekla moje babička, co si s sebou vezmeš to budeš mít. :nevim:.. omlouvám se za blbý komentář ale nic mě k tomu nenapadá :D.. přeji hodně štěstí :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30883
26.11.19 15:05

K dospelosti patri I to, ze si poslechnu nazory, ktere se mi nelibi.
Prni vetou dokazujes, ze jsi dite, ktere chce utect a hrat si na co? rodinu?
Pokud nevis, co mas mit sebou, je to dalsi dukaz, ze jsi dite.
Hod se do klidu, hod vztahy s Vasima do klidu a zacni premyslet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
26.11.19 15:06

Rodiče mají vůči tobě tzv. patologický vztah. Mají tě rádi, ale stylem, že kohokoliv si přivedeš, nikdy jim nebude dost dobrý, protože tě odvádí od nich.
Tady je každá rada drahá, ale pokud je to tak, jak popisuješ, odchod z domova je logické vyústění.
Nepotřebuješ k tomu nic extra. Jen veškeré své doklady. A na úřadech, škole atd. nahlásit fakt, že jsi mimo domov a tvá přechodná adresa je tam a tam. Kvůli případné korespondenci, která ti může chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13528
26.11.19 15:08

Nemusíš mít skoro nic :D něco na sebe, učení do školy, občanku, kartičku pojišťovny. Třeba o duplikat rodného listu můžeš požádat na matrice, ale rl k ničemu nepotřebuješ když máš obcanku, já jediné k čemu sem ho vytahovala bylo, když se mi narodilo dítě a šla sem ho zapsat na matriku. Je ti 18, můžeš si dělat co chceš, ale doufám že jsi finančně samostatný a nepovesis se na krk rodičům přítelkyně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 15:13

Hned ta prvni veta, ta je hodna dospeleho muze :mrgreen:.
Povazuji navic za celkem normalni, ze rodice chteji mit do maturity dite doma, naopak od rodicu pritelkyne mi to prijde jako takovy truc podnik vuci tvym rodicum. Ja jsem mama podobne stare dcery a jako prvni bych v teto situaci zvedla telefon, pozvala tvou mamu na kafe a pokusila se s ni nejak domluvit. Ne si te hned stehovat domu, na to mate casu dost po maturite. Rozhodne bych nesla proti tvym rodicum, protoze to ve vysledku nadela jeste vic skody a averze k pritelkyni i jejim rodicum.

Příspěvek upraven 26.11.19 v 15:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 15:16

Castecne chapu, jak se citis.. ja nevychazela s mamcinenym pritelem a byl to az takovej extrem, ze jsem se sbalila a sla bydlet k rodicum od pritele.. takhle nepotrebujes vubec nic, pouze doklady a ja si sbalila fakt zakladni obleceni.. tak 80% veci jsem tam nechala.. az se situace po case (pul roce) trosku uklidnila, tak jsem si prijela pro zbytek a bylo vymalovano.. :palec: urcite drzim palce a pevny nervy. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
10667
26.11.19 15:17

A co teda chceš napsat, když nechceš žádnou kritiku? :mrgreen: máme ti všichni psát, jak si skvělej a děláš to nejlíp? K odchodu z domu nepotřebuješ opravdu nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1024
26.11.19 15:20

Bylo by fajn rodičům říct, že se stěhuješ pryč. A dát jim adresu, kde budeš bydlet.
Nadšení nejspíš nebudou, ale kdybys odešel beze slova, budou se vztahy napravovat velmi těžce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7484
26.11.19 15:23

Tak pokud chceš odejít, tak tě nikdo nemůže držet. Měj ale na mysli, že ještě studuješ a máš holý zadek. Pokud to myslíš vážně, tak si zabal učení, oblečení a jdi. Žádná věda to není :nevim: Já bych ale byla dost zklamaná, být tvým rodičem. A rodiče té tvojí slečny by taky měli asi trošku přemýšlet. Co když si nesednete? Kam pak půjdeš? S prosíkem domů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22026
26.11.19 15:30

Pokud se musíš ptát na netu u maminek, co máš mít s sebou, až se budeš stěhovat, tak to prosím Tě odlož, až dospěješ… :)

Vždyt tohle snad ten, kdo už je dospělý, si zvládne pořešit sám… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22026
26.11.19 15:33
@jkra píše:
K dospelosti patri I to, ze si poslechnu nazory, ktere se mi nelibi.
Prni vetou dokazujes, ze jsi dite, ktere chce utect a hrat si na co? rodinu?
Pokud nevis, co mas mit sebou, je to dalsi dukaz, ze jsi dite.
Hod se do klidu, hod vztahy s Vasima do klidu a zacni premyslet.

Přesně, ani si sám nezabalí, doufám, že nečeká, že mu budeme balit uzlíček na cestu… ;)

A péct buchty… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11190
26.11.19 15:44

Zažila jsem tohle z druhé strany. Synovec si našel děvče, jeho maminka ho přemluvila, aby se přestěhoval k nim, zažalovali rodiče o výživný, chlapec nakonec nedostudoval, protože musel chodit na brigády a mimo výživnýho přispívat na chod domácnosti. Ale samozřejmě to taky byla moc slušná holka a rodiče ho dusili, nerozuměli mu a nechtěli, aby se se slečnou vídal moc často… dneska nemá ani vyúční list. Opravdu by mě zajímalo vyjádření rodičů zakladatele. Asi by to viděli úplně jinak. Z pohledu dospělýho a rodiče, který bývá od pohledu nadrženýho puberťáka diametrálně odlišný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30883
26.11.19 16:37

Jeste jedna vec. Rict mi kluk, ze se stehuje k pritelkyni, zbystrim, co ma za „divne“ rodice.
To vazne neni standardni reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 16:39

@Labandita
Děkuji mam teď lepší den vážně mě to rozesmálo :potlesk: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...