Problémy s tchyní a švagrovou

Anonymní
24.11.19 10:10

Problémy s tchyní a švagrovou

Zdravím všechny :) potřebovala bych poradit ohledně vztahu s tchyní a švagrovou. Bydlíme s tchyní v jednom domě(každý máme svůj vchod). Je to takový typ babičky, co o vnoučata nejeví zájem. Když k nám přijde na návštěvu, sedne k televizi a je ještě schopna syna okřiknout, že neslyší. Syna mi musí hlídat v případě nemoci moje mamka, i když musí dojíždět. Tchyni se to nikdy nehodí, nemá čas(rozumějte musí za kamarádkou, bratrem na návštěvu apod) Tchyně pro nás nikdy nic moc neudělala, naše patro jsme si museli opravit svépomocí. Je to spíše naopak. My zveme na obědy o víkendu, my jí vozíme na úřady, na kontroly k lékařům apod. Došlo to už tak daleko, že můj muž za ní řeší i takové maličkosti jako výměnu žárovky, nebo doplňování náplně do zapalovače. Švagrová bydlí cca 100 km daleko. Vídáme se tak 5× do roka. Návštěva probíhá tak, že se okamžitě všichni přesunou k nám nahoru. Tchyně totiž není vůbec pořádkumilovná a občerstvení, oběd a vše je na mě. Tchyně jen sedí, nechá se obsluhovat a to je to její dcera :? Tchyně před rokem a půl ovdověla, švagrová říkala, že si tchyní vezme loni na Vánoce k sobě, aby jí to tu nepřipomínalo manžela. Týden před vánoci otočila a že má malé dítě(já mám dítě o dva roky starší) a chce si užít klidu. Chápala jsem to, měla 5 měsíční miminko. Jenže dnes jsem s ní měla telefonát. Že si mamku na Vánoce nechce vzít ani letos. Že jí doma neuvaří, neuklidí, maximálně pohlídá dítě. Už mě nebaví pořád ustupovat jak tchýni, tak švagrové. Chci si udělat Vánoce někdy s rodinou po svém(i před tím s námi bývali tchán s tchyní) Je to i její matka a ne jen manžela. My pro ně děláme pořád všechno, pořád ustupujeme, podřizujeme se, ale nikdo nám to žádným způsobem nevrací a já jsem z toho už unavená. Manžel ten je laxní. Řekl mi na to jen, že teda máti bude na Vánoce s náma. Omlouvám se za dlouhý sloh, ale chtěla jsem co nejlépe přiblížit situaci.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

6082
24.11.19 10:14

8o
Nic moc pro vas neudelala? A to, ze jste si mohli predelat cele patro na bydleni je malo?

Tchyne je sama a tobe je zatezko s ni travit Vanoce? Vzdyt ti v podstate nic nedela, do niceho nemluvi. Ze potrebuje pomoc s plno vecma je prece v jejim veku normalni. Myslis, ze to pochopis jednou, az budes ve stejne situaci!
A jak ty, tak svagrova jste teda pekni darecci!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 10:16

No neudělali… Máte bydlení jen za cenu rekonstrukce a ušetřili vám tím pár milionů. A teď si to výžirate navíc. Na Vánoce bych tu nikoho nechtěla taky, max tichou pokornou návštěvu. No tvůj muž problém nevidí, tak dost blbý no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13226
24.11.19 10:18

To je daň za společné soužití. Podle toho co píšeš, je tchyně pohodlná a teď asi navíc špatná po smrti manžela. Rok a půl je fakt krátká doba. A se švagrovou bych promluvila, je od ní dost neohleduplné nechat mámu na krku jen tobě a tvému manželovi. Aspoň na ty Vánoce by jí mohla jednou za 2 roky pozvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.19 10:19

@Jana525 Sestru musel manžel z domu vyplatit. Je tedy na stejné úrovni jako manžel, ale o matku absolutně nejeví zájem. A ještě by si přála, aby jí doma uklízela a vařila. Nemyslím si, že je zase takový problém, aby ji švagrová k sobě někdy pozvala a ne jen jezdit k nám se najíst, nechat se obsloužit a postarat o její dítě… A tchyně je sice ovdovělá, ale po smrti tchána si začala užívat života, chodit po kamarádech a známých, jezdit na dovolené apod.,tak si nemyslím, že je zase tak sama. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
6082
24.11.19 10:22
@Anonymní píše:
@Jana525 Sestru musel manžel z domu vyplatit. Je tedy na stejné úrovni jako manžel, ale o matku absolutně nejeví zájem. A ještě by si přála, aby jí doma uklízela a vařila. Nemyslím si, že je zase takový problém, aby ji švagrová k sobě někdy pozvala a ne jen jezdit k nám se najíst, nechat se obsloužit a postarat o její dítě… A tchyně je sice ovdovělá, ale po smrti tchána si začala užívat života, chodit po kamarádech a známých, jezdit na dovolené apod.,tak si nemyslím, že je zase tak sama. :nevim:

Hele, jaka je sestra s tim nic nenadelate. Je to smutne, ale to musi pochopit ona sama, muzete ji maximalne rict svuj nazor. Ale to prece neznamena, ze se budete chovat stejne nebo ze mamiku nevezmete na Vanoce a nechate ji samotnou, protoze ted je prece cas segry :mrgreen: to nemuzete myslet vazne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 10:23
@Anonymní píše:
@Jana525 Sestru musel manžel z domu vyplatit. Je tedy na stejné úrovni jako manžel, ale o matku absolutně nejeví zájem. A ještě by si přála, aby jí doma uklízela a vařila. Nemyslím si, že je zase takový problém, aby ji švagrová k sobě někdy pozvala a ne jen jezdit k nám se najíst, nechat se obsloužit a postarat o její dítě… A tchyně je sice ovdovělá, ale po smrti tchána si začala užívat života, chodit po kamarádech a známých, jezdit na dovolené apod.,tak si nemyslím, že je zase tak sama. :nevim:

Otázka je proč jste s tím servisem začali. Příště příprav jednohubky. Jestli ty pak máš ten problém, co by tomu lidi řekli a na každýho jak cukrkandl a za zády šup pomlouvání na internetu, tak bys se sebou měla začít něco dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14379
24.11.19 10:26

Vždyť vás nikdo nenutí tam být :nevim: Já bych tedy takhle nebydlela, ani kdyby mi platili, vůbec nechápu, co lidi vede k tomu, nastěhovat se do baráku k rodičům. Nefunguje to nikde, nebude ani u vás, buď se s tím smiř nebo odstěhuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14379
24.11.19 10:28
@Anonymní píše:

Tak to nedělej. Není tvoje povinnost hostit švagrovou s rodinou, takže pardon, letos budete dole, tady máte misku cukroví a nazdar. Jestli si to nedokážeš vykomunikovat, tak tady žádnou zázračnou radu nedostaneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.19 10:29

@Jana525 Nikdy jsme je nenechali sami, ani když byli ještě s tchánen Nejsem nějaká hyena, jak to možná z příspěvku vyznělo. Jen mě prostě mrzí to, že my se můžeme co se týče tchyně rozkrájet(zveme ji na obědy o víkendech, aby nemusela vařit a nebyla sama, vozíme na nákupy, řešíme hromadu věcí kolem), ona nikdy ani nepoděkuje, bere vše jako samozřejmost. Nikdy neřekne, že malého pohlídá, uvaří pro změnu ona(je jí 58 let, není zase tak stará) a švagrová si prostě řekne, že jí tam na Vánoce nechce a zase to dopadne jako každý rok.

• Nahlásit
  • Citovat
24.11.19 10:32
@Anonymní píše:
@Jana525 Nikdy jsme je nenechali sami, ani když byli ještě s tchánen Nejsem nějaká hyena, jak to možná z příspěvku vyznělo. Jen mě prostě mrzí to, že my se můžeme co se týče tchyně rozkrájet(zveme ji na obědy o víkendech, aby nemusela vařit a nebyla sama, vozíme na nákupy, řešíme hromadu věcí kolem), ona nikdy ani nepoděkuje, bere vše jako samozřejmost. Nikdy neřekne, že malého pohlídá, uvaří pro změnu ona(je jí 58 let, není zase tak stará) a švagrová si prostě řekne, že jí tam na Vánoce nechce a zase to dopadne jako každý rok.

No jo no, blbej kdo dává, blbější kdo nebere :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13226
24.11.19 10:34

Tak přestaň být tak strašně hodná. Myslela jsem, že je tchyně mnohem starší a v důchodu. V 58 letech není tak stará a jestli zvládá cestování a kamarádky, tak si asi zvládne i uvařit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6082
24.11.19 10:34
@Anonymní píše:
@Jana525 Nikdy jsme je nenechali sami, ani když byli ještě s tchánen Nejsem nějaká hyena, jak to možná z příspěvku vyznělo. Jen mě prostě mrzí to, že my se můžeme co se týče tchyně rozkrájet(zveme ji na obědy o víkendech, aby nemusela vařit a nebyla sama, vozíme na nákupy, řešíme hromadu věcí kolem), ona nikdy ani nepoděkuje, bere vše jako samozřejmost. Nikdy neřekne, že malého pohlídá, uvaří pro změnu ona(je jí 58 let, není zase tak stará) a švagrová si prostě řekne, že jí tam na Vánoce nechce a zase to dopadne jako každý rok.

Hele a ona si neumi uvarit? Chapu spravit ji, co potrebuje, pripadne dovezt nakup, ale zas to neprehanet. Je i pro ni dobry, aby byla co nejdele sobestacna. Ma nejake zajmy, chodi treba cvicit, plavat, na kafe s kamaradkou? pokud ne, snazila bych se ji k necemu takovemu dokopat. Pokud zila jen s tchanem a pouze pro rodinu, tak se vlastne musi naucit najit znovu smysl zivota.
Ze 58 let je malo, bych tak za jiste nebrala. Kazda jsme na tom jinak a kdyz u nekoho po ctyricitce zacne menopauza, tak se muze zacit sypat jak fyzicky, tak psychicky.
Ale na Vanoce bych ji proste samotnou nenechavala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11410
24.11.19 10:35

Tak v 58 letech bych kolem ní opravdu neskákala, pokud není invalidní…Na nákupy atd. si klidně může dojet ani hromadu věcí bych za ní teda neřešila. Pozvala bych jí na oběd občas v neděli, jinak ať se stará sama o sebe. Pokud není schopná třeba jednou za měsíc uvařit ona a pozvat vás, nedělala bych to taky. Musíš prostě nastavit to, jak chceš, aby to bylo a hotovo. Na vánoce bych jí teda samotnou nenechala, ale řekla bych švagrové, že každý rok u jednoho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
372
24.11.19 10:35

V našem domě má svůj byt manželova babička. Má ještě dceru a dvě vnoučata a ti za ní jezdí na návštěvu tak 4krát do roka, žárovky, odvoz k doktorům, rehabilitace, Vánoce, když něco potřebuje zařizujeme my. Tohle je prostě úděl toho, že s námi je v domě, ale nevadí nám to.Taky jsme museli vyplácet manželova bratra a zrekonstruovat si patro, ale i tak jsme zaplatili míň než za nový dům, to máte určitě tak i vy. Proč by vám ona měla přispívat na rekonstrukci, když už takhle jste dostali půlku domu. Buď ráda, že se vám do života neplete a vyměnit žárovku snad není problém, to je úděl za to že bydlí s vámi, taky jste měli určitě možnost si koupit něco dál od ní vlastního, ale spočítej si to, to by určitě vyšlo mnohem dráž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama