Nerozumím si s mámou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.11.19 00:02

Nerozumím si s mámou

Je mi čím dál víc smutno ze vztahu s mámou. Myslím, že mě vychovala dobře, ale od puberty jsme se strašně odcizily a je to čím dál horší. Nepotřebuju od ní žádnou pomoc, materiální ani třeba hlídání apod. Stačila by mi její pozornost. :nevim: Sama od sebe se neozve, když jí tak 2× do měsíce volám já, je to jen - jak se máte? A je vidět, že ji ani nezajímá odpověď. Takové ty všeobecné fráze, jestli syn už chodí do školky apod. :nevim: Prostě vztah jak s cizí sousedkou, ne s vlastní mámou. Kolikrát jsem ji zvala na oběd, nebo se ptala, jestli s námi někam půjde (nestojím nutně o návštěvy jen o dětech a o kafíčkách) a vždycky si najde nějakou „hrozně neodkladnou výmluvu“ - kdyby řekla nechce se mi, bude mi to milejší. Proč to dělá? Já jsem jí nic neudělala. :nevim: Pořád mluví o tom, jak je vyčerpaná a má toho moc, nabídku pomoci ale odmítá. Popravdě nevím, co pořád dělá. Chodí do práce a má domácnost sama pro sebe. Je plně aktivní, není stará a nemohoucí. Nevaří, nemá zvířata, nemá ani koníčky o kterých bych věděla. Mám toho několikrát tolik a čas bych si ráda našla. Ale ona o to asi nestojí. Na druhou stranu pak slyším od jiných, jak se chlubí vnoučaty a jak by s nimi pořád byla, ale nestíhá to. No, viděla je párkrát v životě. :think: Je nějaký způsob, jak ji přimět vyříkat si to narovinu? Nebo to nějak napravit? :nevim: Neumím nad tím mávnout rukou. Anonym, osobní.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2415
23.11.19 00:20

Co treba jo vzit na nejaky adventni vylet? ze kdyz jsou ty vanoce, ze bys s ni rada stravila nejaky cas, Nebo jen na trhy na svarak a tam to v klidu probrat? Moje mama je zase kdyz ji denne vecer nepodam raport tak je v nervu a pise jestli zijem :roll: tchyne ta se manzelovi ozve jednou za mesic kdyz neco potrebuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.19 01:29

Ty jo moc nevim co poradit neb mam sama problem s vlastni mamou… V podstate veskere zivotni momenty, kdy jsem ji potrebovala, tak se ke me otocila zady.Ve 20tii jsem zjistila, ze si na me vzala pujcky a musela jsem to splatit, o par let pozdeji kdyz jsem otehotnela a nasledne o miminko prisla, tak me osocila, ze jsem „dcera na hovno“ protoze ji nejsem schopna dat ani vnouce! Nebavila se se mnou vlastne do doby nez jsem podruhe otehotnela, ted mam deti dve a o ty zajem ma, ale vicemene je to spise „projedu se s kocarkem do kavarny, kde si budu cist noviny“.Kdyz deti nechteji delat co chce ona, hned je ohen na strese a vyderacske reci…Sama nevim co s tim, ale nedokazu to utnout, natolik silna nejsem. Preji ti, abys prisla na zpusob, jak ten vztah zlepsit, me se to stale nedari :-(:think:

• Citovat
  • Nahlásit
2101
23.11.19 04:36

Neporadim, ale nejses v tom sama. S tim rozdilem, ze ja o jeji pritomnost ani nestojim, spis me to mrzi kvuli detem. Jsem zklamana a znechucena z jejiho chovani- presto, ze ma 5 deti, tak nikdo ze sourozencu s ni nevychazi moc dobre…
Nase deti ji maji moc rady, i kdyz ji vidi cca 4× v roce. Vnoucatama se taky porad chlubi, ale neprijede za nima a to byla hodne let nezamestnana, ale porad nemela cas… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
23.11.19 07:24

Ahoj a co treba necekat, az ona prijede k vam, ale zajedes ty k ni? Neohlasene. Treba zjistis, co dela, ze nema porad cas :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.11.19 10:03

Dává ti jasně najevo, že o tebe nestojí, takže mně osobně přijde zbytečné cokoliv dál řešit. To, že nad tím neumíš mávnout rukou, beru jako osobnostní slabost, ne jako dobrou věc. Je v pořádku, pokud tě to mrzí, ale máma ti najevo svůj postoj dala. Pokud se rozhodneš jí vypustit, tak i to mrzení bych hodila někam. Stejně jako ona evidentně hodila svoje pocity někam a je jen zdvořilá, protože asi nestojí o konflikty. Samozřejmě máš možnost jí říct, jak to cítíš, ale pokud, tak jí jen sděl své pocity, nic od ní neočekávaj, netlač na ni, nepodlézej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
23.11.19 11:25
@Anonymní píše:
Je mi čím dál víc smutno ze vztahu s mámou. Myslím, že mě vychovala dobře, ale od puberty jsme se strašně odcizily a je to čím dál horší. Nepotřebuju od ní žádnou pomoc, materiální ani třeba hlídání apod. Stačila by mi její pozornost. :nevim: Sama od sebe se neozve, když jí tak 2× do měsíce volám já, je to jen - jak se máte? A je vidět, že ji ani nezajímá odpověď. Takové ty všeobecné fráze, jestli syn už chodí do školky apod. :nevim: Prostě vztah jak s cizí sousedkou, ne s vlastní mámou. Kolikrát jsem ji zvala na oběd, nebo se ptala, jestli s námi někam půjde (nestojím nutně o návštěvy jen o dětech a o kafíčkách) a vždycky si najde nějakou „hrozně neodkladnou výmluvu“ - kdyby řekla nechce se mi, bude mi to milejší. Proč to dělá? Já jsem jí nic neudělala. :nevim: Pořád mluví o tom, jak je vyčerpaná a má toho moc, nabídku pomoci ale odmítá. Popravdě nevím, co pořád dělá. Chodí do práce a má domácnost sama pro sebe. Je plně aktivní, není stará a nemohoucí. Nevaří, nemá zvířata, nemá ani koníčky o kterých bych věděla. Mám toho několikrát tolik a čas bych si ráda našla. Ale ona o to asi nestojí. Na druhou stranu pak slyším od jiných, jak se chlubí vnoučaty a jak by s nimi pořád byla, ale nestíhá to. No, viděla je párkrát v životě. :think: Je nějaký způsob, jak ji přimět vyříkat si to narovinu? Nebo to nějak napravit? :nevim: Neumím nad tím mávnout rukou. Anonym, osobní.

Jako bych cetla o me mame. U nas to vygradovalo tak, ze uz ji vubec nevolam. Nema to smysl, nikam chodit nechce, jezdit uz vunec ne, radsi si chodi po obchodech a slevach, to mi pak nadsene vypravi, koho kde potkala. Kdyz jsem ji zvala na Stedry den k nam, na Silvestra, i ze ji privezeme a odvezeme, ikdyz jse ve stejn malomeste na navsteve, nema zajem. Uz jsem ztratila motivaci se snazit. Orvaka jsem to, ale co nadelam, cizi lide ji jsou prednejsi…tak aby jsi i na tuto variantu byla pripravena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.19 20:31
@nakreslenypanacek píše:
Dává ti jasně najevo, že o tebe nestojí, takže mně osobně přijde zbytečné cokoliv dál řešit. To, že nad tím neumíš mávnout rukou, beru jako osobnostní slabost, ne jako dobrou věc. Je v pořádku, pokud tě to mrzí, ale máma ti najevo svůj postoj dala. Pokud se rozhodneš jí vypustit, tak i to mrzení bych hodila někam. Stejně jako ona evidentně hodila svoje pocity někam a je jen zdvořilá, protože asi nestojí o konflikty. Samozřejmě máš možnost jí říct, jak to cítíš, ale pokud, tak jí jen sděl své pocity, nic od ní neočekávaj, netlač na ni, nepodlézej.

Nechápu. Jak jako moje slabost, jak jako zdvořilá, jak jako hodila někam? 8o Tak snad jsme nejbližší příbuzné a ne kusy plastu, ne?! Nikdo nepíše, že jí podlézám, snažím se ten nic moc vztah aspoň malinko udržet a ne ho jen tak zahodit a čekat, jestli se mámě ještě někdy budu hodit. Za mě jsou lidé od toho, aby se vídali a ne jim pak teatrálně nosit kytky na hrob. :nevim: Akorát nechápu proč za to mámě nestojím. Asi má až moc ráda svůj klid. Tak moc, že nemůže obětovat hodinu měsíčně své rodině, kupříkladu. Jo, asi je ve mně někde vzadu zakořeněná ta dětská touha po obyčejné pozornosti. :nevim: Nerozumím tomu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.19 21:59

Samozřejmě jsem navrhovala, ať s námi třeba někam jde. Jenomže jí není nic dost dobré. :think: Na všem jí něco vadí a najde si výmluvu typu „musím zrovna uklidit ve špajzce“ A to se nevnucuji, to zkusím tak 3× do roka ji pozvat s námi na výlet do lesa nebo třeba v zimě na běžky. Ale jinak, nesnáší davy, takže v adventu už z principu je proti všemu zaujatá, všechno je jen komerce a kýč, alkoholu by se nedotkla, předražené prodejce podporovat nebude, zdravý životní styl je pro ni zase moc umělý. :nevim: Jenom jednou jsem jí neohlášeně něco vezla, jela jsem okolo a měla v autě její věc, tak jsem přibrzdila, no byla tak nepříjemná, že jsme ani nevystupovali z auta všichni. 8o Asi si myslí, že mi obětovala mládí, vypiplala mě prvních pár let a tím to končí. Dál ji otravovat nemám. Nevím. Ani se o osobnějších věcech nemám šanci začít bavit. Mrzí mě to. Přitom vidím, že u tchánovců to jde. Nenuceně jim pomoct na zahrádce, pozvat je na kafe nebo jít s nimi na výlet. Sdílet běžné denní starosti a ne jen - co na vánoce a povinně popřát k narozeninám. Sami se aktivně zajímají nejen o vnoučata, ale i o mě a manžela. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat