Nevím, jak dále reagovat - dárky k narozeninám

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.11.19 15:06

Co na to říct?

Předem podotknu, že nic nečekám a nechci, ale nevím jak dále reagovat. Starší sestra dostala k narozeninám zaplacenou cestu se svou dcerou do ciziny, někam do emirátů. Já jsem k narozeninám dostala krabici ořechů od bot (asi na Vánoce na pečení) :mrgreen:
Od matky. Nevím jak se teď chovat. Neříkám že by jsem někam jela nebo chtěla zaplatit cestu, to fakt ne, ale zamrzí to.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
lucenka
21.11.19 15:09

A neměla třeba sestra kulatiny? Nebo se třeba mamce s něčím víc pomáhá? Nebo naopak mamka v minulosti nějak výrazněji pomohla tobě, dala to dražší dárek a teď to chce sestře kompenzovat. Takže bych to nijak neřešila.

• Citovat
  • Nahlásit
12797
21.11.19 15:09

A nebo to chtěla koupit hlavně vnučce a ta tam sama nepojede :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41793
21.11.19 15:10
@Anonymní píše:
Předem podotknu, že nic nečekám a nechci, ale nevím jak dále reagovat. Starší sestra dostala k narozeninám zaplacenou cestu se svou dcerou do ciziny, někam do emirátů. Já jsem k narozeninám dostala krabici ořechů od bot (asi na Vánoce na pečení) :mrgreen:
Od matky. Nevím jak se teď chovat. Neříkám že by jsem někam jela nebo chtěla zaplatit cestu, to fakt ne, ale zamrzí to.

Opravdu jí zaplatila celou dovolenou? Nepřispěla jenom? A ty třeba neslavíš ještě později, že bys dostala dárek pak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28733
21.11.19 15:15

Neznáme situaci, jaké máte všichni vztahy, jak ste na tom financne, jestli její narozeniny byly nějak významnější (kulaté), jestli ten zájezd nedostala třeba s dcerou napůl, nebo i jako k vánocům předčasně že už ji pak nic nedají a tobě jo… Jinak bych neřekla nic, sestře bych to přála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.19 15:19

Ne, neměla. No oni ty vztahy u nás jsou trochu složitější. Já mám děti čtyři a 2 dospělé a 2 mladší, starší sestra má jednu dceru. Sestra teď žije s matkou, protože po rozvodu se nezvladla ještě postavit na vlastní nohy nebo spíš nechce. Ono to vždy bylo takový že koupila jeji dceři cokoli a mojim dětem většinou blbosti od vietnamců. Ale to jsem neřešila, spíš přehlížela. Mému synovi třeba ani nepopřála k narozeninám, ale jeho mladší sestře poslat balík s dárkem kdyz měla narozeniny. Jasný že tohle mě třeba jako matku mrzí. Jen ta krabice ořechů mě prostě dostala a nevím jak reagovat :D

• Citovat
  • Nahlásit
54335
21.11.19 15:31
@Anonymní píše:
Ne, neměla. No oni ty vztahy u nás jsou trochu složitější. Já mám děti čtyři a 2 dospělé a 2 mladší, starší sestra má jednu dceru. Sestra teď žije s matkou, protože po rozvodu se nezvladla ještě postavit na vlastní nohy nebo spíš nechce. Ono to vždy bylo takový že koupila jeji dceři cokoli a mojim dětem většinou blbosti od vietnamců. Ale to jsem neřešila, spíš přehlížela. Mému synovi třeba ani nepopřála k narozeninám, ale jeho mladší sestře poslat balík s dárkem kdyz měla narozeniny. Jasný že tohle mě třeba jako matku mrzí. Jen ta krabice ořechů mě prostě dostala a nevím jak reagovat :D

Upec jim z nich buchtu na cestu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4191
21.11.19 15:36

Chápu, ale proč to řešíš tady a ne s mamkou? :nevim: normálně si s ní sedni a zeptej se co proti tobě má :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20885
21.11.19 15:38
@Anonymní píše:
Od matky. Nevím jak se teď chovat. Neříkám že by jsem někam jela nebo chtěla zaplatit cestu, to fakt ne, ale zamrzí to.

Jo zamrzí :hug: třeba si někdy dostala víc ty, nebo to vypadá /jsi v lepší finanční situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20885
21.11.19 15:41
@Anonymní píše:
Ne, neměla. No oni ty vztahy u nás jsou trochu složitější. Já mám děti čtyři a 2 dospělé a 2 mladší, starší sestra má jednu dceru. Sestra teď žije s matkou, protože po rozvodu se nezvladla ještě postavit na vlastní nohy nebo spíš nechce. Ono to vždy bylo takový že koupila jeji dceři cokoli a mojim dětem většinou blbosti od vietnamců. Ale to jsem neřešila, spíš přehlížela. Mému synovi třeba ani nepopřála k narozeninám, ale jeho mladší sestře poslat balík s dárkem kdyz měla narozeniny. Jasný že tohle mě třeba jako matku mrzí. Jen ta krabice ořechů mě prostě dostala a nevím jak reagovat :D

Aha, no máme jeden pohled. Mamka třeba nezkousla tvoje partnery, čtyři děti, že na ni nemáš čas, okřikla si ji za nevyžádanou radu. Tedy to bude skutečně tak, že se sestrou má lepší vztah již dlouhodobe. Kolik na tom máš svůj podíl víš pouze ty sama a když si sahnes do svědomí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15078
21.11.19 15:43

Docela mazec teda :roll: já takový přístup moc nechápu… Nevím, co máte mezi sebou, ale i tak. Dělat tak markantní rozdíly je nepatřičné a akorát to ve vztazích dělá paseku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7512
21.11.19 15:49

Znám z rodiny, bohužel s tím nic neuděláš. Otec vždycky své matce pomohl, zaplatil ji i třeba novou kuchyň a stejně pro ni nebyl dost dobrý. Oblíbené dítě je jeho sestra, co nic nemá, nikdy nic své matce nedala a nechtěla se o ni ani ve stáří starat (a to ji matka sponzorovala velkou část života). Přeneslo se to i na vnoučata, bratranec a sestřenice dostávali super dárky, babka jim přála k narozeninám a brala si je na prázdniny, můj sourozenec dostává přání k narozeninám a dárky a já mně ani nepopřeje. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3097
21.11.19 16:24

Tak ja bych byla asi v soku.. Tohle mi prijde jako nejaky naschval trochu, nebo potrestani? Nevim, ale ja bych z toho nebyla a mami se musela zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17774
21.11.19 17:37
@Anonymní píše:
Nevím jak se teď chovat.

S tím Ti tady bohužel nikdo nemůžeme smysluplně poradit - sama se nad tou situací musíš zamyslet a přiznat si, kde, jak a proč tohle celé vzniklo. Svou matku a svou sestru znáš celý život, my máme k dispozici šest řádků.

Možná je Ti ubližováno a jsi odstrkované, nemilované dítě - možná je to celé úplně jinak a vyprávění Tvé matky by těm šesti řádkům dalo jiný nádech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1233
21.11.19 18:29

Byly ty ořechy aspoň naloupané? :mrgreen: Ale vážně, mi by to bylo také líto, naštěstí mí rodiče jsou velmi spravedliví. A taky bohužel nemají na emiráty :lol: :lol: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat