Tchyně si dělá, co chce

Anonymní
28.11.19 08:42

Tchýně si dělá, co chce

Ahoj, nejdriv vas uvedu do situace, bydlime asi pet minut od manzelovych rodicu a mame prvni dite - 3 mesice. Tchyne si ho chce pujcovat do kocarku, vzdy to poda tak, ze to je pro me dobro, at si odpocinu nebo uklidim. Ze zacatku to bylo super, nakojila jsem a vedela jsem, ze mimco bude treba tri hodky v kocarku spat, jezdila tu kolem baraku a videla jsem na ne. Stihla jsem doma za tu dobu naprosto vse - od uvareni, uklidu i vyzehleni, takze super. Brala si ho vzdy tak jednou max dvakrat tydne. Jenze ted uz to je takove nepredvidatelne, cvicime vojtovku a nemame uplne rezim a kdyz mi tchyne rekne ve dve si ho vyzvedne, je to pro me stresujici. Uz jsem ji rikala, ze pro me by bylo nejlepsi se treba domluvit na priblizny cas, podle toho, kdy maly bude jist atd a jen ji upresnim smskou, ze ma vyjit a uz ho mezi tim dam do kocarku a pockam pred domem. Ale tohle proste nefunguje, i kdyz to ma pet minut. Cim je starsi mimco, tim mam pocit, ze se o nej vic bojim. A navic jsem ke tchyni tak nejak ztratila duveru, minule byla na navsteve, maly si hral pod hrazdickou na zemi, ja varila kavu, prijdu do obyvaku a polil me pot, drzela maleho ve svisle poloze a vubec mu nedrzela hlavu. A hulaka jeee ten uz drzi krasne. Pritom nedrzi vubec, ma slabe sijove svaly a kvuli tomu cvicime. Kdyz ji manzel opakovane rekl, at mu drzi hlavu, neuposlechla, to uz ji rekl i tchan a ona nic, tak si ho manzel vzal. Rikala jsem manzelovi, ze mam strach ji ho pujcivat, aby ji nenapadlo vytahovat ho z kocaru a on, ze to by neudelala. Priste si ho vzala do kocarku, prselo, rikala jsem ji, jestli to neni zbytecny, ona, ze ne, ze s nim chce travit cas, za hodinu ho sla vratit a potkala se u domu s manzelem (sel z prace) a maly nespal, tak ho chtel jeste povozit v kocare, ale bylo mu divne, ze nemuze usnout, tak prisel nahoru a volal tchyni, jestli ji maly spal a ona, ze jo, ze usnul a pak ho vzala domu. Bydli v panela, kde je vytah az v prvnim patre a k vytahu jsou schody a dost prudky najezdy, i my s manzelem mame, co delat, tchyni je 60 a ani jednomu se nam nelibilo, ze ho vzala domu, kdyz rekla, ze jdou na prochazku. Byla s nim hodinu a musela ho brat domu. Prvni tvrdila, ze si sla jen pro rukavice - mame (ted uz tvrdi, ze si sla pro salu) a tvrdila, ze ji pomohl s kocarkem tchan, ktery nam rekl, ze taky nechapal, jak ho mamka sama vytahla nahoru (takze nepomohl). Takze to lhani me taky dost nastvalo. A kdyz tu byli na navsteve a manzel ji rekl, ze se nam nelibilo, co udelala, tak se jeste urazila, proc se k tomu porad vracime, ze se nic nestalo. Ma pravdu, nic se nestalo, ale ja ted k ni nemam duveru a nevim, co vymysli priste… hlidani nepotrebuju, jen jsem ji nechtela zakazovat maleho si vzit. Co byste delali v me situaci? Krivdim ji?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.11.19 08:45
  • mame rukavnik.
  • Citovat
  • Nahlásit
3356
28.11.19 08:50

Mně by tedy nevadilo, co udělala, prostě bych jí požádala, ať to příště udělá jinak, ale to lhaní by mi vadilo dost. Lze takhle všem? Pokud ne, tak bych se zamyslela nad tím, proč se bojí vám říkat pravdu :nevim: mám takovou babičku, která když udělá blbinu, tak ti do očí bude tvrdit, že se to nestalo, i když jsi u toho byla :lol: ale ta to dělá všem :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
28.11.19 08:51

@inkakřivák dnes se urodilo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1360
28.11.19 08:52

A co že to dělá tak strašného? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21310
28.11.19 08:53

Vyvádíš úplně zbytečně. Tchýně se k malému chová normálně, ničím ho neohrozila a ty byses měla hodit trochu do klidu. Zase z ní nedělej nezodpovědnou babu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.19 08:57

Takze nikomu z vas by nevadilo, kdyby miminku nedrzela hlavu ani kdyz ji to manzel i tchan rekli, ze se vyvraci a kdyz vi, ze s nim kvuli tomu chodime na vojtovku?

• Citovat
  • Nahlásit
1558
28.11.19 08:58

No hele, nedivim se ti. Je to divny chovani, taky bych nemela dobry pocit. Asi bych si s ni sedla, uvarila bych ji kafe a rekla bych ji na rovinu, ze hlidani nepotrebuju, ze jsi ale rada, ze chce s malym travit cas, sle at te pochopi, ze mas za nej zodpovednost a strach. Ze si prejes, kdyz se na něčem domluvite, aby to dodrzela. Ze si proste nepreju, kdyz jde ven s kocarkem, aby s nim jezdila domu, bez tveho vedomi. To se proste nedela a kor kdyz vi, ze ti to neni jedno. Ze jinak proste bude travit cas spolecne, ale samotnou ji s nim poustet nebudes. At se klidne urazi, ale myslim, ze rozumna zenska se chytne za nos a prizousobi se. Nechces po ni nic, co by se nadalo plnit. Navic, kdyby cokoliv, ma mobil, muze zavolat a domluvit se s tebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11197
28.11.19 08:58

No a to se nemůžete normálně domluvit? Ty máš strach, to chápu ale jak říká ona, nic se nestalo. Tak se pro příště domluvte, že prostě sama ten kočár tahat nebude, malému bude držet hlavu atd. To lhaní je na prd, ale přijde mi, že ona lže, protože ví, že když řekne pravdu, tak bude zle :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
28.11.19 09:00

Tak stara se. Doladit jeste drobnosti a hotovo. To, ze lze, tak to bych pripisovala tomu, ze se boji nasledneho konfliktu. Hele moje tchyne ho mela 2× v lete. A jsou mu 4. A nevypada to, ze by se situace zmenila. Zkusila bych s ni hodit rec u kafe, rict, ze jsi za jeji pomoc vdecna, ale ze aby byla spokojenost na obou stranach, bylo by fajn doladit male detaily. To, ze nepotrebujes hlidani ted neznamena, ze se hodit casem nebude. Ono dokud je clovek zdravy, je to ok, vse zvlada. Ale staci viroza a jeste budes rada za povozeni a chvilku klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5983
28.11.19 09:01
@Anonymní píše:
Takze nikomu z vas by nevadilo, kdyby miminku nedrzela hlavu ani kdyz ji to manzel i tchan rekli, ze se vyvraci a kdyz vi, ze s nim kvuli tomu chodime na vojtovku?

Tak jí to dítě nedávej :zed: Jsi snad němá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35440
28.11.19 09:01

Ano křivdís jí. Buď ráda, pomáhá ti, když prijde pro dítě dřív, no tak chvilku počká, co na tom. A že vzala dítě domů, však co. Zabila je? Zmrzačila? Očividně sama zvládla to, co musíte vysva s manželem. Není žádná vetcha a senilní stařenka. Holky neblbnete tolik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2596
28.11.19 09:02

Měla tvého partnera, tak se asi umí postarat o dítě. Já osobně předám kočár s dítětem a už neřeším, co s ním ten někdo dělá. Nechápu třeba takové to - nevytahovat z kočárku. Proč? Kdyby bylo pokaděné, tak v tom bude ležet? Co bych dala za tak časté hlídání. Já mám štěstí, že občas seženu někoho kvůli brigádě, ale rozhodně ne často a ne proto, abych měla oraz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2429
28.11.19 09:03

Tchyni zdůrazni, že to PAN DOKTOR takto nařídil, že to není jenom z vaší hlavy, že se tak nebude nosit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
28.11.19 09:04

Já ti rozumím a nemyslím si, že je to přehnané, že vyvádíš zbytečně atd. Chápu tvůj strach o dítě. Mám tchyni trochu jako ta tvoje. Hodná, pomáhá, vozí (la) a hlídá ráda, ale několikrát udělala něco podobného tomu, co píšeš. Vysvětlili jsme, já opatrně, manžel se přidal. A nějak si to sedlo. Už „poslouchá“ :lol: (nadsázka) a já se o děti o děti bojím méně. Jednak jsou dvě, jednak jsou už větší..
Myslím, že i vy si to vyjasníte, nastavíte a bude to ok. Jsou na světě -a na emiminu :mrgreen: mnohem horší tchyně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat