Jak si vymezit hranice a získat respekt příbuzných?

Anonymní
27.11.19 21:48

Jak si vymezit hranice

Zdravim Vas vsechny.Vim,ze tema o kterem pisu se tu uz jednou objevilo a slo taky o svagrovou.Ale i tak se chci vypsat.Mam 8mi mesicni miminko a jsem cerstve tehotna. Misto strachu z porodu mam strach z toho, ze si moje miminko budou chtit pujcovat osoby, kterym bych sve dite rozhidne pujcit nechtela.Kdyz se mi narodilo prvni mimi, tak clenka nasi rodiny mi po trech dnech prakticky bez zeptani popadla kocarek a sla s malou na prvni prochazku beze me..za to se svou kamaradkou.Tim padem ji ukazala spouste lidem ve vesnici, coz mi hrozne vadilo, ale hadat jsem se v tu dobu nechtela.Pak prisly dalsi nabidky na pujceni kocarku. Nakonec jsem ji napsala, ze jsem nervozni bez male, tak dala chvili pokoj. Nemluve o tom, ze bydli kousek od nas, takze u nas byla kazdou chvili okukovat malou.Ted pri druhem bych ji dopredu chtela dat vedet, ze tohle miminko beze me ven opravdu nevezme..minimalne pul roku.Tu dotycnou vubec nemusim a na vozeni mam jine adepty.Co a jak ji rict popr. naznacit. I co se tyka castych navstev??poradte

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10765
27.11.19 21:51

Prostě jí to na rovinu říct. Jsme obdařeni umem komunikace, tak jí používej. Jaká bude odezva, to je věc jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171
27.11.19 21:54

Jestli jde o švagrovou pak je na jejím bratrovi, aby si ji trošku srovnal do latě. Mě přijít vzít mimino a vyrazit s ním kam se jí zachce tak její prd.el pozná středověk :lol: to samé s návštěvy. Pokud tvůj manžel nemá koule na to, aby sestře sdělil, že její chování je krajně nevhodné musíš to udělat sama. Jestliže ji nemáš ráda a nemáš strach tak ji to prostě řekni na rovinu „nepřeji si aby si sem chodila bez předchozího zeptáni a v 6ti neděli tě nechci vidět vůbec, totéž platí i o dítěti pokud něco chceš nejdříve se zeptej“ pak už stačí až se zeptá říci ne. S lidmi, kteří nemají soudnost se jinak než tím, že na to půjdeš důrazně, nedomluvíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1677
27.11.19 22:02

:roll: nechceš mi ji poslat já už jsem 4roky bez pomoci. Hodila by se mi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
27.11.19 23:11
@Anonymní píše:
Zdravim Vas vsechny.Vim,ze tema o kterem pisu se tu uz jednou objevilo a slo taky o svagrovou.Ale i tak se chci vypsat.Mam 8mi mesicni miminko a jsem cerstve tehotna. Misto strachu z porodu mam strach z toho, ze si moje miminko budou chtit pujcovat osoby, kterym bych sve dite rozhidne pujcit nechtela.Kdyz se mi narodilo prvni mimi, tak clenka nasi rodiny mi po trech dnech prakticky bez zeptani popadla kocarek a sla s malou na prvni prochazku beze me..za to se svou kamaradkou.Tim padem ji ukazala spouste lidem ve vesnici, coz mi hrozne vadilo, ale hadat jsem se v tu dobu nechtela.Pak prisly dalsi nabidky na pujceni kocarku. Nakonec jsem ji napsala, ze jsem nervozni bez male, tak dala chvili pokoj. Nemluve o tom, ze bydli kousek od nas, takze u nas byla kazdou chvili okukovat malou.Ted pri druhem bych ji dopredu chtela dat vedet, ze tohle miminko beze me ven opravdu nevezme..minimalne pul roku.Tu dotycnou vubec nemusim a na vozeni mam jine adepty.Co a jak ji rict popr. naznacit. I co se tyka castych navstev??poradte

Napisu ti narovinu, ze mam celozivotne s lidmi tveho razenj problem. Jsem zvykla na primou komunikaci, ale uz jsem lety pochopila, ze nekteri lide proste o ni nestoji. Radeji druhym odsouhlasi vse s vyrazem, ze je to vlastne OK a pak jdou a placou nekomu na rameni, jak ten/ta zla se chova hrozne. Ti je samozrejme lituji ( pac kdyz nekdo chudak place) a tak vznikaji ruzne pomluvy a intriky a rozjizdii se kolotoc hnusaren. Ja jsem na podobne cachry, machry asi hloupa, nikdy se v tom neorientuju. Kazdopadne uz jsem mnohokrat skoncila jak v roli utesovala pred zlymi lidmi, kterym se proste neda postavit a nebo dokonce roli tech zakernaku. Jinak ad vozeni meho ditete svagrovou, dite ma nejenom matku, ale i otce - pokud otec sveri dite manzelce sveho bratra na vozeni, tak s tim tezko neco udelas. Kazdopadne se o tom muzete pobavit. Ty dite samozrejme muzea sverit komu chces a nemusis se s tim obhajovat nikomu jineho nez jeho otci. -)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
919
28.11.19 08:31

@KaroliS souhlas, vždy trochu žasnu, když někdo dospělý má problém říct jednoduchou věc, zejména když jde ještě o jeho dítě.
Zakladatelko, nenaznačuj, prostě řekni. Lidé povětšinou nemají křišťálové koule, aby věděli, co chceš a co ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11198
28.11.19 08:40

No a nebylo by lepší, si to prostě vyříkat? Jestli ke všemu přistupuješ tak, že řekneš, nechtěla jsem se hádat, tak se pak nediv :nevim: Zajímalo by mě, co to je, prakticky bez zeptání. To jsi nevěděla, že jde ven s kočárem, nebo ti to oznámila a šla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caboverde
28.11.19 08:43
@rena621 píše: :roll: nechceš mi ji poslat já už jsem 4roky bez pomoci. Hodila by se mi

To je ale neskutečný žvást. Taktéž jsem bez pomoci, vzhledem k tomu, že nemáme s manželem žijící rodiče, až na jednoho, který má vážná zdravotní omezení, přesto bych si podobnou výpomoc nepřála. Jak můžeš vědět, o jakého člověka se jedná charakterově, a že by ti taková pomoc skutečně vyhovovala. Je to prázdný výkřik do tmy.

• Citovat
  • Nahlásit
1677
28.11.19 09:13
@Caboverde píše:
To je ale neskutečný žvást. Taktéž jsem bez pomoci, vzhledem k tomu, že nemáme s manželem žijící rodiče, až na jednoho, který má vážná zdravotní omezení, přesto bych si podobnou výpomoc nepřála. Jak můžeš vědět, o jakého člověka se jedná charakterově, a že by ti taková pomoc skutečně vyhovovala. Je to prázdný výkřik do tmy.

Prázdný výkřik do tmy :potlesk: Nevím co to je za osobu ale Ty předpokládám, že jsi dospělá a inteligentní. Umíš psát tak snad i umíš mluvit??… To je tak těžké říct : nepřejí jsi aby si brala moje dítě? Nedám Ti ho už (nikdy)ke mě nechoď na návštěvu.
Máš pravdu nevím co to je za osobu ale projevila ochotu Ti pomoc bez ohledu na to co Ty tu o ní píšeš. Vztekem nic nevyřešís. Prostě konej!!!..
Pockej až budeš mít 2 děti se nezastavis. Vím to já to totiž mám taky tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18989
28.11.19 09:46

@KaroliS jo jo, máme to v rodině, ale teda rozdíl je, že dotyčná neplace. Trvalo mi to dlouho to prokouknout. Takhle já jsem ráda, vše odkyve, odsouhlasí, podpoří ale vlastně to není „ona“, na škodu to není samozřejmě, ale si říkám, že musí být vnitřně hrozně deprimovana :think: jinak se mi taky stalo, že můj otec alkoholik chtěl nutně chovat syna a jak sem se tady tomu smála, tak opravdu došlo k tomu vytrhnuti z náruče :zed: no člověk je někdy nepripraven a stalo se to jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
28.11.19 13:59

@Bubla Bůčková Z moji zkusenosti tyhle lidi hodne pomlouvaj, aby si odfiltrovali, co si opravdu mysli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caboverde
28.11.19 23:26

@rena621 What? Nemám se zakladatelkou tématu nic společného, takže mi tak nějak uniká smysl toho, kde a co bych měla konat. Akorát mi přišlo absurdní, jak se hrdě biješ v prsa, že ty žádnou pomoc nemáš, a jak bys to ocenila. Já taky žádnou pomoc nemám, ani žádnou nepotřebuji a rozhodně bych ji neocenila. A příště si pořádně přečti, komu odpovídáš.

• Citovat
  • Nahlásit
Caboverde
28.11.19 23:29

@rena621 Koukám, že zakladatel je anonymní. No tak si nechej klidně u administrátora ověřit, že se mnou nemá nic společného. Já sem chodím akorát pro zábavu.

• Citovat
  • Nahlásit
Caboverde
28.11.19 23:31

@admin Můžete prosím potvrdit, že nemám se zakladatelkou tématu nic společného? Nemám zapotřebí, aby na mě místní slepice bezdůvodně útočily. Fakt ne :roll:, vřelý dík

• Citovat
  • Nahlásit
1677
29.11.19 10:25
@Caboverde píše:
@rena621 Koukám, že zakladatel je anonymní. No tak si nechej klidně u administrátora ověřit, že se mnou nemá nic společného. Já sem chodím akorát pro zábavu.

Ok. Vypadalo to, ze jsi autor.Ale nejsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat