Babyplus - prenatální výukový systém

980
16.8.04 21:33

BABYPLUS - prenatální výukový systém

Prosím o radu. Dnes mi moje maminka poslala kontakt na přístroj BABYPLUS - jehož cílem je stimulace děťátka ještě v bříšku maminky.Ten přístroj není žádná levná věc, stojí kolem 4000,–Kč. Nemáte nějaké zkušenosti, neslyšeli jste o tom?
Okopírováno a upraveno z jejich stránek - www.babyplus.cz
BabyPlus je program obsahující šestnáct zvukových vzorců, vyvinutých na vědeckém základě, které připomínají tlukot matčina srdce. Jejich rytmus se v souladu s postupujícím těhotenstvím zrychluje. Tak se dítě postupně zapojí do učebního procesu, založeného na rytmech, které se přirozeně vyskytují v jeho prostředí.

Toto ?zvukové cvičení? upevňuje mozkové spoje právě v té vývojové fázi, jejíž průběh a výsledky jsou pro další život dítěte takřka klíčové. BabyPlus je v tomto směru první výukový program určený pro prenatální vývoj (tj. před narozením), jehož účinnost a efektivita byly vědecky dokázány. Děti před porodem stimulované tímto programem do života vstupují s výhodami v mnoha oblastech: od rozumové a vývojové až po emoční. BabyPlus pokládá i pevné základy tvořivosti.

Dítě vnímá produkované zvuky velmi přesně. Učí se rozlišovat zvuky vycházející z matčina těla od zvuků vysílaných reproduktory přístroje. Tím učení začíná. Mozek se učí zvuky ze dvou zdrojů porovnávat stále rychleji. Na základě tohoto procesu se stále rozšiřuje kapacita a činnost paměti.

Mají při narození méně stažené svaly, přicházejí na svět s otevřenýma očima a roztaženými prsty na rukou, přičemž podstatně méně pláčou.
Mají lepší spánkový režim.
Celkově lépe prospívají.
Vyvíjejí se rychleji.
Déle udrží pozornost.
Jsou vývojově i rozumově dříve připraveny na vstup do školy. ________________________________________________________

Díky Desty a Cipátko 19+0tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
16.8.04 21:49

Milá Desty,
o tomto výúkovém programu jsem četla nějaký článek, kde lékař dokazoval, že přestože podle výrobce přístroje to má velkou řadu výhod, je to pro dítě škodlivá věc. Já jsem zastáncem všeho přrozeného, tak možná právě proto mu dávám za pravdu. Myslím si, stejně jako on, že dítě by mělo být stimulováno pouze přirozenými zvuky, které jsou už tak dost v maminčině bříšku hlasité a když se prý pouští zvuky z toho přístroje, musí přehlušit všechno ostatní,aby je dítě dobře slyšelo a to je pro nenarozená miminka moc stresující. Osobně bych takhle svoje miminko nechtěla stresovat. Proč taky? Když má být člověk hloupý, tak nějaké 4 tisíce za pochybný přístroj a pár měsíců kraválu v bříšku, z něho Einsteina neudělá. Řekla bych že když se maličké bude postupně učit pod vedením své maminky, dá mu to do života mnohem víc. Vsázím na řeč a doteky a ne na elektroniku. Jestli se rozhodněš pro zakoupení toho přístroje, tak ale určitě napiš jaké s ním máš zkušenosti, neříkám totiž, že mne to nezajímá. Zajímá a dost, ale nebudu ze svých dětí dělat pokusné králíky.
Radka+2 dětičky

• Nahlásit
  • Citovat
980
16.8.04 21:55

Radino, já mám podobný názor - ale chtěla jsem slyšet ještě další - nestranný. Děkuju ti za tvou podporu. Desty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.8.04 15:23

Ahoj,

o tom přístroji jsem taky už četla. Ale na rozdíl od Radiny se nemyslím, že by to mělo dělat nějaký „kravál“. Má to vydávat jemné zvuky, napodobující tlukot srdce. Asi bych za to taky nedala 4000, ale proč hned všechno odsuzovat. Připadá mi to podobné, jako bych si na bříško položila reproduktor a pouštěla svoji oblíbenou hudbu. Dítě ten přístroj přece musí slyšet přes břišní stěnu velmi tlumeně. O škodlivosti mě teda Radina svými argumenty nepřesvědčila. Ale souhlasím s ní v tom, že mámin hlas a pohlazení určitě žádná elektronika nenahradí.

Mějte se
Kačkač (1 dítě + jedno v bříšku)

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
17.8.04 18:33

Kačkačko, já se jenom zeptám: zkoušela jsi se někdy potopit ve vaně pod vodu? Vnímala jsi někdy jak voda přenáší nahlas i tlumené a tiché zvuky? V paneláku ve vaně se dají slyšet věci… :D
Fakt jsem napsala jenom můj názor, možná že až se rozhodnu pro 3. mimčo, budu už názorama někde jinde a tenhle přístroj použiju.
Nepoužiju,! Jenom nikdy neříkám nikdy 8O

• Nahlásit
  • Citovat
980
17.8.04 18:44

Ahojky, mě totiž děsně zaráží i ta cena - 4000 - to je už skoro kočárek a to nepočítám další věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
17.8.04 20:06

Ahoj, řekla bych, že je to jen další způsob, jak z lidí vymámit peníze. :twisted: Předložíte rodičům nějaký děsně úžasný přístroj, vychválíte ho až do nebes a pak už jen kasírujete penízky, které rodiče v domnění, že dělají to nejlepší pro svého potomka ochotně vysolí. Třeba se pletu a tahle věc je opravdu úžasná :oops: , ale mámičů peněz je jen v naší republice až moc, takže jsem dost opatrná. Stačí se podívat třeba na reklamy, které Vám slibují, že s jejich přípravkem zaručeně zhubnete 20Kg za čtyři týdny aniž byste se omezovali v jídle a museli cvičit. :roll: :roll:
Toť můj názor. Nic víc. :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.8.04 13:27

Moje známá učitelka má dva sourozence, kteří vyrůstají spolu v dvojjazyčné rodině. Jeden se ve škole učí velmi lehce a dobře, ale ten druhý sourozenec má velké potíže - prý nezvládá, že na něj doma mluví dvěma jazyky, a tak nestačí vnímat ani běžné školní učivo. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.8.04 17:47

reakce

Ahoj Desty, já bych asi hladila bříško ručně a pouštěla mu hudbu od vážné až podnešní spotřební a pobrukovala si.Můžeš dokonce navštěvovat kurzy jazyka .Dítě přes bříško vnímá víc než si člověk myslí, ale mám velmi nadaného synaa to díky tomu, že jsem s ním i mluvila a td,a přístroj je podle mého názoru pitomost, na to si přece postačíme sami:-)))
ještě reaguji na Petru to co tu popisuješ stěmi dvěma dětmi není závislé vůbec na dvojjazyčných rodičích a vnímání dětí, ale na tom jak se jim vyvíjí vnímání a to je bohužel i u sourozenců většinou rozdílné.Dělám v genetice a tam se tím zabýváme dost často,protože si rodiče myslí, že je to dáno tím, že dítě nestíhá.Většinou je to tím, že prvnímu dítěti se člověk věnuje víc než tomu druhému, ale to až po narození.Ivana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.11.04 07:09

Babyplus

Ahoj všichni,
kteří jste se tu zabývali tématem zda ano či ne Babyplus. Píšu jen na chvíli, pokud byste měli zájem dozvědět se něco víc..můžete se mi ozvat na email. Mám 2a 3/4 roční holčičku s kterou jsem Babyplus absolvovala a musím všem říci, že pokud bych někdy měla ještě jedno dítě, tak vůbec nebudu váhat. Nejde o to mít geniální dítě (to ani Šárka není), ale jde o to mít klidné dítě, které od malinka v noci spí, poslouchá, co člověk říká (tím nemyslím rozkazy) a které se umí soustředit a vydrží u různých činností.
A teď o tu cenu…zdá se Vám přemrštěná, ale já sama jsem Baby plus pořídila " z druhé ruky" za 1700,– . a pro srovnání -(Šárka má o 5 let staršího Ondru - u kterého byla zjištěna LMD…nejsem z těch maminek, kterým by bylo jedno, že paní učitelky ve školce tvrdí, že dítě neposlouchá, a zabývá se něčím jiným nž má…zkrátím to za nápravy LMD ( Biofeedbacka a Kineziologii) jsme dali už okolo 20.000,–… S Babyplus se dá LMD předejít… Zdraví všechny Katka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.11.04 07:12

Babyplus

ještě ten můj email… k.kopuleta@volny.cz

• Nahlásit
  • Citovat
171
12.11.04 11:32

Mila Kako,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
12.11.04 21:53

Ahoj holky,
taky jsem o něm uvažovala, protože jsem o něm slyšela a četla mnohokrát. Pro jedno dítě se mi to zdálo drahé a zrovna tohle dítko mělo problémy s vývojem mozku už v prenatálním stavu. Možná by cílená stimulace pomohla nebo taky ne. To si zpětně neověřím. Ovšem na podobném principu stimulace nyní výsledky má, i když to jde hodně pomalu. No a pak přišlo nečekaně druhé dítko, nepořídila jsem přístroj, je v pohodě. A uvažuju o třetím … takže k tomu co obvykle ráda dělám - povídám, hladím a zpívám bříšku, pokud bude třetí, někde se po tom přístroji poohlídnu. Z druhé ruky.
Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
14.11.04 05:48

Ahoj holky!
Chci jen napsat vlastni zkusenost s Babyplusem. Jsem v zahranici a kdyz jsem byla tehotna, tento pristroj jsme si poridili.
Vysledek? Kacenka je zlaticko, usmevava, chytra a sikovna. Ale po pravde - nemyslim si, ze je to diky Babyplusu. Mam zatim jen jedno mimi (dnes uz deviti mesicni), takze clovek nemuze porovnavat.
Osobne si myslim, ze to v zadnem pripade neni na skodu. Ale zaroven to neni vec, bez ktere by se tehulka neobesla a rodila by se bez nej jen neusmevava, nechytra a nesikovna mimca. KDEPAK!!
Shrnula bych to asi tak. Kdyz clovek ma penize, proc to nekoupit. Kdyz jich nema na zbyt - o nic neprichazi..:)
Pekny den, Janca a Kaculka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
14.11.04 17:27

Ahojky, já o tom přístroji viděla reportáž.
Ne, že bych ho odsuzovala, ale tam nějaká paní povídala, že její dítě už v roku umělo počítat do deseti a já nevím co všechno. Já osobně bych nechtěla mít tak moc chytré dítě, tedy pokud by to byla opravdu pravda, myslím si, že bych ho tím přopravila o velký kus bezstarostného dětství. Ale je to jenom můj názor. Já ještě děti nemám jsem teprve snažilka. Ale Ať už se rozhodneš jak koliv, věřím, že se ti narodí šťastné a usměvavé miminko. :D
Přeji Tobě i miminku hodně zdravíčka!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama