mastičky

ED
64
16.8.04 18:16

mastičky

Ahojky všichni,

chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi mastičkou na zadeček a mastičkou na opruzeniny.
Asi je to dost hloupá otázka, ale stále více častěji se s tím setkávám ve všech knížkách, příručkách, časopisech, kde radí co vše si musí maminka připravit doma, než si svého vytouženého drobečka přinese domů.

Prosím i když se Vám tato otázka může zdát velmi banální, budu ráda, když mi někdo udělá jasno.
A kdyžtak můžete připojit i z vlastní zkušenosti názvy mastiček, které používáte.

děkuji

Evík 25tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2340
17.8.04 08:12

Ahoj Evíku,
opruzeniny bývají nejčastěji na zadečku proto bych řekla, že je to jedna a tatáž mastička :) Nám se osvědčil Aviril baby, používá se taky rybí mastička, když řekneš v lékárně, že chceš mast na opruzeniny, určitě Ti nabídnou několik možností.
Katka 34tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ED
64
17.8.04 18:05

Ahoj Katko,

moc Ti děkuji za odpověď. Také mi přišlo divné, že by mělo jít o dvě různé mastičky, ale stejně nepochopím, proč se to potom teda někde uvádí.

díky

Evík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
17.8.04 22:36

Ahojky,
my používáme Bepanthen a Rybilku. Bepanthen jsem používala i na odřené bradavky a dvorce z počátku trápení s kojením (odsávačky, nezvyklý nový „provoz“ díky mimku, během 3 dnů bylo vše již OK).
Nyní mi dochází, tak jsem sáhla po té Rybilce, kterou mi doporučila pediatrička i laktační poradkyně, stojí oproti Bepanthenu tak půlku…
Efina + mimísek 5 týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
17.8.04 23:04

Ahoj holky,

nedávno jsem byla u kožařky (mladá, nedávno dokojila) a ta mi na bradavky doporučila Erevit, prý nic jiného nepoužívala, nevím, možná by se dal použít i na prdelku a ještě mi doporučila, že miminko nemám mazat ničím jiným, než klasickou modrou indulonou. Prý je úplně nejčistší.

Lucie+ Slimáček (34+4)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
730
3.6.11 14:47

Ahoj !
Podle všeho je to myšleno takto :-) !Mastička na zadeček jako ochrana a prevence opruzenin!A Mastička na opruzeniny již vzniklé !Jako lék…Majda :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama