Bacily a miminko

Anonymní
14.2.20 10:32

Bacily a miminko

Dobrý den, zajímalo by mne, jak to máte vy. Já jsem celkem háklivá ohledně syna (2 měsíce). Hodně mám strach z bacilů atd. Doma každý den zametám a vytírám, aby bylo čisto. Ale například můj manžel je pohodář. Včera mi vyprávěl se smíchem, jak se mu syn u přebalování počůral rovnou na ruku a tu si pak dal hned do pusinky. Třeba mně by to stresovalo, že si dal do pusy bakterie. Nebo když si u přebalování sahá rukou na pindíka a hned ji samozřejmě dává do pusinky (tak se bojím). Tento příspěvek píšu i v souvislosti se středeční výměnou manželek. :) Koho příspěvek irituje, prosím neodepisujte. :andel: Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3352
14.2.20 10:34

Zametáním a vytíráním toho s bacilama moc nevyřešíte. Musíte kompletně desinfekcí projet celý byt! Jinak ten pár byl úplně cáklej, chudák díte. To pak bude tak nemocný, že si to nedovedou představit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
14.2.20 10:35

Nu.. jako ze si strci rucicku do pusinky.. co az poleze? Mam dve deti..u toho druheho to uz nijak moc nehrotim.. musi sii budovat nejakou imunitu..takze trocha selskyho rozumu.. nemuze se diteti vytvaret sterilni prostredi prece..co az pujde do skolky, skoly.. bude porad nemocne a z toho se zblaznis… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150
14.2.20 10:40

Tak říká se, že moč je sterilní, ne? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13642
14.2.20 10:48

Už jsi někdy slyšela o budování imunity? O tom, že děti žijící ve sterilním prostředí mají velké zdravotní problémy? Čerstvá moč je sterilní, takže fakt klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7574
14.2.20 10:54

Vytírám jednou týdně, někdy i jednou za deset dní, když není potřeba častěji. Vysávám denně. Kupodivu se můj syn dožil dvou let. Sedmiměsíční dcera se nejraději válí po zemi a vysmejčí každý kout. Ale denně vytírat a vše desinfikovat fakt nestíhám. Ani nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15282
14.2.20 10:59

Moji synové si kolikrát při přebalování do té pusy rovnou načůrali :mrgreen: neřeš to, nemůžeš mít dítě ve sterilním prostředí, nebude mít imunitu a pak chytne první bacil co se kolem mihne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1732
14.2.20 11:09

Syn oblizoval kolečka od kočáru. Asi tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1500
14.2.20 11:24

Já bych se teda spíš bála přehnaného uklízení a sterilniho prostředí. Doma jsem to s úklidem u miminka nepřeháněla, žádné každodenní vytirani ani luxovani, žádné neustále mytí dudliku nebo omyvani hraček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2395
14.2.20 11:27

Moč je sterilní. Nejvíc bakterií je na mobilu. Jestli saháš na mobil a pak neumytýma rukama na miminko… :nevim: V mokrém hadru se bakteriím určitě taky daří. A kolik jich je na/v houbičce u dřezu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
14.2.20 11:30

Moje je deti neziji ve sterilite a nebudou. Maji samozrejme hygienicke navyky, ale proste standartni uklid atd. Jsou zdrave. Zadne alergie. Jsou hodne venku, hrabou se v pisku, stavi hraze v potoku. Jsem za budovani imunity a ne za sterilni prostredi. To je podle mne cesta do pekla. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12470
14.2.20 11:33
@Anonymní píše:
Dobrý den, zajímalo by mne, jak to máte vy. Já jsem celkem háklivá ohledně syna (2 měsíce). Hodně mám strach z bacilů atd. Doma každý den zametám a vytírám, aby bylo čisto. Ale například můj manžel je pohodář. Včera mi vyprávěl se smíchem, jak se mu syn u přebalování počůral rovnou na ruku a tu si pak dal hned do pusinky. Třeba mně by to stresovalo, že si dal do pusy bakterie. Nebo když si u přebalování sahá rukou na pindíka a hned ji samozřejmě dává do pusinky (tak se bojím). Tento příspěvek píšu i v souvislosti se středeční výměnou manželek. :) Koho příspěvek irituje, prosím neodepisujte. :andel: Děkuji

To je pro mě „čistá špína“, takže nevadilo, ale spíš je to nechutný, ale zvlášť klukům, se to stává. Na výměnu nekoukám a moc asi nechápu. Myslela jsem, že má být řeč o návštěvách, chřipce, neštovicich :nevim: já měla koupený ještě aquaint a ten pravidelně stříkala prvních pár měsíců na vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3352
14.2.20 11:41
@TRG píše:
Moč je sterilní. Nejvíc bakterií je na mobilu. Jestli saháš na mobil a pak neumytýma rukama na miminko… :nevim: V mokrém hadru se bakteriím určitě taky daří. A kolik jich je na/v houbičce u dřezu!

Tak je snad logické, že takovej hadr a tu houbičku po použití hodíš do pračky a promáchneš to sanytolem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13642
14.2.20 11:46
@Cenarius píše:
Tak je snad logické, že takovej hadr a tu houbičku po použití hodíš do pračky a promáchneš to sanytolem.

Ne, není. Netrpím podobnou obsesí a pár bakterií mě nevyděsí. Já mám hrůzu spíš z toho sanytolu… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3378
14.2.20 11:48
@Cenarius píše:

Houbicku po pouziti do pracky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama