Basic studiní centrum

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
23.10.21 20:53

Basic studiní centrum

Ahojda kočky,
nevím jak je to v případě výuky čtení a psaní, ale v případě matematiky na druhém stupni základky je to katastrofa! S mým přitelem jsem vyhodila, a teď se podržte holky přes 50 000Kč!!! Holka se mi neposunula vůbec nikam, má pořád ty stejné problémy s matematikou ve škole! Hlavně, že hlásají individuální doučování, ale moje holka tam byla minimálně s jedním dalším žákem na jednoho lektora! To není individuální výuka a taky to tak podle toho dopadlo. Více než na žáka se soustředí na marketing a reklamu, objevila jsem letáky i u svého zubaře! Když už jsem nevěděla co s ní, tak jsem napsala email několika učitelům ze základních škol v okolí a jeden pan učitel se mi ozval a po několika hodinách bylo po problému. A cena cca 1500 Kč!!! Jenom se divím, že ředitelé a lektoři v Basicu nemají většinou ani pedagogické vzdělání a dokonce jsem viděla i inzerát, že stačí i výuční list na lektora a pokud projdete nějakými testy, tak vás přijmou. Pídila jsem se po tom, jak Basic funguje, protože mě to naštvalo, a tak jsem si o nich něco našla na internetu. Tak to jsem holky jen čuměla. Je to frančíza, lektoři pracují jako OSVČ a často je na pobočce jen sama paní ředitelka, protože lektorům dávají málo (musejí si platit socko a zdravotko), tak ten, kdo něco umí většinou odejde pryč. A to ještě údajně musejí ve svém volném čase roznášet letáky a shánět si svoje žáky (ale to jsem jen slyšela)! Ředitelé frančíz chtějí za nějaké školení, bez kterého nemůžete u nich učit, poplatek 10 000Kč! Ještě člověk nic nevydělal a už ho zkásnou o desítku! Hlavně, že všude vidím jejich osobní příběhy, lásku k dětem a učení bez mučení… Všude čtu, že děti jsou budoucí generace a že na nich nejvíce záleží. Zkuste si holky jít dělat lékařku bez vzdělání nebo právničku! Ale hold ve zdělání je to živnost volná a učit může kdekdo! Proč ne, já jsem pro, ale musí ta výuka taky za něco stát…no v našem případě tedy stála a hodně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3820
23.10.21 20:59

Tak jestli je někdo ochoten zaplatit za doučování někým, kdo má výuční list, tak si snad i zaslouží, že vyhodil desítky tisíc oknem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.10.21 21:10

Reakce na ProfZav

Děkuji za reakci, víte ale oni se Vám jaksi nepochlubí jaké vzdělání mají a jaké vzdělání mají jejich lektoři… Řeknou Vám jen, že mají odbornou přípravu vrámci Basicu a nějaké metody Ronna Hubbarta… Nevím jestli všichni lektoři mají jen výuční list, předpokládám že ne, ale když se podívate na zakladatelku firmy Basic, tak tam má jen MBA… To znamená, že nemá vysokoškolské vzdělání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.10.21 21:43

Radím všem holky!!!

Pokud se rozhodnete holky pro Basic, proč ne. Koneckonců je to hlavně o lidech a na jiných pobočkách to může klidně dobře fungovat. Vždy je to o přístupu jednotlivého lektora. Pokud to dělají pro ty děti, tak je to ok, ale pokud za tím vidí jen svůj byznys a peníze tak je to ko! A tak to podle mě holky je ve všech oborech lidské činnosti, no nemám pravdu?
Když půjdete do Basicu, tak aby jste měly jakousi jistotu, tak vám všem radím následující:

1. Vyžadujte individuální výuku, kterou Basic hlásí! To znamená jeden žák na jednoho lektora. Tak se Vaše dítě může nejrychleji posunout, pokud samo samozřejmě chce. Jinak jsou to vyhozené peníze! Hlásají individuál, tak ať to není jen přiblblý marktering!
  2. Trvejte na tom, že budute na hodině přítomni, aby jste viděli lektora v jeho činnosti. Já to neudělala a to byla fatální chyba. Pokud to odmítnout hledejte doučko jinde! A pokud nemáte jinou možnost, svoje dítě vždy důkladně vyslechněte co se dělo a vyzkoušejte jej. Nepodceňte to jako já… Je to moc drahá sranda…
  3. Nedejte se opít sladkými slovy paní ředitelky. Ptejte se svého potomka, zda opravdu všemu rozuměl, ale tím to nekončí! Musíte mít jistotu, že tomu skutečně rozumí a vyzkoušejte ho po každé hodině! Já to neudělala a spokojila jsem se s tím, že mi holka řekla, že rozumí…a ze školy mi nosila neustále špatné známky!!!

Je konečně potřeba, aby si podnikatelé uvědomili, že předmětem podnikání není pouze zisk, ale především kvalitní služba či výrobek! To je ta nejlepší reklama! Marketing je sporminutím pěkné svinstvo, které právě tu kvalitu nahrazuje jen líbivou frází… Než se totiž snažit něco udělat pořádně, tak je lepší vybrat peníze, jet na množství a né na kvalitu a udělat si hlavně pořádnou reklamu a PR!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36915
23.10.21 21:45
@Pavlínka12345 píše:
Děkuji za reakci, víte ale oni se Vám jaksi nepochlubí jaké vzdělání mají a jaké vzdělání mají jejich lektoři… Řeknou Vám jen, že mají odbornou přípravu vrámci Basicu a nějaké metody Ronna Hubbarta… Nevím jestli všichni lektoři mají jen výuční list, předpokládám že ne, ale když se podívate na zakladatelku firmy Basic, tak tam má jen MBA… To znamená, že nemá vysokoškolské vzdělání…

Ja bych doučko svěřila jen učitelce nebo někomu opravdu prověřenému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
23.10.21 21:49
@Pavlínka12345 píše:

Ron Hubbard? To je ten zakladatel scientologie? Jestli to neni pobocka te sekty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3820
23.10.21 21:51
@Pavlínka12345 píše:

Hele, já jsem o tomhle centru v životě neslyšela. Kdybych potřebovala doručit dítě cokoli, hned se poohlidnu po nekom místním. Učitelka, učitelka v penzi, student SŠ.. Ale asi chápu, že jste chtěli pro dceru to nejlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.10.21 21:55
@alatheia1 píše:
Ron Hubbard? To je ten zakladatel scientologie? Jestli to neni pobocka te sekty.

Scientologie jako vyšitá!!!
S naprostou jistotou!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
23.10.21 22:00
Je konečně potřeba, aby si podnikatelé uvědomili, že předmětem podnikání není pouze zisk, ale především kvalitní služba či výrobek! To je ta nejlepší reklama! Marketing je sporminutím pěkné svinstvo, které právě tu kvalitu nahrazuje jen líbivou frází… Než se totiž snažit něco udělat pořádně, tak je lepší vybrat peníze, jet na množství a né na kvalitu a udělat si hlavně pořádnou reklamu a PR!

Tak víš co - tohle „svinstvo“ přestane, až přestanou existovat lidi, co někomu na základě marketingu vyklopí 50k za nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
23.10.21 22:01

@Pavlínka12345 já jsem chta před pár lety v Basicu dělat… Řekli mi, že potřebuji živnostenský list a jejich „kurz“.. Na místě jsem psala nějaké testy, ty jsem udělala. Nakonec jsem se po špatných recenzích rozhodla práci nevzít. Lektoři si děti musí často shánět sami a navíc je učit jen tou jejich „metodou“.. Jaksi jsem v tom neviděla smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.10.21 19:14

Ahojda holky

Všem moc děkuji za příspěvky. Chtěla bych jen reagovat na to, že marketing bude do té doby, dokdy v něj budeme věřit a jednat podle něj. My jsme holku do Basicu nedávali na základě letáků, ale na základě doporučení své známé. To jsme ale netušili, že i ona je v tomto „frančízovém systému“ zainteresovaná! To bych musela mít křišťálovou kouli, abych si vše ověřovala a to bych patrně nedělala nic jiného… Dnes jsem se opět doslechla o vykutálené paní ředitelce Basicu. Když se jí ptala jaktože se její kluk v šesté třídě v matematice neposouvá, tak jí odpověděla, že je vše v pořádku a ať si lépe dělá poznámky ve škole! Šla tedy za paní učitelkou matematiky na místní škole a ta jí řekla, že poznámky má v pořádku a kdo jí řekl, že tomu tak není… Když se zmínila o Basicu, tak se chytla za hlavu a zeptala se jí kolik peněz do toho s manželem investovali. Když jí řekla, že asi patnáct tisíc, tak jen kroutila očima. Syna začala doučovat sama a je to ok. Kamarádka jí upozornila, že na školní nástěnce ty Basic letáky visí.. Paní učitelka jí řekla, že to probere s ředitelkou školy, aby tam ty letáky z Basicu už nebyly. Ona osobně Basic nevnímá vůbec dobře, protože už měla několik rodičů, kteří si u ní stěžovali. Údajně tam i lektorovala nějaká mladá slečna po škole s maturitou ze střední školy, která by sama potřebovala doučovat… Neuměla ani zlomky, ale výmluvná prý byla docela dost!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.10.21 10:14

Toto mě opravdu zaujalo, protože jsem se setkala v mém okolí s maminoiu, která zaplatila pro své dítě přes 15 000,– za doučovací kurzy na osmileté gymnázium. Dceru jsem chtěla dát na doučovací kurz od gymplu, na který chtěla jít a mrzelo mě, že byl už naplněný a nevzali ji tam. Když jsem zjistila od známé cenu od Basicu, tak jsme do toho za tu cenu nešli. Doučování matematiky jsme zvládli podle cermat testů sami a dcera se nakonec na gympl dostala. Podivovala jsem se pak nad tím, že dítě té známé se nakonec nedostalo ani mezi polovinu nejlepších a na gympl ho nevzali. Zbytečných 15 000,– vyhozených do Basicu. Reklamy vídám dodnes a vždy se nad tím zamyslím, jak to tam asi chodí, když přes individuální přístup se chytré dítě na ten gympl nedostalo. Je to asi tím, co píšeš, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.10.21 16:57

Zdravím všechny

Verča to vystihla naprosto přesně! I nadané dítě na matematiku, pokud se s ním neproberou testy od Cermatu, tak má jen malou šanci se na výběrové školy dostat. A naopak podprůměrné dítě, které projde Cermat testy a dopiluje své nedostatky, tak se na školu dostane. I o takovéto zkušenosti vím ze svého okolí. Kluk kamarádky propadal z matematiky na ZŠ, pod vedením zkušeného učitele matematiky se dostal na stavební průmyslovku!!! A tu také úspěšně dokončil. Učitel přišel na nedostatky v základech matematiky a potom už nebyl problém! V Basicu na nic nepřišli pouze řešili momentální problémy ve výuce…ale do hloubky nešli, ptotože tam na to není čas a lektor se věnuje povětšinou dvou dětem, aby to sypalo peníze. Ředitelky jsou frančízantky, které většinou nikdy před tím nedoučovali a jejich lektoři, no o tom jsem již psala… Mají ale dokonale zvládnutý marketing, PR, komunikaci s rodiči i systém jak z rodičů vytáhnout co možná nejvíce peněz…to ale žáka nikam neposune.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat