Uspávání 20 měsíční dcery

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21.10.21 08:35

Uspávání 20 měsíční dcery

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat jak to máte s uspáváním svých ratolestí? Mám 20 měsíční dceru kterou jsem si bohužel naučila spát u nás v posteli. Mám ještě 3 měsíční miminko. Dcera už svůj pokojíček s postelí má ale usne tam občas jen přes den. Na noc je stále u nás. Podle mě bude lepší v pokojíčku budou spát později obě najednou. Myslím si, že ted by si tam starší dcera sama přišla odstrčená. Už pro ní přece jen byla změna miminko. Co mě ale trápí je uspávání. Někdy usne hned ve 20.00 hod a není potřeba zůstávat v ložnici s ní. Poslední dobou ale večer hrozně řádí..z postele utíká..střídáme se s partnerem ale dopadne to tak, že tam s ní strávíme i 3 hodiny a dcera ještě v 23.00 vesele pobíhá. Když jí tam zavřeme tak bouchá na dveře…ale i když s ní ležim tak začne knourat a budí miminko takže ji tady potom nosim..jsem už unavená po celém dni a ten večer bych už ráda měla pro sebe. To asi určitě znáte. Další věc je, že se mi v noci nejméně 5krát vzbudí na pití což je také celkem náročné. Když jí nedam flašku tak je řev..vypije klidně i litr a půl za noc což je moc. Nemá moc tvrdý spánek když jí to takhle budí. Nevím jak noční pití omezit…potom taky v noci začne knourat..kopat nohama a být vzteklá a v tu chvíli mi trvá než jí uklidnim. Tohle vše i s tim pitím dělá od té doby co se narodilo miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3067
21.10.21 08:43

Tak to, ze nechce usnout znamena, ze nejspis neni unavena? Tak muzes zkusit, bud ji davat spat az v tech 22-23, nebo ji nejak zmenit spani pres den..od kolika do kolika spi? S tim pitim pres noc bych ti normalne poradila, at ji proste nedas a tri dny vydrzite rvani a pak to bude lepsi…,ale u vas to souvisi s novym miminkem a tam teda nevim..tam bych asi nic nasilim nedelala..,ale urcite je na tohle tema hodne textu, treba od pana doktora Studnicky a tak, treba bude mit nekdo neco vyzkouseneho :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6297
21.10.21 08:48

My ve 20-22m rušili odpolední spánek… nebo pak taku usínala kolem 22-23 a na to jsem neměla nervy. Takže přestala spát přes den a večer usínala před 19hodinou uplně krásně. A s tím pitím… dcera pila UM cca koelm 4-5 hodiny, a kolem těch dvou jsme se prostě rozhodli že už nee!!! A prostě jsem nedala… ano byl řev.. asi tři čtyři noci, vrtěla se, nervozní… a další noc se nevzbudila. Takže jedině s ní spát pár noci v pokojíku ať neruší miminko a jít do boje a v noci prostě napít nedát. 1,5 litru je fakt hodně aby v noci vypila… to už je i nápor na ledviny..plus tekutiny přes den. V noci má tělo odpočívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
21.10.21 09:04

Jednoznačně zrušit odpolední spánek. A to pití prostě nedat. Dostane třeba večer před usnutím a pak ne. Za pár nocí to přejde. A asi bych doporučila se rozdělit s manželem s tím, že než se to všechno utřepe, by s ní spal třeba v pokoji.
Je docela možné, že miminu závidí veškerou tu pozornost, kterou dostává. Na mimčo se furt ňuňá, a směje a podobně ale na starší už se občas zvedne hlas. Synovi pomohlo vidět, že občas vyčiním i miminu „Hele ty mimino jedno! Nezlob mě! Tohle se nedělá!“ Mimino to vůbec nevnímá a syn vidí, že mimino taky není úplně svaté. Pak taky dceři ukázat, že ji máte pořád moc rádi a mimino na tom nic nezmění. Asi se i bojí, že přijde o své místo vedle vás v posteli. Když se starší dítě ujistí, že je pořád milované, chtěné, tak se to časem samo zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
21.10.21 09:21

Poradim jedine s tim pitim. Davas ji napit z hrnicku, aby jen opravdu pila na zizen a neuklidnovala se sosanim z lahve? Zbytek uz je vyssi divci.. mimino k rok a pul starymu diteti je pro nej proste strasna pecka na jeho psychiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.21 09:23

Moc děkuji za názory. Plně souhlasím s tím, že pití v noci už nedám. Přesně jak říkáte, zápor na ledviny a nevyspíme se ani jedna. S tím, že bych s ní usínala v pokojíku mě také napadlo. Asi to zkusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.21 09:26
@misuled píše:
Poradim jedine s tim pitim. Davas ji napit z hrnicku, aby jen opravdu pila na zizen a neuklidnovala se sosanim z lahve? Zbytek uz je vyssi divci.. mimino k rok a pul starymu diteti je pro nej proste strasna pecka na jeho psychiku.

Právě spíš než žízen mě to přijde jako uklidnování ale znepokojuje mě, že je to třeba 5krát za noc..napadlo mě, že je to dělá protože vnímá jak v noci kojím miminko..tak chce něco jakoby na uklidnění..před miminkem se vubec na pití nevzbudila. Raději to ale zmíním u doktorky..napadl mě i náběh na cukrovku..spíš v tom ale vidím to uklidnění v tomhle případě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.21 09:27

@Veru1987 Je pravda, že když přes den nespí tak usne ve 20 hod max. Jestliže spí..i pouhou hodinu tak už tu v noci řádí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.10.21 09:34

@misuled Dávala jsem právě tu lahev což byla chyba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15904
21.10.21 09:48

Denni spanek bych ji urcite nerusila, je mala, jeste ho potrebuje.
Holt ti ted bude tak pul roku chodit spat pozdeji, no. To se da vydrzet.
Nechala bych zatim i tu nocni flasku, nez se to s miminkem trochu usadi.
Je to pro ni velka zmena, je jeste mala, spis se ted zamer na to, aby byla doma pohoda a sedlo si to, nez se ji snazit nasilim narvat do nejakych mantinelu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
21.10.21 09:54

Nam deti nespaly pres den cca od 14 mesicu. A presto vecer neusnuly pred 23. Pokud vase dcera jeste spi pres den, tak ten denni spanek zkuste odbourat, treba to pomuze. Tak velke nocni piti je sileny napor na ledviny. A urcite bych ji zkousela uspat v pokoji.

Ja chodim spat se vsemi 4 detmi najednou, uz se nam podarilo posunout usinani na 21 - 22 hodin. Nejmladsi (8 mesicu) kojim a u toho ctu starsim (4, 5 a 7 let) pohadku nebo jim o necem povidam. Kdyz nejmladsi usne, dam ji do postylky. Pokud jeste nektera ze starsich nespi, popreju ji dobrou noc a jdu uklizet do kuchyne. Pak jdu spat s manzelem a kdyz se mala probudi, presouvam se k holkam do pokoje. Starsi se nebudi ani brekem miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11975
21.10.21 10:09

U nás to bylo cca od roku a půl to stejný. Pokud spala přes den (jedno jak dlouho) tak dřív jak ve 22h neusnula. Když nespala tak usnula hned o půl 8.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6297
21.10.21 11:14
@NiKusHeenka píše:
@Veru1987 Je pravda, že když přes den nespí tak usne ve 20 hod max. Jestliže spí..i pouhou hodinu tak už tu v noci řádí..

No vidíš, tak prostě nedávám přes den spát. U nás si to sedalo tak 10-14 dní, bývala odpoledne unavenější a protivnější. Ale pak už si zvyklá a bylo to fajn. Za ty klidné večery to stálo. Miminko ti spí v noci dobře? že bys mohla spát se starší těch pár noci a odvyknout od toho pití. Příprav se, že bude protivná. Ale nedej se. Max. s hrničku cucnout, ale až třeba nad ránem. Prostě nedat. Ona si zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6297
21.10.21 11:15
@Lucie_Sx píše:
Denni spanek bych ji urcite nerusila, je mala, jeste ho potrebuje.
Holt ti ted bude tak pul roku chodit spat pozdeji, no. To se da vydrzet.
Nechala bych zatim i tu nocni flasku, nez se to s miminkem trochu usadi.
Je to pro ni velka zmena, je jeste mala, spis se ted zamer na to, aby byla doma pohoda a sedlo si to, nez se ji snazit nasilim narvat do nejakych mantinelu.

Nepotřebuje odpolední spánek. Potřebuje ve svém věku naspáno 11-14h hodin. Mi to dcera naspala v noci… usínala cca v 19hodin, budila se mezi 7-8 ranní. Stačilo to. K čemu je to dobré aby dítě chodilo spát ve 22-23 hodin? To je zdravé? To potřebuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
21.10.21 12:56

@Veru1987 ja si teda myslim, ze ani ne 2lety dite ho potrebuje. Mozek celej den vkuse neutahne. Ale chapu, ze vecer dite polozit do postylky a za minutu spi je prijemny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat