Batole a miminko

Anonymní
19.11.20 19:28

Batole a mimimko

Jdu se vypovídat. Máme dceru 2 roky a 9 měsíců a 4měsíční mimimko. Do narození miminka byla dcera hlavně „moje“. Každou noc jsem jí uspavala, hrály jsme si, uklizely spolu doma, chodily na procházky. Prostě na sebe byly max navázáné. Ano, tatínek si s ni odpolrdbe pěkně hrál, ale primárně jsem pro ni vždy byla já středem vesmíru. Po narození miminka nějak nevím, jak to mám uchopit. Mimimko se chce vždy jít kojit ve stejnou dobu, kdy chodí starší spinkat. Manžel starší uspava v pokojíčku, čte ji pohádky, mazli se, já Kojim mladci v ložnici. Už jsme to zkoušeli i všichni dohromady, ale to se holkám nelíbilo. Miminko to rusilo, odpojovala se, začala řvát a starší dceru to úplně rozhodilo z večerní pohody.
Když konečně byl večer, kdy mimimko uslo dříve a ja se mohla jít věnovat dceři, stejně už chtěla tátu. A je to tak pořád. Ona už mě na večer prostě nechce, kolikrát za nimi přijdu když miminko už spinká a táta čte pohádku, jdu za nimi do pokojíčku, jestli to můžu dočíst, dcera řekne ne, tak jestli si k nim mohu aspoň lehnout a poslechnout si pohádku, zas ne… tak jí dám aspoň pusinku a řeknu ji, že jí miluji a popreju dobrou noc. A někdy jdu fakt bulet, že už mě prostě nechce.
Nechci ať to tak zůstane! Chci být součástí jejího usínání, aspoň někdy, nemusím každou noc, klidně jen 2× týdne, ale chci u toho prostě být. Dcera se mnou téměř nemá žádný čas o samotě. Už jsem zvažovala i chuvu která třeba 2× týdne dopo vezme mimi do kočárku, at jsme jen spolu samy 2.nechci tu naši vazbu narušit, ale přijde mi, že narušené už to je :,( navíc miminko je velmi fixovana stále mě chce mit fyzicky u sebe…
Snažím se starší do veskere péče o mimi zapojovat, abychom byly spolu jako tým. Ona svou mladší sestřičku miluje, ale mám pocit, že ode mne se odpoutava, vzdaluje a mne to velmi trápí… :( někdo s podobnou zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5562
19.11.20 19:38

To je ale úplně normalni stav když máš děti takhle brzo od sebe.. Kdyby se tatínek zapojoval víc dříve, tak by ti to divný nepřišlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3019
19.11.20 20:16

Je to normalni fáze a zase se to zlepší. Ted jsi alfa omega pro miminko a starsi si zase buduje bližší vztah s tatinkem. Nikdo ti ji ale nebere, ani se váš vztah nekazí. Kdyz spi miminko, muzes se starsi dceři věnovat.
Mam děti po dvou letech a presne timhle jsem si prošla u syna. Mladší povyrostla a uz me taky tolik nepotrebuje..jsou z nich skvělý parťáci. Diky tomu jsme se doma ještě z covidu nezblaznili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3849
19.11.20 20:18

Hlavně klid, sedne si to. Jsi její máma a vždycky budeš - na tom se nikdy nic nezmění. Ona se musí vyrovnat s novou situací. A ty taky. Hormony do toho. Neboj, časem se to zase změní. Na budování vzájemného vztahu máte celý život :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
19.11.20 20:35

To chce klid. Pořád ses její nějmilovanější maminka. A je skvělý, že má i milovaného tatínka. Má super život, měj z toho radost. Až bude mimino starší, bude to zase jinak. Já mám mamanky hned 3 a všichni stejně večer visí na tátovi a já pro ně neexistuju. Je to normální a žádoucí. Rodiče jste oba dva a to, že něco chce od táty, neznamená, že tebe už nechce. Mají s tatou prostě rituál, tak jim ho nech a užívej si, jak to pěkně u vás funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2210
19.11.20 22:04

U nas: mame skoro 3 letou holcicku. Rano chce jen maminku tatinka odhani. Vecer chce jen tatinka :lol: podle me je to normalni. Bud rada, ze mas vecer pro sebe, dala bych ji pusinku poprala at se ji neco krasneho zda a rano se zase uvidime a sla bych klidna do sprchy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
860
19.11.20 22:19

Bez ohledu na to, jestli mas miminko nebo ne, kolem tří let začíná první separace, kdy se dítě více odpoutává od matky, která do té doby byla jeho celým vesmírem. Na tobě je jí nechat. A jako pro holčičku je pro ni velmi důležité, aby trávila čas sama s tátou. Neznamená to, že by tě milovala míň nebo si byla méně důležitá, jen prostě už nejsi tou „jedinou“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61613
19.11.20 22:24

Buď ráda, že to zvládá, ne? Místo abys byla v pohodě, že máš čas na mimčo, tak skuhras.. Většinou žárlí děti, ne maminy :think: tohle je úplně normální vývoj dítěte.. A je super, že se dveří věnuje táta :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
19.11.20 22:32

Děkuji všem za podporu/reakce. Asi máte pravdu, že je to normální, zdravý vývoj a že mě má stále stejně ráda. Asi to zbytečně hrotim. Jsem tu vždy pro ni a ona to ví. Asi mám podvědomě strach, abych neudělala něco špatně, co se týká "deleni pozornosti " aby třeba dcera nějak nestradala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4006
19.11.20 22:39

To je úplně normální, i když chápu, že ta náhlá změna tě mrzí. Já mám tři děti, nejstarší je už 8, a u všech se období „všechno máma“ a „všechno táta“ protočila už několikrát. Teď je víc tátova, protože ty máš na sobě nalepené miminko. Ale věř tomu, že až mimčo trochu povyroste a starší dcera dospěje do věku, kdy ji začnou brát „holčičí“ věci, zas se víc nalepí na tebe. Buď ráda, že jste na to s mužem dva, ne jako ve spoustě místních diskusí, kde chlap nehne prstemba o děti se nezajímá a ženská padá vyčerpáním na pusu. A přej dceři i jejímu tatínkovi ten vztah a společný čas. Doteď ho asi moc neměli.

Na druhou stranu, udělat si třeba dvakrát týdně dvě hodinky čas jen na starší, ať už když miminko spí, stará se o něj tatínek nebo ho vozí nějaká placená slečna, určitě ničemu neuškodí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
20.11.20 06:26

Netrap se tím, hlavně že je teď ona spokojená, sedne si to! Já mám děti ještě blíž u sebe a většinou mě chtějí na uspání oba, tak to je občas dost náročné a jsem vděčná za každý den kdy starší v pohodě usne s tatínkem;) určitě je dobré si na ni vyčlenit čas přes den, ale s tím uspavanim bych to nelamala pres koleno ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat