Usínání a spaní 16m batolete

195
13.11.20 22:14

Usínání a spaní 16m batolete

Dobrý den, omlouvám se předem za dlouhý „spam“, ale nevím, kam jinam si jít pro dobré slovo nebo radu. Jedná se o mého 16m syna a (ne)spaní. Posledních 10-14 má problém s večerním usínáním a nočním spaním. Se spaním celkově má problém od narození. V podstatě nikdy ještě nespal celou noc. Kolika, hlad, od 7m zuby, které vlastně rostou do teď. Aktuálně dorůstají spicaky, všechny 4. Problém se spaním začal asi před 10-14 dny. Změna času, začaly růst spicaky, začal sám chodit. Ráno vstává kolem 7:30-8:00, po obědě chodí spát kolem 12:30, usíná během 10 minut a spí 2-2:30 h. Večer kolem 19:00 postel. Většinou do půl hodiny spal, teď i hodinu a půl, dvě, uspavame. Vidím na něm, že je unavený, ale nemůže zabrat. V noci se 1-2 vzbudí s hysterickym pláčem, takže ho musím probrat a znovu uspat, jinak nejde utisit. Někdy usne během 10 minut, jindy nemůže i 2 hodiny zabrat. Musím se přiznat, že nevím, co dělat. Pres den je zlatý, ale ta nic mě děsí. Můj nulový spankovy režim a skoro 2 roky Nevyspani (špatné těhotenství) si vybírají svoji daň :cry: vím, že se to změní, mám 2 starší děti, ale momentálně jsem z toho hodně špatná :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2281
13.11.20 22:45

Mě tedy přijde, že chodí spát dost brzy, na to, že vstává kolem osmé :think: asi bych ho dávala spát později :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8497
13.11.20 22:54

Jestli se v 15 h vzbudí a v 19 uspáváš, tak mi to přijde hrozně brzy…
Zkoušela jsi spát s ním?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
13.11.20 23:01

Řešíme teď to same, dcera odpo spánek většinou vstává mezi 14:30-15, ale do postele se dostává většinou až po 19:30, běžně do 20:30 spí. Až na poslední dva večery, dnes usnula až v deset :zed: ještě par dni počkám a když tak posunu režim, aby chodil odpo dřív spát a tím dřív vstavala, třeba max ve dvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
13.11.20 23:17

On si tento režim držel asi od 13m. A teď 14 dní toto :zed: zkusím posunout celý denní režim spaní, aby vstával ráno dřív…jinak po O si s ním chodím lehnout, ale jak jsem už pretazena, tak čím víc chci spát, tím méně to jde…stejně jako v noci… :,( 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1504
13.11.20 23:24

Mám roční, vstává stejně, ale teda v 19h mi neusne ani omylem, usíná mezi půl devátou a devátou a to přes den spí spíš jen 1,5-2h. Posunula bych spíš usínání a možná zkrátila spánek o obědě.

PS: v noci se budí v průměru 6-8×, protože si bohužel zvykla cumlat prso, co bych dala za dvě probuzení :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12754
14.11.20 00:00

No hele, co bych za tohle dala…Mám desetiměsíční holku, která prostě nechce spát…Chodí spát nejdřív o půlnoci, přes den spí max hodinu a v noci se často budí…už jsem ji i zkoušela nedat spát vůbec přes den…bylo to ještě horší…nevím co s ní, jsem z ní už vyřízená…ona je celkově i hodně akční, už chodí a v podstatě se přes den ani na chvíli nezastaví, nesnáší autosedačku i kočárek, protože tam musí sedět…
Mám dva starší kluky, taky spali špatně, ale teda ne takhle šíleně jako ona :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
14.11.20 00:57

Je mi 37 let a mám 21.mesíců starou dceru, která se přes den nezastaví. Nespi od miminka ani odpoledne max po obědě usne na cca 20 minut, více nedá a to ne každý den. Večer chodí spát kolem desáté hodiny, spí u mě v posteli a je celou noc na prsu. V postýlce být nechce. K tomu mám ještě dvě starší dcery 10 let a 6 letou dceru v první třídě. Nemáme hlídací rodiče a manžel pracuje na směny, je více v práci než doma. Za celý den si neodpočinu. Ale všechny tři holky jsou hodně akční a nespavé a všechny jsem kojila hodně dlouho. Nejstarší jsem kojila 3,5 roku, prostřední 4,5 roku a nejmladší stále kojím.. No už jsem dost unavená, ale pořád to nějak dávám.. K tomu mám ještě poporodní kylu a čeká mě operace, pořád ji protahují kvůli nejmladší, musím ji v noci uspávat já, tak si počkám až nebude takový mamánek 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
14.11.20 05:08

Ani my na tom nejsme lip. Mame kluka 15m, tez nikdy nespal celou noc. Nas problem je, ze nechce jist. Klidne nesni za den vubec nic, pije jen mleko. Kdyz nedam mleko tak bude o hladu cely den. Mam jeste temer 3leteho a jsem v 31tt se tretim. Snazim se nabizet mleko i pres den, pripadne aspon treba piskot rohlik. Bohuzel vysledek je ze on stejne veme jen mliko (a taky ne vzdy), piskot treba jeden. Trilety ji normalne, ale pokud vidi ze maly dostava mleko, samozrejme chce taky (o piskotech ani nemluvim), pak ale neji ani starsi.
No a v noci se budi hladem, vypije nekolik flasek mleka ta noc, samozrejme se musi taky prebalovat a stejne je rano vse mokre. To zadna plina nevydrzi.
Se mnou v posteli vylozene spat nechce.
No a ha sama usinam raky spatne, diky tehotenstvi a alergicke ryme he oro me kazde probuzeni problem. Ted treba spi a ja jsem vzhuru od jeho posledniho probuzeni ve 3. Kazdou chvili ale bude uz vstavat uplne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9316
14.11.20 06:42

Naší malé je 16 měsíců a tenhle problém nastal asi před měsícem. Musím ji dávat spát před obědem, ne až po, jinak jí večer neuspíme. Spát chodí po 19.hodině, ale vstává kolem mezi 5 a 5.30. A přes den nespí teď déle jak hodinku. Ale přikládám do zubům. V noci to má někdy taky, že se vzbudí a nemůže zabrat, stačí si ji ale vzít k sobě a ona dříve či později usne. Většinou je naštěstí v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
15.11.20 22:57
@stavros píše:
Je mi 37 let a mám 21.mesíců starou dceru, která se přes den nezastaví. Nespi od miminka ani odpoledne max po obědě usne na cca 20 minut, více nedá a to ne každý den. Večer chodí spát kolem desáté hodiny, spí u mě v posteli a je celou noc na prsu. V postýlce být nechce. K tomu mám ještě dvě starší dcery 10 let a 6 letou dceru v první třídě. Nemáme hlídací rodiče a manžel pracuje na směny, je více v práci než doma. Za celý den si neodpočinu. Ale všechny tři holky jsou hodně akční a nespavé a všechny jsem kojila hodně dlouho. Nejstarší jsem kojila 3,5 roku, prostřední 4,5 roku a nejmladší stále kojím.. No už jsem dost unavená, ale pořád to nějak dávám.. K tomu mám ještě poporodní kylu a čeká mě operace, pořád ji protahují kvůli nejmladší, musím ji v noci uspávat já, tak si počkám až nebude takový mamánek 🙂

Tak u nás je to hodně podobne. Syn 18m přes den hyperaktivní, k tomu vzteklina. Po obědě spi jen 1-1,5h a to ještě musí byt úplný klid, když zakopnu o odráželo nebo zaštěká náš pes, je po spaní. Taky musíme byt dopoledne venku, aby se unavil, jinak by šel spát až odpoledne. Večer ho davam do postele dle únavy ve 21-23h, taky má na to velký vliv, zda jsme byli odpo venku. V noci se budí neustále, cestuje a padá z postele, pofňukává, 10× cuca prso. Ráno vstává s naprostou přesnosti v 5:40. K tomu mám doma třeťáka, který je živel, teď mu musím dělat kromě mámy i učitelku, kuchařku, družinařku, trenerku…a vlastně dlouhodobě v mnohem oběma nahrazovat tatínka, protože ten náš je pracovně vytizeny a doma je jen par dnů v mesici. Jsem unavená, ze bych brecela. Ale přesto bych nemenila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
15.11.20 23:06

@nonu U obou děti jsem pozorovala horší spánek v době, kdy začaly lezt, chodit a po nástupu do školky. Jestli píšeš, ze tvůj syn chodí teprve krátce, muže to byt tím, v hlavě zpracovava spoustu novych vjemů s tím spojených.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
15.11.20 23:33
@nonu píše:
Dobrý den, omlouvám se předem za dlouhý „spam“, ale nevím, kam jinam si jít pro dobré slovo nebo radu. Jedná se o mého 16m syna a (ne)spaní. Posledních 10-14 má problém s večerním usínáním a nočním spaním. Se spaním celkově má problém od narození. V podstatě nikdy ještě nespal celou noc. Kolika, hlad, od 7m zuby, které vlastně rostou do teď. Aktuálně dorůstají spicaky, všechny 4. Problém se spaním začal asi před 10-14 dny. Změna času, začaly růst spicaky, začal sám chodit. Ráno vstává kolem 7:30-8:00, po obědě chodí spát kolem 12:30, usíná během 10 minut a spí 2-2:30 h. Večer kolem 19:00 postel. Většinou do půl hodiny spal, teď i hodinu a půl, dvě, uspavame. Vidím na něm, že je unavený, ale nemůže zabrat. V noci se 1-2 vzbudí s hysterickym pláčem, takže ho musím probrat a znovu uspat, jinak nejde utisit. Někdy usne během 10 minut, jindy nemůže i 2 hodiny zabrat. Musím se přiznat, že nevím, co dělat. Pres den je zlatý, ale ta nic mě děsí. Můj nulový spankovy režim a skoro 2 roky Nevyspani (špatné těhotenství) si vybírají svoji daň :cry: vím, že se to změní, mám 2 starší děti, ale momentálně jsem z toho hodně špatná :?

Ahoj, radu nemám, jen Ti chci napsat, že v tom nejsi sama. Dcera 2 roky a také v noci nespí. Budí se i 10× za noc. Pořád kojím, takže ji uspím u prsa. Ale tím, jak je pořád na prsu, zase nemůžu spát já. Takže jsem už víc jak 2 roky pořádně nespala. Do toho chodím do práce, takže o spánku přes den, kdy malá spí po obědě, si můžu nechat zdát. Dost jí trápily zuby. dávala jsem Viburcol. Malá je přes den také hodná. A ty máš do toho ještě 2 děti? 8o No někdy mi přijde, že člověk neustále posouvá své hranice, co dokáže :roll: Přeji Ti (nám), aby ty naše děti začaly spát co nejdříve celou noc :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
16.11.20 18:51

Nečetla jsem všechny odpovědi, ale nedávno jsme měli úplně stejné období. Bojovala jsem s tím různě, ale marně. Přešlo to samo, z ničeho nic. Trvalo to asi dva měsíce? Cca. Teď zase usíná do půl hodiny a v noci se budí méně, i když to je jak kdy. Prostě to přejde stejně, jako to přišlo. Hodně sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama