Batole a novorozenec

Anonymní
7.1.21 15:29

Batole a novorozenec

Zdravím. Jakpak jste to zvládaly/zvládáte s batoletem a novorozencem? Mám dceru 14m, před týdnem pozitivní test a dost se toho děsím. Jak jste to zvládaly například finančně? Jak je to s rodičovským příspěvkem? Prosím o zanechání anonymu, ještě to nikdo neví a někdo z příbuzných by mě tu mohl najít 😇 😇

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1895
7.1.21 15:38

Zvladam to normalne a nemam ani tik v oku :mrgreen:

V roce 2016 se mi narodila dvojcata. Kdyz bylo dvojcatum 26mesicu, narodila se mi treti dcera (v r. 2018) a ted kdyz bylo treti dceri 26nesicu se mi narodila ctvrta dcera. A zvladat se to da.

Kdyztak se ptej konkretne. Rada odpovim :kytka:

Ad financne.. Vzhledem k tomu, ze celou dobu na materske pracuji z domu, tak to zvladame dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4583

Hlavně si ten rodicak dober, než budeš mít mateřskou na druhé dítě. Ja tak přišla o 60.000,–

Je to zahul. Ja bojovala s kojením, tak jsem se na to vykašlala a pak bylo líp..dokonce jsem spala 3 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19810
@Anonymní píše:
Zdravím. Jakpak jste to zvládaly/zvládáte s batoletem a novorozencem? Mám dceru 14m, před týdnem pozitivní test a dost se toho děsím. Jak jste to zvládaly například finančně? Jak je to s rodičovským příspěvkem? Prosím o zanechání anonymu, ještě to nikdo neví a někdo z příbuzných by mě tu mohl najít 😇 😇

Rodičovský příspěvek je potřeba navýšit co nejvíc, abys z něj, co nejvíc vybrala. Do nástupu naPPM případně do porodu, pokud na PPm nemáš nárok. Takže být tebou vydám se na úp. kdyby se náhodou nezadařilo, tak ho za čtvrt roku zase změníš. Gratuluji a držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4583
7.1.21 15:39

Zvyšovat rodicak jde i online a nemusíš nikam chodit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
7.1.21 15:40

Druhé dítě se mi narodilo, když první mělo 16 měsíců. Třetí (neplánované) se mi narodilo, když druhé mělo 30 měsíců. A zvládám to normálně a to nemám prakticky žádné hlídání. Finančně jsme ale zajištěni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
7.1.21 15:49

Mám tři děti za tři roky a čekám čtvrté a řekla bych, že to zvládáme s přehledem.
Finančně taky na pohodu, dokud jsou děti malé, tak to jde a jak budou větší, tak už budu chodit do práce i já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24642
7.1.21 15:58

Finančně to bylo tak nějak furt stejně. Jen pak ke bylo horší kupovat najednou dvoje botičky.
Rozdíl mezi dětmi byl 22 měsíů, z toho obě celkem náročné. Takže ze začátku dost fičák. Ale od roka, roka a půl mladšího dítěte to bylo celkem ok.

Rodičák dočerpej na první dítě před nástupem na mateřskou s druhým. Nelze pobírat dávky na dvě děti, jen na to nejmladší v rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 16:02

Ráda čtu že je v rodině i více dětí blízko od sebe a jde to 🙂 a jak s tím rodičákem, jak ho co nejdříve vyčerpat? Co vím tak to jde max. Na 10tis? Nebo to udělat tím že bych si zkrátila dobu?

• Citovat
  • Nahlásit
1823
7.1.21 16:03

Osobně se mi to také zdálo nezvládnutelné mít více dětí a ještě věkově blízko za sebou. Našim klukům je teď 4 a půl a 22 měsíců a k tomu mají sestřičku, které jsou nyní necelé dva měsíce. Ještě máme partnerova syna (10 let), ale ten už je velký a nepotřebuje takovou péči :) Po finanční stránce ti nedokážu říct, myslím, že jsme dostatečně zajištěni a přesné částky, které padnou na děti nevím. Ač své děti nadevše miluji, nejsem matka, která si užívá mateřství. A co ti budu povídat, na mě jsou ty děti vážně fičák, bez chův bych už byla na psychiatrii. Bez finančního zajištění a našich skvělých chův bych osobně na více jak jedno dítě nepřistoupila :mrgreen:
Gratuluji a držím palce, až vše perfektně zvládneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
7.1.21 16:05

Maximální částka je podle DVZ a jde to napsat i na manžela, pokud má vyšší plat než si měla ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10631
7.1.21 16:19

My máme děti přesně 20 měsíců od sebe. Když se narodilo druhé, byla to naprostá pohoda. Ale je to dítě, které se do roka prospalo. Tím, že nám to neklaplo s kojením, tak jsem měla i možnost, že hodně pomáhal manžel, ať už s krmením, uspáváním, ale i nočním vstáváním. Od jejího roka je to katastrofa. Malá je neřízená střela, člověk jí pořád musí stát za zadkem, protože leze až nejlépe na strop. Starší má období vzdoru, školka zavřená a večer, když je ukládám do postele, jsem zralá na prášek na uklidnění. Finančně zvládáme dobře, ale žijeme ve státě, kde jsou bohaté příspěvky na děti a k tomu chodím na malý úvazek do právě už od 4 měsíců malé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1911
7.1.21 16:29

Financne je to pro me prave vyhodnejsi, vybrat rodicak za rok a neco misto tri let, snad se ti to tez zadari. Akorat jsem zainvestovala do sourozeneckeho kocarku a jinak jsem nic extra nekupovala kvuli druhemu ditku. Zatim ma pul roku a myslim ze zvladame celkem v klidu, az na nejake horsi chvilky… Na to jak me vsichni strasili, tak dobry… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19810
7.1.21 16:38
@Anonymní píše:
Ráda čtu že je v rodině i více dětí blízko od sebe a jde to 🙂 a jak s tím rodičákem, jak ho co nejdříve vyčerpat? Co vím tak to jde max. Na 10tis? Nebo to udělat tím že bych si zkrátila dobu?

A měla jsi nárok na mateřskou?? A v jaké výši?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 16:58

Pro mě to období bylo něco šíleného, myslela jsem, že se zblázním a psychicky to nezvládnu. Děti mám po roce. Obě byly extrémně uřvané, nespavé, starší šíleně žárlil, kdy jsem i kvůli němu nakonec musela přestat kojit novorozeně, což jsem si nikdy neodpustila. Celkově si myslím, že jsem to absolutně nezvládla. :roll: Do 2 let mladšího starší doslova nenáviděl. Kdykoliv měl možnost, tak mu ubližoval nebo sobě, když jsem se věnovala mladšímu. Až ve 2,5 letech mladšího jsem si troufla s oběma jít poprvé sama ven. Jako masakr. Nerada na to vzpomínám.

A pak v těch 2,5 letech mladšího totální obrat. Z kluků se konečně stali parťáci, kdy se naprosto milují a nedají na sebe dopustit :srdce: Ten den si pamatuju, jako by to bylo včera. Od té doby paráda a hodně lidí mi ten věkový rozdíl závidělo :mrgreen: Jsou pořád jako dvojčata a nedají bez sebe ani ránu. :palec: Je jim už 6 a 5 let.

Každopádně je teď v plánu třetí miminko. Manžel by se nejraději snažil hned, ale já to pořád odkládám, protože mám strach, že to zase nebudu zvládat, ikdyž s prvním, jak byl sám, žádný problém nebyl, ale i tak je tam pořád to velké ale…

Ale rozhodně toho nelituji, teď v nižším věkovém rozestupu vidím jen samé výhody, jen ty začátky :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat