Batole má panickou hrůzu ze samoty

30
8.1.21 23:57

Batole-az panička hrůza ze samoty

Ahoj všichni, zajímalo by mě, zda se některá setkala s tímto:má 17ti měsíční holčička má až panicky strach z toho, když zůstane v místnosti sama..ikdyz se jedná o pár vteřin. Staci zajít za roh, nevidí mě a hned spustí hystericky pláč. Je to mě první dítě a vím, že chybu jsem. udelala na začátku. Mela jsem.ji navyknout na chvíli o samotě. Otazka je, zda už je to extrém a co teď s tím? zažila tohle některá z Vás?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3675
9.1.21 00:01
@Maetulina píše:
Ahoj všichni, zajímalo by mě, zda se některá setkala s tímto:má 17ti měsíční holčička má až panicky strach z toho, když zůstane v místnosti sama..ikdyz se jedná o pár vteřin. Staci zajít za roh, nevidí mě a hned spustí hystericky pláč. Je to mě první dítě a vím, že chybu jsem. udelala na začátku. Mela jsem.ji navyknout na chvíli o samotě. Otazka je, zda už je to extrém a co teď s tím? zažila tohle některá z Vás?

Klasická separační úzkost.
To je úplně normální.
Mrkni do nadpisu diskuze a možná to oprav :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
9.1.21 00:04

Moje dcera to občas taky tak dělá. Někdy je v pohodě, hraje si a někdy za mnou lítá fakt všude, stačí že třeba vstanu z gauče a už je řev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
9.1.21 00:05
@Pajik 76 píše:
Klasická separační úzkost.
To je úplně normální.
Mrkni do nadpisu diskuze a možná to oprav :)

Ale je zvláštní, že ve společnosti více lidí a hlavně děti mne nevyhledává. S manželem dokáže být na návštěvě i tři hodinky a úplně v klidu.Hups..preklep v nápisu 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
9.1.21 00:12
@Maetulina píše:
Ale je zvláštní, že ve společnosti více lidí a hlavně děti mne nevyhledává. S manželem dokáže být na návštěvě i tři hodinky a úplně v klidu.Hups..preklep v nápisu 😁

To je normální - prostě se zabaví jinak - má tam děti, ostatní lidi…
Taky to tak máme, dcera tolik nepotřebuje mou přítomnost ve společnosti dětí nebo více lidí.
Jednou za čas jí dávám na celý den na hlídání k babi, abych si něco doma udělala, odpočinula si a tam si po mě ani nevzdechne.
Občas jsou to prostě tyrani - zkoušejí toho kdo je s nimi nejvíc času asi. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3675
9.1.21 00:14

@Maetulina
Panička mě v nadpisu pobavila :mrgreen:
No jestli si ji treba jako malou občas nechávala hlídat nebo byla déle jen s manželem, není striktně fixovaná na Tebe, ale pokud je úplně sama, tak se ta separačka pak projeví. Chce to vydržet, je to protivný, ale přejde ji to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
9.1.21 00:17

Řekla bych, že je to normální separační úzkost. Naše to v tomto věku měla taky. Teď jí byly dva a už tak nehysterčí, ale třeba mě jde hledat nebo na mě zavolá a stačí, že se ozvu. Jinak v té nejhorší fázi pomáhalo nemizet tajně, ale říct jdu tam a tam hned přijdu a po cestě na ni třeba i mluvit. Samozřejmě ze začátku řvala a běhala za mnou, ale řekla bych, že postupně získala důvěru, že se fakt vrátím. Někdy teda čekala s pláčem za dveřmi, ale někdy si i normálně hrála. A hlavně je to čím dál lepší a lepší. I ta vaše z toho vyroste :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9344
9.1.21 00:42

Je to normalni, i kdyz kazde dite to ma ruzne dlouho a ruzne silne.
Zadne navykani by nepomohlo, spis i zhorsilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
9.1.21 02:07

Žádnou chybu jsi neudělala. Je to normální a časem to přejde. Ber to tak, jak to je. Tvoje holčička se chová opravdu stejně jako ostatní děti. Některé má separační úzkost dřív, některé později. Když jsi byla batole, brečela jsi po mámě úplně stejně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1083
9.1.21 05:04

Zakladatelko, je to normální, neboj :hug: já např. nemohla chodit na wc, aniž by mi tam neasistoval syn :lol: nestačilo mu, že jsem nechala otevřený dveře, aby mě viděl, musel tam být se mnou. To bylo žůžo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10527
9.1.21 07:50

Je to separační úzkost. Každé dítě si tím projde.. Zkus si o tom více přečíst a určitě budeš klidnější :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
950
9.1.21 08:20

Neudělala si žádnou chybu. Syn byl zvyklý spát sám v postýlce v ložnici, od malička je zvyklý že ho dávám občas na hlídání k babičce a pod. A přesto se teď poslední měsíc-dva, začíná projevovat separačka.
Zůstane stát v ložnici na posteli a já jdu na záchod - řev, řev, řev jako by ho na nože brali. Nechám ho v kočárku před pekárnou (je maličká a celá prosklená, takže stojí o metr a půl ode mě, vidí mě, akorát je oddělený sklem - řev. Dovezu ho babičce, kde je jinak úplně v pohodě a zvyklý - řev.
Bohužel. Říká se tomu separační úzkost a budete ji muset spolu nějak přežít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2301
9.1.21 09:31

Dcera byla společenský mimino a batole, běžně bývala na hlídání u babičky nebo jen sama s manželem už od miminka, ale separačku měla taky, je to normální :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat