Odplenkování, je zralá?

35
8.1.21 14:13

Odplenkování, je zralá?

Ahoj všichni, věčně se opakující téma, já vím, ale asi na mě padl splín 🙁.. Dceři jsou 2 roky ( a dva měsíce) a nedaří se nám odplenkování. Vždy jsem zastávala názor, že si na to dítě musí přijít samo a že každé dítě má svůj čas. Ale už se blíží květen a termín zápisu do školky a nejsem si jistá, zda stihneme být do té doby bez plen. Zapisovat ji s plenama s tím, že to určitě stihneme, se mi nechce. Z neznámého důvodu má dcera strach z nočníku, přestože jsme udělaly krok vpřed, že na něm už posedí, avšak bez výsledku. Zkoušela jsem redukci na wc, nočník ve tvaru opravdového záchodu se splachovadlem od Fisherprice a hrůza děs, hystericky řve jen to vidí. Ví moc dobře, že se v nočníku čůrá a kaka, sama tam dává panenky, ale ona se tam nevycura. Zkoušela jsem motivovat ukázkou, pomocí knížek, obrázků a videí na netu, odměn, vysazovat před spánkem, po spánku, před jídlem, po jídle, před koupáním, po koupání atd. a nic. Do toho rodina má neustále řeči, že by uz měla malá chodit bez plen, že velká je dost a že u nich to bývalo tak a tak. Začíná mě to dost nervovat. V okolí jsme snad jediný, kdo ještě mají pleny. Snažím se si udržet klid, ale je to těžké. Přitom je malá velice šikovná, mluví, je velmi komunikativni a kýmkoliv, maluje, umí počítat do deseti, jíst sama priborem, fyzicky je velmi zdatná a tohle nam nejde. Když má špinavou plenku, sama dojde, že chce čistou, ale když ji nechám bez, pocura se do tepláku (i bez) kamkoliv, přestože má na dosah nočník a sama řekne, že se tam čůrá a kaka. Moc prosím, máte někdo podobnou zkušenost? Nezajímá mě, že někdo byl už v roce bez nočníku (gratuluji), spíš chci poradit. Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1237
8.1.21 14:24

Zkus to zase za měsíc, já se takto snažila taky od dvou let dcery a až teď 2r a 5měsíců je konečně změna. Doma má plenu jen na spaní, běhá s holým zadkem sama na nočník asi 4 dny, předtím to bojkotovala. Jen s kakáním to nějak nejde. Tak bud je někde bobek na podlaze nebo si řekne o plenu. Každý měsíc teď dělá hodně, tak ji hlavně nenuť a buď trpělivá, až to příjde, tak uvidíš, ze se odplenkuje během pár dní. Naší nejvíc motivuje jak jí chválíme, tleskáme :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2898
8.1.21 14:31

Brzdi, ona může cítit ten tlak. Času je DOST! A klidně ji zapiš i s plenama - však co se stane v nejhorším? Nenastoupí. Ale do září je ještě milion času, trochu to vypust a pak se k tomu zase nějak v klidu občas vrať, jestli už to půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
8.1.21 14:31

Neporadím, jen možná uklidním, že jsme na tom stejně. Možná kromě té hysterie. Dcera, 2 roky a jeden měsíc, se na nočník i vyčůrá, ale tak dvakrát třikrát do týdne. Musí mít náladu, jinak řekne ne necu a nikdo s ní nehne a já ji tam nechci lámat násilím. Taky mě děsí blížící se zápis, ale co nadělám, musí si k tomu dojít asi sama :nevim:. Jinak máš moc šikovnou holčičku, ta naše zdaleka neumí to co tvoje, ale i tak je šikovná a jednou obě určitě přijdou na chuť i tomu nočníku. Jinak mě taky štve mamka kecama, že já i sestra jsme seděli na nočníku už v roce. No možná seděli, ale sedět a chodit na nočník dobrovolně je rozdíl :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61610
8.1.21 14:32

Není zrala a u zápisu bez plen být nemusí, čas má do září

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
8.1.21 14:32

@Petkaelik Já bych taky ráda tleskala, ale není za co 🙈. A jinak mám samozřejmě stejný názor, ale dcera bude mít 3 roky v říjnu, do školky by měla jít v září a já se cítím být prostě pod tlakem 🙄.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
8.1.21 14:37

@jita22 Máš pravdu, že se cítím být ve stresu, protože to každý řeší. Před chvílí odjel děda a první věc, kterou malé řekl, bylo ať jde na nočník čůrat a není ostuda, rozplakala se a utekla. Je mi to líto 😔. Ale musim se zklidnit a fakt to nechat být, násilím nic nezmůžu a nechci zadelat na větší problém. Jo a vůbec se v tomto neorientuju, ale i když ji přihlásím do školky, tak se to dá později zrušit? Na konci června se nám narodí druhé, takže není problém ji mit doma, ale chci ji dát do školky kvůli ní, je velmi společenská, miluje děti a nebýt těch plen, tak snad už ve školce je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
8.1.21 14:38

@NikiSv hele náš se zbavil plenek až v létě před tím, než šel do školky :D Podle mě je ještě dost času, teď bych ji přestala úplně s tím prudit klidně tři měsíce a pak ještě pořád bude do září spousta času. Neboj, ona prostě najednou na to přijde, tím spíš že je šikovná :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210

A pozná předem, že se jí chce curat, nebo to hlásí až po, když je pocurana nebo vycurana do plenky? Ono to totiž má několik fází, napřed dítě pozná, že se pocuralo. Pak pozná, že právě teď cura. A až nakonec pozná, že za chvíli bude curat. Dřív nemá smysl to dítě něco učit. A u někoho toto poznání proběhne během jednoho dne, u jiných to trvá x měsíců. U někoho to přijde v roce a půl, u jiného ve 2 a půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9281

Za mě je dítě zralé, pokud je schopné to zadržet třeba jen kvůli období vzdoru.
Přece když zadržuje, tak ovládá.
Ono, dle mého názoru, je lepší začít ve chvíli, kdy to dítě zralé není, aby to bralo jako denní rutinu. Něco jako vstanu, sednu na nočník, pak oblékání, snídaně. ze začátku klidně bez úspěchu, žádné vysedávání na hodinu, prostě jen zvyk na tu nádobu.
Když vám to padlo do období vzdoru, tak už to nemá cenu lámat přes koleno.
Určitě k zápisu jdi, tyhle děti ty pokroky dělají rychle, u vás jde spíš o to, aby ji přešel ten vzdor. Vždy můžeš v té školce říct, že nenastoupí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2898
8.1.21 14:41
@NikiSv píše:
@jita22 Máš pravdu, že se cítím být ve stresu, protože to každý řeší. Před chvílí odjel děda a první věc, kterou malé řekl, bylo ať jde na nočník čůrat a není ostuda, rozplakala se a utekla. Je mi to líto 😔. Ale musim se zklidnit a fakt to nechat být, násilím nic nezmůžu a nechci zadelat na větší problém. Jo a vůbec se v tomto neorientuju, ale i když ji přihlásím do školky, tak se to dá později zrušit? Na konci června se nám narodí druhé, takže není problém ji mit doma, ale chci ji dát do školky kvůli ní, je velmi společenská, miluje děti a nebýt těch plen, tak snad už ve školce je.

Tak to nevím přesně jak je to s odhlasovanim školky ale určitě může jít např. se domluvit, že nastoupí třeba o měsíc dva dýl, když budete platit skolkovne. Prostě bych nikde nic neříkala, přihlásila ji a kdyby to náhodou neklaplo (jako ze klapne), ze tak to budeš řešit pak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
8.1.21 14:42

@Tejami Ale jste šikovní, že se vám aspoň někdy podaří, to už je úspěch, co bych za něj dala :potlesk:. Jinak máme obě šikulky, já se malou chlubit nechtěla, spíš jsem chtěla dát najevo, že není divná, protože mám někdy pocit, že se sikovnost dítěte posuzuje podle doby odplenkování 🙄. A vás taky čeká školička jo? Jsem šťastná, že jsem konečně narazila na někoho, kdo má dítě ve věku naší malé :dance:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
8.1.21 14:43

@NikiSv tak se od toho pocitu oprosť. Moje má tři v půlce prázdnin a začala chápat a spolupracovat tento týden :) a to se chystám ji od dubna dát do soukromé školky na dopoledne neboť mám v květnu termín. Věřím, že do měsíce bude plena jen na spaní. Fakt jsem to od dvou let zkoušela každý měsíc a nic až teď

Příspěvek upraven 08.01.21 v 14:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
8.1.21 14:44
@NikiSv píše:
@jita22 Máš pravdu, že se cítím být ve stresu, protože to každý řeší. Před chvílí odjel děda a první věc, kterou malé řekl, bylo ať jde na nočník čůrat a není ostuda, rozplakala se a utekla. Je mi to líto 😔. Ale musim se zklidnit a fakt to nechat být, násilím nic nezmůžu a nechci zadelat na větší problém. Jo a vůbec se v tomto neorientuju, ale i když ji přihlásím do školky, tak se to dá později zrušit? Na konci června se nám narodí druhé, takže není problém ji mit doma, ale chci ji dát do školky kvůli ní, je velmi společenská, miluje děti a nebýt těch plen, tak snad už ve školce je.

Určitě to zrušit jde. Nikdo ji nemůže nutit aby nastoupila :D Naše je v prosinci, ale taky chci aby chodila aspoň na pár hodin už od září. Ale kdyby to nešlo tak mám v plánu i tak platit školkovné, aby jí drželi místo a mohla podle potřeby hned nastoupit. Ale u nás na vesnici je to celkem pakatel. Nevím jak u vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4945
8.1.21 14:45

@NikiSv cítí ten tlak. Kdyby kolem mě furt tak někdo panáčkoval, tak se taky seknu. Ona to jako tvou snahu nevidí, vnímá pouze nátlak. Do září to jistě zvládne, ale především se uklidni. Bude to dobré. Sama píšeš kolik znalostí a dovedností má. Tak se jí nediv, že zrovna na tuhle dovednost ještě nějaký ten čas potřebuje.

A na okolí se víš co… 💩

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat