Dítě skoro 3 roky - spánek

108
6.1.21 22:36

Dítě skoro 3 roky - spánek

Naše holčička, v únoru oslavi 3 rocky, vstává ráno cca 8-8:30 A pak usíná vetsinou až 21:30-22. Přes den nespí přes veškerou mou snahu vůbec a me x té pokusy dávat jí spát dříve vždy skončily fiaskem a oboustrannou frustrací… Tak prostě jsem to vzdala, nechám ji večer si hrát, to ona si hraje krásně, i sama, anebo čteme knížky a do postele chodi po 21h, dobrovolně a do 22h většinou usne… má otázka je, je to normalni? Má ještě někdo takové dítě? Všechny kamarádky kolem mě mají děti, které spořádaně spí po obědě a pak v osm jsou už zase v posteli… Tak si říkám, zda jsme ok :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9355
6.1.21 22:46

Je to dan za to, ze si rano pospite.
Nektere deti jsou takove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1675
6.1.21 22:58

My to takhle taky měli s oběma dětma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2522
6.1.21 23:02

Mám doma to samé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3849
6.1.21 23:04

@KaterinaDo

Já mám takové děti, obě dvě. Jeden je nespavec a druhý je ještě horší. Když spí po obědě, vytuhne až o půlnoci. Bez odpoledního spaní - např. dnes - ve 22.20. Taky jsou všude okolo děti, co „normálně“ spí. No, štve mě to, ale už jsem pochopila, že to tak prostě je. Holt nemám děti, které spí 12-14hod/den, stačí jim 10 a někdy ani to ne. Říkám si, že s nástupem do školky se to třeba o hodinu posune. Ale že by někdy chodili spát kolem 19-20hod jako ostatní, s tím už nepočítám… :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1653
6.1.21 23:07
@KaterinaDo píše:
Naše holčička, v únoru oslavi 3 rocky, vstává ráno cca 8-8:30 A pak usíná vetsinou až 21:30-22. Přes den nespí přes veškerou mou snahu vůbec a me x té pokusy dávat jí spát dříve vždy skončily fiaskem a oboustrannou frustrací… Tak prostě jsem to vzdala, nechám ji večer si hrát, to ona si hraje krásně, i sama, anebo čteme knížky a do postele chodi po 21h, dobrovolně a do 22h většinou usne… má otázka je, je to normalni? Má ještě někdo takové dítě? Všechny kamarádky kolem mě mají děti, které spořádaně spí po obědě a pak v osm jsou už zase v posteli… Tak si říkám, zda jsme ok :think:

Ale predpokladam, ze kamaradkam zas vstavaji drive. Jedine zkusit vzbudit rano, jestli vam to za to stoji. Kazde dite ma jinou potrebu spanku a muze zalezet take na aktivite, kterou pres den melo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
6.1.21 23:31

Holky co píšete, že máte stejné děti, děkuji cítím se hned lépe :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
6.1.21 23:38
@Lucie_Sx píše:
Je to dan za to, ze si rano pospite.
Nektere deti jsou takove.

Jenže já jsem od 5:30 vzhůru s miminkem…takže mě se to vyspání bohužel netýká :? Budit dceru dříve ráno jsem zkoušela. Výsledek protivná celé dopoledne, pak to překonala a jela stejně zase do desiti… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
6.1.21 23:52

Dobrý den, mám to podobně… :) Občas po obědě na chvilku usne. Podle mě je každý člověk jiný a nemá cenu řešit „normálnost“ a tabulky. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
7.1.21 00:03

Moje má zatím jen 2 roky a kousek, ale jinak je skoro to samé. Dnes třeba usla v 23:15 :zed: Prostě si hrála a do postele jsem jí nemohla dostat ani za zlatý prase. Akorát teda pořád spí odpoledne a rušit se mi to nechce. Je to jediná doba, kdy si doma něco v klidu udělám. A pořád mi to i za to ponocování stojí. No ale uvidíme jak to bude s nástupem do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1876
7.1.21 01:36

Naprosto normální naše mladší taky nepotřebuje odpo spanekl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
7.1.21 06:37

Nám 3 letej po obědě taky už nespí, večer chodí spát v 6,nejdéle v 7,dyl ho prostě neudrzime.. Když začne cítit že je unavenej tak se prostě zvedne a dojde si na záchod, vezme si pyžamko a můžu se stavět na hlavu :lol: Spí 12 hodin, takže ráno vyspavat nelze, do toho mimino a to najizdi úspěšně na režim syna, s mámou holt není taková sranda jako pozorovat bráchu, takže ten jak zbystri že brácha není tak jde spát na noc taky, je mu 5 měsíců :lol: a mám zase známou, ta má dceru 4 roky a ta nemá žádnej spánkovej návyk, jednou jde spát v 8 a podruhé o půlnoci :nevim:.. Takže když u nich syn spal tak z toho byla vedle :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11229
7.1.21 07:01

Vsechny tri deti prestaly mit potrebu denniho spanku okolo 2 let. Holky jsou od prirody spis mury, jako mimina chodily treba az pred pulnoci, kluk byl do 3r ranni ptace, tak ten usinal drive. Ted co budime do skolky okolo 6:30, tak ale nejmladsi 3r usne po 20. - kdyz ve skolce omylem neusne, to ji pak mame do 22.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7001
7.1.21 09:13

Dcera pres den nespi od roka a pul. Ted uz vubec, nejdriv vyjimecne. Max usne pri delsi ceste autem… Spat teda chodi mezi 7-8 vecer a vstavame mezi pul 7 - pul 8. Vyjimecne spi dyl, kdyz ji vic utaham :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 13:35
@Tejami píše:
Moje má zatím jen 2 roky a kousek, ale jinak je skoro to samé. Dnes třeba usla v 23:15 :zed: Prostě si hrála a do postele jsem jí nemohla dostat ani za zlatý prase. Akorát teda pořád spí odpoledne a rušit se mi to nechce. Je to jediná doba, kdy si doma něco v klidu udělám. A pořád mi to i za to ponocování stojí. No ale uvidíme jak to bude s nástupem do školky.

taky měl syn takové manýry, ale vzhledem k tomu, že j usínám už tak kolem desáté, tak neexistovalo, aby mi po bytě ještě ve tři čtvrtě na deset trajdal. Jinak kdyby bylo po jeho, tak taky měl tendence usínat kolem 23 hod. Prostě v devět do postýlky a co si tam bude dělat je jeho věc, ale doma už bude klid. Prvních 14 dní byl horor, řval jako tur, nikoli však separačkou, ale vzteky, takže to se překlenulo a teď už klid, brlá si tam, hraje si s plyšákama a tak kolem desáté vytuhne.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat