Batole jí 14x denně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pocker
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 07.03.19 19:08
Batole jí 14x denně

Ahoj holky, mám doma 16 měsíční batole a má stále hlad, ve dne..v noci.
Náš jídelní den vypadá takto:
7:30 kojení
9:30 pečivo s máslem a marmeládou
11:00 kousek ovoce, křupka nebo piškot
12:00 oběd+kojení
15:30 kojení
16:30 uvařený puding s piškoty a ovocem nebo jogurt s piškoty, křupky
18:00 krupicová kaše
19:00 kojení
20:30 to co bylo na oběd
22:00 kousek pečiva s máslem a plátkovým sýrem
22:30 kojení
2:00 kojení
4:00 kojení
6:00 kojení
Jak jí vaše děti v tomto věku? Upozorňuji že tlustý ale není.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20464 příspěvků 07.03.19 19:10

Proč má dvě večeře a ještě v 10 večer chleba? 8o Nedáváš mu malé porce? Pije vodu?

Celeste97
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 07.03.19 19:13

Malá bude mít 16 měsíců brzy a ji teda o hoodně míň. Cca v 7:00 má 250ml UM, pak kolem 10 jogurt nebo ovoce, ve 11:30 oběd. 14:30 rohlík nebo chleba a něčím. 18:30 UM. Spí mi celou noc do těch 7 ráno. Mezitím sem tam má kapsičku, ovoce nebo křupky.
Podle mě už nemůže mít hlad když se nakoji aby za pul hodiny měl pečivo 8o navíc takhle v noci už bych ho ani pečivem necpala.

Příspěvek upraven 07.03.19 v 19:14

vlcacek01
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 07.03.19 19:13

Ty brďo to je tak dlouho vzhůru?v 22 už bych mu dala max to kojení a ne jídlo..možná ho to tlačí v žaludku a proto se tak často budí v noci.

chaela
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 1 inzerát 07.03.19 19:15

Podle mě nemá co jíst v 10 večer, to má spát. A kojit se x krát za noc v tomto věku taky ne. Zkusila bych větší porce nebo sytejsi jídlo a dítko přes den pořád zabavovala. Některé děti se cpou, když se nudi. Asi jako dospělí u televize, taky poziraji dobroty, aniž by měli hlad.

ŽabkaLucka
Povídálka 12 příspěvků 07.03.19 19:18

Dobrý den, tak to máme podobně. Dcera má 18 měsíců Hned po probuzení cca v 8 kojení, za půl hodiny snídaně (většinou rohlík se šunkou a máslem, jogurt s ovocem a křupinkami) za další hodinu kojení, pak svačina v podobě jablka nebo banánu, pak kojení před spaním kolem 12 a spí tak do jedné nebo do dvou, pak kojení a za půl hodiny oběd (těstoviny s vejcem, polévka s chlebem nebo knedlík s omáčkou), před procházkou ještě kojení, po cestě většinou sní rohlík nebo sušenky nějaké baby friendly. Když přijdeme tak večeře a před spaním další dávka kojení. V noci už se zase budí na kojení. Když jí před třemi měsíci dorostly stoličky tak spala klidně od deseti do šesti, teď už mám zase pocit, že celou noc jen dávám a vyndavám prso. Nedokážu říci kolikrát kojím, ale vždycky strašně vyvádí a já nemám nervy na to jí nechat vyřvat. Ale už mě to štve…Vždy jsem kojila jak chtěla, do osmi měsíců po hodině a půl! A doufala jsem, že se to zlepší, ale ani teď to není nic moc. Když máme program venku tak je to v pohodě, kojit nechce, ale když jsme doma tak to je děs. Vody a čaje vypije taky dost, jídlo nabízím, je velký jedlík, ale prostě když chce mléko tak bych jí mohla nabízet čokoládu a nevezme si jí.

Lynette
Echt Kelišová 8453 příspěvků 07.03.19 19:20

Nevím jak to funguje v těle malého dítěte, ale pokud podobně jako v těle dospělého, tak do něj rveš strašně moc cukrů a on má kvůli tomu pořád hlad. Samotné mateřské mlíko je sladké až až tak proč mu ještě dávat navrch sladkou marmeládu, sladký pudink, sladký piškot, sladkou krupicovou kaši? To je snaha o to udělat z něj co nejdřív diabetika? 8o
Snídaně - rohlík s lučinou/plátkovým sýrem
Svačina - ovoce
Oběd - brambory, zelenina, maso, vejce, těstoviny
Svačina - zelenina nebo bílý neslazený jogurt
v 18:00 Večeře - krupicová kaše/ hustší polévka - tj, s rozmixovanou zeleninou
a pak už jen kojení už žádná 2. a 3. večeře

Billi
Nadpozemská drbna 26039 příspěvků 07.03.19 19:20

@pocker mně toho jídla přijde moc. Ani jeden ze synů se takto nikdy necpal a necpou se ani teď. Hlavně mi to přijde hrozně jednostranné a hodně sladkého. Sladký pudink, sladká krupicovka, sladká marmeláda… Pečivo, piškoty…
Jak velké má porce? Kolik váží a měří? Co na to doktorka? Jakou měl porodní hmotnost? Co pije mezi jídly? Co dělá mezi jídly? Moji kluci, když se nudí, tak vymýšlí nesmysly a chtěji jíst. U nás je tedy mezi hlavními jídly možnost zeleniny. Mají na talířku okurku, papriku, mrkev a mohou to.
Chleba ve 22:00 mi přijde celkem dost. Ve 22:00 by dítě mělo spát a ne jíst.
Chápu, že některé děti mohou mít v noci ještě hlad, ale aby dítě jedlo pomalu 5× za noc mi přijde v 16 měsících moc.

PHV
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 07.03.19 19:20

Ty brďo si neumím představit tak často v tomhle věku kojit, a ještě k tomu v noci 8o úplně jsem přestala na roce a půl, tohle je masakr. Ale radu nemám, spíš hodně štěstí :think: :kytka:

Aduš8
Závislačka 4122 příspěvků 07.03.19 19:26

Tak kojení v tomhle věku a s takovým příjmem jídla není o hladu, ale o zvyku. Náš malý je před den taky jedlik, ale večer dostává večeři v šest a pak prostě nic. Mezi sedmou a osmou usíná, spí až do rána. Odstavila jsem ho v roce, od té doby nekojím. Samozřejmě, když rostou zuby, tak se budí, ale to je normální. Když ho v deset nacpeš pečivem, jak má potom spát. Děti mají stejně jako dospělí jíst naposledy tak dvě hodiny před spaním. Vždyť už to není žádné mimino.

pocker
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 07.03.19 19:29

Lučinu ani žervé mi nejí, s hrůzou máslo, sem tam šunku. Pije ovocný neslazený čaj. V noci chci odbourat kojení, ale v noci řve a uklidní ho jen prso. Lékařka říkala zařadit místo MM UM, je sytější a v noci by se nebudil a spal by lépe. Jenže on mi UM nepříjme, blije po něm a to jsem vyzkoušela už snad 6 druhů..

Balatonek
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 07.03.19 19:29

Strašně moc cukru. Má prostě hlad, proto vyžaduje jídlo. Kojení mi připadá ok. Naše děti jsem kojila taky často.

pocker
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 07.03.19 19:31

Bílé jogurty mi jedl do 10.měsíce, teď už je nechce, jen ovocné jako je holandia, valašský nebo florian.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 07.03.19 19:39

Rano bych dala rovnou snidani, ne kojeni. Jinak omezit ty sladarny, dat poradny jidla, pak lucinu-zerve atd sni s chuti. Ted je zmlsanej sladkym. 2 dny bude bojkotovat a pak to z hladu sni

Anne87
Kecalka 188 příspěvků 07.03.19 19:49

Taky tam vidím jen samé cukry, ale nic výživného, žádný „stavební materiál“. Co zelenina, kousek sýra, kváskový chleba, kvalitní šunka…? Bude to těžké, ale musí se odnaučit jíst tolik sladkého. Ty sladké „jogurty“ by nezačal jíst, kdyby mu je někdo nenabízel. Držím palce, ať se podaří jídelníček překopat a nastavit trochu zdravější výživu!

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama