Batole neroste

55
9.7.21 16:28

Batole neroste

Chci se s vámi poradit. Má roční dcera už 3 měsíce stagnuje s výškou. Váha jde nahoru taky jen po gramech. Je na 3. percentilu. Jako miminko jedla hodně, ale co jí začaly lézt zuby, přestala chtít jíst a někdy je prakticky jen na mlíku. Teď se to pomalu zlepšuje. Doktor to začal hrozně řešit a posílá nás na různá vyšetření. Byly jste v podobné situaci? Řešil to s vámi doktor? Jak dopadly vaše děti? Rostly nebo byl nějaký problém? Děkuji moc za vaše komentáře! Je to pro mé uklidnění. Dost mě ten doktor vyplašil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.7.21 16:33

Nemusíš být ve stresu. Dcera taky okolo 14 měsícu měla tenhle stav. Asi 4-5 měsíců dá se říct nerostla a naše mudra taky plašila a posílala na vyšetření. Pak to okolo dvou let hodně rychle dorostla.
Měli jsme předepsané nějaké vitamíny a něco na podporu růstu. Dnes je jí 12 let má 160 cm a 52 kg. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
13005
9.7.21 16:34

Jestli jeste nema zuby, tak spousta deti proste neji :nevim:. V roce je to porad kojenec. Dala bych tomu cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7358
9.7.21 17:11

Moje dcera jako kojenec nerostla chvilku vůbec, a když jo, tak jen třeba centak za 2 mesice. Teď zase dohnala po půl roce růst, že má konečně v roce a půl 80cm, ale zase za pár měsíců přibrala jen 100g. Neresime to nikdo. My jsme v rodině drobni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
9.7.21 17:35

Roční dítě jsem určitě pravidelně nevážila a nemerila, asi bych si ani nevšimla… Ale žádné nebylo na 3.percentilu, no… :nevim: Na jaká vyšetření tě posílá? Jestli je to neinvazivní, nebo maximálně krev, tak bych šla, bála bych se, jestli je obecně dítě takhle malé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
9.7.21 17:46

@Platanka Nějaké celkové vyšetření v nemocnici. No trochu mám z těch vyšetření obavy. Nejraději bych jen tu krev a když tak až pak něco víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
9.7.21 17:51
@Rutty píše:
@Platanka Nějaké celkové vyšetření v nemocnici. No trochu mám z těch vyšetření obavy. Nejraději bych jen tu krev a když tak až pak něco víc.

Jako s hospitalizací? Hmmm… To bych si teda fakt rozmyslela, no… Co chtějí vyšetřovat a proč to nejde ambulantně? V té nemocnici by vám to měli být schopni říct, pokud se budou vytáčet, poptala bych se v jiné.

Takhle jsem jeli kvůli operaci z Prahy až do Ústí nad Orlicí, na co v Praze chtěli třídenní hospitalizaci a na všechno říkali „to já nevím, to se domluvíte pri příjmu“, to zvládli v Ústí ambulantně a s informacema předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7358
9.7.21 18:37
@Platanka píše:
Jako s hospitalizací? Hmmm… To bych si teda fakt rozmyslela, no… Co chtějí vyšetřovat a proč to nejde ambulantně? V té nemocnici by vám to měli být schopni říct, pokud se budou vytáčet, poptala bych se v jiné.Takhle jsem jeli kvůli operaci z Prahy až do Ústí nad Orlicí, na co v Praze chtěli třídenní hospitalizaci a na všechno říkali „to já nevím, to se domluvíte pri příjmu“, to zvládli v Ústí ambulantně a s informacema předem.

V Ústí něco zvládli? Tak to tleskám že jste živy a zdravý. :potlesk: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
9.7.21 18:40

No hele, jestli na ten třetí percentil spadla, tak bych to asi v poklidu řešila. Moje malá se drží třetího s růstem i váhou od narození, okolo roku byla taky krize, nepřibírala, nejedla, ale trochu rostla…začala jsem ji dávat sirup multisanostol, koukni. A zároveň s tím normální naše jídlo a rozjedla se, přibrala, vyrostla…bude to ok, neboj. A když ne, tak se to nějak vyřeší :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
10.7.21 00:26

Mala je na 3. Percentilu od narozeni, resila jsem jen cca kolem 5. Mesice, kdyz jako plne kojene mimco nepribirala… UM nechtela takze to pediatr prestal resit. Ma ted 22 mesicu, a jeste nema ani 10 kg. Konecne vyrostla z vel.74… ale papa pekne, ale proste je drobna a mala… Je ale ziva, mluvi ve vetach, strasne sikovna, jen drobek… Nikdo to uz neresi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
10.7.21 05:37
@mackA159 píše:
V Ústí něco zvládli? Tak to tleskám že jste živy a zdravý. :potlesk: :)

Ty si asi pleteš Ústí nad Orlicí s Ústím nad Labem, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7358
10.7.21 06:57
@Platanka píše:
Ty si asi pleteš Ústí nad Orlicí s Ústím nad Labem, ne?

Bydlim u Ústí nad Orlicí. To fakt není žádná špičková nemocnice. Nevim jak je na tom dětský, ale ohledně dospělých jestli se vrátíš živá, tak můžeš děkovat bohu. Takovych prosranych pripadu, zanedbane péče… :nevim: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
10.7.21 11:59
@mackA159 píše:
Bydlim u Ústí nad Orlicí. To fakt není žádná špičková nemocnice. Nevim jak je na tom dětský, ale ohledně dospělých jestli se vrátíš živá, tak můžeš děkovat bohu. Takovych prosranych pripadu, zanedbane péče… :nevim: :zed:

Aha, tak promiň. Tohle bylo dětské, plánovaná operace na 15 minut. Přijeli jsme ráno, proběhla nějaká premedikace a papíry, dítě jsme odvedli před sál a za 20 minut nám ho spící hned před tím sálem vrátili, pár hodin se tam probíralo v náručí a večer jsme mohli jet domů. Operuje tam, myslím že jednou týdně, primář z Kolína, ke kterému jsme předtím šli několikrát na konzultaci.

Jeli jsme tam proto, že v Praze chtěli nejenom, aby tam člověk noc předtím spal (aby dítě nepilo a nejedlo, prý nevěří, že to lidi doma dodrží, tak musí být pod dozorem v nemocnici 8o) a noc potom taky (to ještě budiž), ale hlavně nám nikdo nebyl schopen říct, co se děje po operaci, jestli můžeš u dítěte být, když se probírá, nebo ho dají na JIP a nepustí tě k němu. Prý že se domluvíme tam. Jenže to ti na příjmu někdo něco slíbí a pak už ho neuvidíš a druhý den po zákroku o ničem nikdo nic neví a prázdná chodba a zamčené dveře a dítě nikde. Našla jsem v tomhle ohledu rozporuplné reference i z nedávné doby a nechtělo se mi riskovat, na koho kde narazíme.
Mám slušné traumátko ze svého dětství („to vydrží, to si nebude pamatovat, to jinak nejde“) a z porodnic („my to takhle děláme, to jinak nejde, jen si odpočiňte, vždyť stejně spí, tady jí bude líp“), nechtěla jsem si to dát znovu.

Taky teda za ubytování batolete s otcem (já jsem měla doma novorozeně) chtěli poplatek za nadstandard (ačkoli by samozřejmě neměli), protože otce nemůžou dát na pokoj k matkám. Kdo by dítě operoval se taky nevědělo. Nějak se mi to celé nepozdávalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7358
10.7.21 12:12

@Platanka Dětské v ústí je top. A porodnice… Ale jako nemocnice stojí fakt za prd. Já v ústí byla na jaře s 15ti měsíční dcerou kvůli horečkám a průjmům, dehydrataci, sám lékař navrhnul aby se hospitalizovala i moje 3 měsíční dcera - která problém neměla, jen abych ji měla u sebe.. i přes covid manžel nemusel mít test na návštěvu, a mohl chodit jak chtěl… Ale do nemocnice jako dospělá jed radši jinam :lol: Jako dítě jsem byla operována v ústí s kýlou, a máma si mě taky mohla hned za dvě hodiny po narkóze odvézt. A to bylo před 20ti lety..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13005
11.7.21 00:39

@Platanka Ta je podle me soukroma, neni to mestska nemocnice, ne?
Meli jsme to stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat